אם בשבועות האחרונים הגורו התלבט אם סייקו היא אחת החברות העסוקות ביותר בעולם השעונים, בימים האחרונים הגורו החליט סופית – סייקו היא החברה העסוקה ביותר בעולם השעונים. נדמה כי אין שבוע שעובר בלי השקה חדשה של קולקציה כזאת או אחרת, דגמים חדשים ובאופן כללי, החברה כמעט ולא יורדת מהכותרות. התוספת האחרונה לליין השעונים של סייקו מגיעה באחת הסדרות הפופולריות ביותר של החברה, שעוני הסייקו 5 ספורט. סייקו מרעננת את סדרת סייקו 5 ספורט לשנת 2020, עם דגמים חדשים שמגיעים ללא בזל צלילה ועם גוף קצת יותר קטן בקוטר של 40 מ”מ. בואו נכיר את הליין החדש ביחד.

סייקו 5 ספורט 2020 – מפרט טכני

אם אתם לא מכירים את סדרת הסייקו 5 ספורט, נציין כי מדובר אולי בסדרת השעונים האוטומטיים עם התמורה הגבוה ביותר למחיר ברמת מחירים של 200-300 דולרים ואחת הסדרות הפופולריות ביותר והמומלצות ביותר לחובבי שעונים מתחילים. סייקו מרעננת את הסדרה עם מגוון רחב של דגמים חדשים, שיגיעו עם גוף זהה, אך עם שילובי לוחות בצבעים שונים, כמו גם צמידי מתכת או רצועות בד. 

סייקו 5 ספורט 2020 ללא בזל צלילה. מקור - WornandWound.
סייקו 5 ספורט 2020 ללא בזל צלילה. מקור – WornandWound.

השעונים החדשים יגיעו בגוף מפלדת אל-חלד בפרופורציות זהות לגוף השעונים הקודמים בסדרה, אבל בממדים קטנים יותר, כשהוא בקוטר של 40 מ”מ. 

סייקו 5 ספורט 2020. מקור - WornandWound.
סייקו 5 ספורט 2020. מקור – WornandWound.

השעונים החדשים יגיעו ללא בזל צלילה, אלא עם בזל חלק ועדין שמעניק לשעונים מראה קטן עוד יותר. מי שמכיר את שעוני הסדרה, יודע כי מדובר בסוג של הקשבה ללקוחות מצידה של סייקו. שעוני סדרת הסייקו ספורט 5 הם שעונים שזוכים ללא מעט מודיפיקציות על ידי חובבי שעונים ברחבי העולם, כשאחד השינויים הפופולריים ביותר הוא הסרת בזל הצלילה, משהו שסייקו דאגה שלא יידרש יותר … 

סייקו 5 ספורט 2020. מקור - WornandWound.
סייקו 5 ספורט 2020. מקור – WornandWound.

לוחות השעונים יגיעו עם עיצוב “סייקואי” סטנדרטי. פירמידה הפוכה כאינדקס השעה 12, שני אינדקסים אליפטיים בשעה 6 ו-9 של לוח השעון ואינדקסים עגולים בשאר הלוח. מחוגי השעון הם מחוגים סטנדרטיים של סייקו, עם ציפוי זרחני. 

סייקו 5 ספורט 2020. מקור - WornandWound.
סייקו 5 ספורט 2020. מקור – WornandWound.

בשעה 3 של השעון אנו מוצאים תאריכון כפול – המציג את התאריך ואת היום בשבוע. בשעה 4 של גוף השעון אנו מוצאים את הכתר של השעון.

סייקו משיקה 11 רפרנסים חדשים בסדרה – SRPE51, SRPE53, SRPE55, SRPE57, SRPE58, SRPE60, SRPE61, SRPE63, SRPE65, SRPE67, SRPE69. השילובים האפשריים הם לוחות בצבעים שחור, כחול, אפור או ירוק, עם צמיד מפלדת אל-חלד או רצועת בד. 

מנגנון 

סייקו משלבת בשעונים האלה את קליבר 4R36. מנגנון אוטומטי שהושק על ידי החברה לפני כעשר שנים ועבר מאז מספר שדרוגים לאורך השנים. המנגנון פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה, עם 24 אבני חן בתוכו והוא מגיע עם רזרבת כוח של 40 שעות. 

סייקו 5 ספורט 2020. מקור - WornandWound.
סייקו 5 ספורט 2020. מקור – WornandWound.

אז מה חדש בעצם?

הגוף החדש של השעונים שמקבל ממדים קטנים יותר, בשילוב הסרת בזל הצלילה, הופכים את השעונים החדשים בסדרת הסייקו 5 ספורט לאלגנטיים יותר, כשחלק מהדגמים אפילו מקבלים מראה “דרסי”. 

דגם טו-טון במראה דרסי. מקור - WornandWound.
דגם טו-טון במראה דרסי. מקור – WornandWound.

כמה זה עולה לנו?

כבר אמרנו לכם שמדובר באחת מסדרות השעונים התקציביות ביותר והמשתלמות ביותר בעולם השעונים, אתם זוכרים? השעונים החדשים בקולקציית הסייקו ספורט 5 לשנת 2020 יגיעו במחירים הנעים בין 275 דולרים ל-325 דולרים. גם אם תתאמצו ותנסו למצוא בכוח משהו ציני להגיד על המחיר הזה, לא בטוח שתמצאו … 

דגם מושחר במראה קרבי. מקור - WornandWound.
דגם מושחר במראה קרבי. מקור – WornandWound.

השורה התחתונה

סדרת הסייקו 5 ספורט היא כאמור אחת הסדרות הפופולריות ביותר והמומלצות ביותר לחובבי שעונים שעושים את הצעדים הראשונים שלהם בעולם השעונים. השעונים החדשים בקולקציה מגיעים עם מראה פשוט יותר ועדין יותר, שהופך אותם למתאימים עוד יותר מהשעונים הקודמים בסדרה לכמעט כל הופעה או בתור מתנה לחובב שעונים במחיר שממש, אבל ממש, לא קורע את הכיס … 

השעונים החדשים יהיו זמינים לרכישה החל מחודש יולי הקרוב. לפרטים נוספים ולמעבר לאתר של סייקו.