בשנת 1983 השיקה ברייטלינג את שעון הסופראושן הראשון שלה שהציע עמידות למים בעומק של עד ל-1,000 מטרים. בכך, יישרה החברה קו עם יצרניות שעונים מובילות אחרות דוגמת רולקס ואומגה שמציעות באופן קבוע כחלק מהקולקציה שלהן שעוני צלילה לעומק גבוה במיוחד. בימים אלו משיקה ברייטלינג שעון נוסף עם עמידות למים בעומק של עד ל-1,000 מטרים – סופראושן אוטומטי 46 SuperDiver, שעון שמגיע בגוף העשוי מטיטניום ומגיע עם מנגנון נעילה לבזל. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

סופראושן אוטומטי 46 SuperDiver – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מטיטניום, בקוטר של 46 מ״מ ובעובי של 14.5 מ״מ. גוף השעון מגיע בגוף המשודרג והמעודכן שהציגה ברייטלינג לפני כשנתיים, במסגרת רענון הסדרה, גוף שעון שמציג קווים מודרניים יותר ופחות וינטאג׳יים, מאפיין עיצובי שמבדיל את ברייטלינג מיצרניות שעוני צלילה אחרות. 

סופראושן אוטומטי 46 SuperDiver
סופראושן אוטומטי 46 SuperDiver

ברייטלינג תשיק למעשה שני שעונים חדשים, אחד עם לוח שחור ואחד עם לוח ירוק, כששניהם מגיעים עם תבנית הסוואה צבאית. כל שעון יהיה זמין עם רצועת גומי בצבע תואם ללוח השעון או עם צמיד טיטניום. 

זמינים גם עם רצועת גומי
זמינים גם עם רצועת גומי

השעונים מגיעים עם הלוח המוכר של שעוני הסופראושן החדשים, עם אינדקסים ומחוגים עבים ובולטים, כשאת הלוח מקיפה טבעת דקות-שניות לבנה. השעונים מגיעים עם בזל עם אינסרט קרמי, בצבע זהה לזה של לוח השעונים, אם כי בניגוד לשעוני הסופר אושן הריטאג׳, כאן הוא מגיע בגוון מט, שמקנה לשעונים מראה ספורטיבי יותר.

לוחות שעונים עם תבנית הסוואה
לוחות שעונים עם תבנית הסוואה

ברייטלינג מציידת את השעונים במנגנון נעילה לבזל, כזה שיימנע תנועות לא רצויות של בזל השעון בזמן צלילה. המנגנון הוא למעשה סליידר הממוקם בדופן השמאלית של גוף השעון, שמאפשר לפתוח או לנעול את האפשרות לסובב את הבזל באמצעות הזזה שלו. 

סופראושן אוטומטי 46 SuperDiver – מנגנון

בתוך השעונים החדשים אנו מוצאים את קליבר 10 של ברייטלינג. מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר 2892 של ETA. 

סופראושן אוטומטי 46 SuperDiver
סופראושן אוטומטי 46 SuperDiver

קליבר 10 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 42 שעות. המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. בנוסף, ברייטלינג משדרגת את המנגנון בהשוואה לשעונים אחרים עם קליבר 10, כשהוא מגיע עם כיסוי ברזל-רך בתוך גוף השעון, מה שאמור לשפר את העמידות המגנטית שלו. 

אז מה חדש בעצם? 

בשנת 2022 השיקה ברייטלינג את דגמי הסופראושן החדשים והמשודרגים, עם מראה קצת יותר מודרני כאמור ופחות וינטאג׳י. עם השקת הדגמים החדשים, הציגה ברייטלינג סופראושן 46 מ״מ, אם כי הוא הגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, ממש כמו שאר השעונים בסדרה. השעונים החדשים משדרגים את העמידות למים בסדרת הסופראושן וכאמור עוזרים לברייטלינג ליישר קו, או אם תרצו – לצמצם מעט את הפער מחברות כמו רולקס או אומגה, שמציעות שעוני צלילה עמידים למים בעומק של אלפי מטרים. 

מנגנון נעילת הכתר
מנגנון נעילת הכתר

כמה זה עולה לנו?

ברייטלינג תשיק כאמור ארבעה שעוני סופראושן אוטומטי 46 SuperDiver. שניים יגיעו כאמור עם לוח שחור ושניים יגיעו עם לוח ירוק. 

רפרנס E10379351B1S1 הוא השעון עם הלוח השחור ורצועת הגומי השחורה, בעוד רפרנס E10379351B1E1 הוא השעון עם הלוח השחור וצמיד הטיטניום. רפרנס E10379D31L1S1 הוא השעון עם הלוח הירוק ורצועת הגומי הירוקה, בעוד רפרנס E10379D31L1E1 הוא השעון עם הלוח הירוק וצמיד הטיטניום.

הדגמים עם רצועות הגומי יגיעו עם תג מחיר של 6,300 דולרים אמריקאיים, בעוד הדגמים עם צמידי הטיטניום יגיעו עם תג מחיר של 6,950 דולרים אמריקאיים.

השורה התחתונה

ברייטלינג משדרגת כאמור את סדרת הסופראושן שלה עם שני שעוני צלילה עמידים למים בעומק של עד ל-1000 מטרים, אבל אין ספק שהיינו שמחים לראות מנגנון קצת יותר מתקדם בשעונים הללו, למרות שברייטלינג שילבה בשעונים הללו גרסה עמידה יותר מבחינה מגנטית של קליבר 10, עדיין היינו שמחים לראות מנגנון קצת יותר איכותי בשעונים הללו, כשאין ספק כי הממדים של השעונים הללו מאפשרים לברייטלינג לשלב בתוכם כל מנגנון שהיא רק תרצה. 

למעבר לאתר של ברייטלינג.