אחד השעונים המעניינים ביותר בשנה החולפת היה ללא ספק שעון הברייטלינג הריטאג’ 57 החדש. שעון הצלילה המיתולוגי של ברייטלינג עשה קאמבק השנה בגרסת רטרו נהדרת. תוסיפו לזה את הגרסה הצבעונית של השעון ותקבלו שעון שכל חובב שעונים ישמח לראות. לסדרה הזאת מצטרף בימים האחרונים שעון חדש – סופראושן הריטאג’ 57 Outerknown. אם השם נשמע לכם מוכר איכשהו, אתם לא טועים. מדובר במותג הלבשה בר קיימא של הגולש האגדי קלי סלייטר. המותג שם דגש על שמירה על איכות הסביבה, כך שמעל ל-90 אחוזים ממוצרי המותג מיוצרים מחומרים אורגניים, ממוחזרים או מחודשים.

סופראושן הריטאג’ 57 Outerknown – מפרט טכני

המילה Outerknown היא סלנג גולשים המתאר את החלק הלא נראה של הגל. השעון החדש של ברייטלינג הוא כמעט הכל חוץ מבלתי נראה. קודם כל, חשוב לציין כי מדובר בשני שעונים ולא בשעון אחד. שעון אחד מגיע בגוף העשוי כולו מפלדת אל-חלד. השעון השני הוא שעון טו-טון שמגיע במהדורה מוגבלת. הסופראושן הריטאג’ 57 Outerknown מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 9.99 מ”מ. מדובר בממדים זהים לאלו של שעוני הסופראושן הריטאג’ 57 שהשיקה ברייטלינג מוקדם יותר השנה.

סופראושן הריטאג' 57 Outerknown. מקור - WatchTime.
סופראושן הריטאג’ 57 Outerknown. מקור – WatchTime.

שני השעונים מגיעים עם בזל צלילה דו כיווני בולט במיוחד. הבזל חסר את סקאלת הספירה לאחור של 15 דקות שנפוצה כל כך בשעוני צלילה. שני השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

סופראושן הריטאג' 57 Outerknown. מקור - WatchTime.
סופראושן הריטאג’ 57 Outerknown. מקור – WatchTime.

החלק בר הקיימא בשעונים מגיע בדמות רצועת השעון. הרצועה עשויה מ”חוט ECONYL”. חוט העשוי מפסולת ניילון ממוחזרת. חלק מהפסולת מגיעה מרשתות דיג שהושלכו או אבדו. על ידי השימוש ברשתות הללו מונעים מקרים של הסתבכות של דגים ברשתות הללו, מה שיכול להוביל למוות שלהם.

סופראושן הריטאג' 57 Outerknown. מקור - WatchTime.
סופראושן הריטאג’ 57 Outerknown. מקור – WatchTime.

שני השעונים מגיעים עם לוח בצבע ברונזה עם אינדקסי שעה בצביעת “פטינה מזויפת”. דגם פלדת האל-חלד מגיע עם בזל מתכתי עם אינסרט קרמי. דגם הטו-טון מגיע עם בזל העשוי מזהב אדום 18 קראט ועם אינסרט קרמי עם אינדקסים מזהב.

שני השעונים החדשים בדגמי ה-Outerknown. מקור - Watchtime.
שני השעונים החדשים בדגמי ה-Outerknown. מקור – Watchtime.

רפרנס A103703A1Q1W1, שעון פלדת האל-חלד מגיע עם אינדקסי שעה ומחוגים מתכתיים. רפרנס U103701A1Q1W1, דגם הטו-טון מגיע עם אינדקסים ומחוגים העשויים מזהב.

סופראושן הריטאג’ 57 Outerknown – מנגנון

שני השעונים מגיעים עם קליבר 10 של ברייטלינג. מנגנון אוטומטי מוסמך כרונומטר. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות ולמרות השם המרשים שלו, הוא מבוסס על קליבר ETA 2892-A2.

אז מה חדש בעצם?

שיתוף פעולה חדש של ברייטלינג עם קלי סלייטר. שני שעונים חדשים בסדרת הסופראושן הריטאג’. אפילו עם רעיון מבורך שעומד מאחורי ההשקה שלהם – איך מעשירים עוד קצת את הקופה של ברייטלינג עם דיבורים על עולם בר-קיימא, מחזור ודברים ירוקים כאלה, אתם יודעים …

שיתוף פעולה עם מותג ה-Outerknown של הגולש האגדי קלי סלייטר. מקור - Watchtime.
שיתוף פעולה עם מותג ה-Outerknown של הגולש האגדי קלי סלייטר. מקור – Watchtime.

כמה זה עולה לנו?

השעון שיגיע בייצור סדרתי תגיע במחיר של 4,380 דולרים. הדגם השני יגיע כאמור במהדורה מגובלת, של 500 יחידות והוא יהיה יקר יותר. תג המחיר שלו יעמוד על 5,250 דולרים. תגי המחירים הללו זהים לחלוטים לתגי המחירים של השעונים הקודמים בסדרה. שאפו לברייטלינג.

השורה התחתונה

זוכרים את הציניות מהפסקה של אז מה חדש בעצם? אז כמובן שהגורו לא היה רציני, אל תקחו את זה ברצינות מדי. הגורו בעד כל יוזמה חברתית-אקולוגית-סביבתית כזאת או אחרת שיצרניות השעונים מעלות לתודעה. בעוד חברות מסחריות גדולות כמעט ונמנעות להעלות נושאים כאלו לתודעה, כמעט כל יצרנית שעונים מתחברת ליוזמה כזאת או אחרת ואנחנו יכולים רק לברך על זה. כשזה מגיע עם שעון חדש. אוקיי, יודעים מה – לא באמת חדש, אבל עם מראה חדש וצבעים חדשים – אנחנו לא יכולים להתלונן. אם שיתוף הפעולה הזה יעזור בניקיונם של עוד כמה קילומטרים או מיילים של אוקיינוסים ברחבי העולם – ברייטלינג כבר הצליחה עם השעונים החדשים.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של ברייטלינג.