אתמול הצגנו בפניכם את שעון הוורלדטיימר החדש של פרדריק קונסטנט. היום אנחנו ממשיכים עם שעוני וורלדטיימר, הפעם מבית מון בלאן. בשנת 2014 השיקה מון בלאן את שעון הוורלדטיימר הראשון שלה עם מנגנון אינהאוס, דגם שהפך מאז לאחד המזוהים ביותר עם החברה. השבוע משיקה החברה שעון חדש בסדרה, סטאר לגאסי אורביס טרארום 128675. השם ״Orbis Terrarum״ מגיע מלטינית, כשמשמעות המילה ״מעגל העולם״. את הביטוי קבע הגנרל הרומאי מרקוס ויפסאניוס אגריפה, כשהוא מתייחס למפת העולם שהוא יצר בעצמו במאה הראשונה לספירה. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

סטאר לגאסי אורביס טרארום 128675 – מפרט טכני

השעון החדש של מון בלאן מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 13.84 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מלוטשים עם משטחים מוברשים.

סטאר לגאסי אורביס טרארום 128675. מקור - TimeandWatches.
סטאר לגאסי אורביס טרארום 128675. מקור – TimeandWatches.

בצד שמאל בגוף השעון אנו מוצאים את הכתר בצורת בצל המוכר מהשעונים הללו. בשעה שמונה אנו מוצאים לחצן נוסף בגוף השעון, הלחצן שאחראי על קביעת אזור הזמן.

הכפתור בשעה שמונה לכיוון אזור הזמן. מקור - TimeandWatches.
הכפתור בשעה שמונה לכיוון אזור הזמן. מקור – TimeandWatches.

בתוך השעון אנו מוצאים לוח שחור-אפור, כשהיבשות וקווי האורך והרוחב של העולם מגיעים בציפוי זהב אדום. שילוב הצבעים הזה מעניק לשעון הזה מראה חמים ויוקרתי. בניגוד לפרדריק קונסטנט ושעון הוורלד טיימר שלה שראינו אתמול, מון בלאן בחרה בגישה מסורתית יותר, כשהיא משלבת טבעת עם שמות ערים (ולא שדות תעופה כמו פרדריק קונטסנט). בעזרת לחיצה על הכפתור בשעה 8 בגוף השעון מזיזים את טבעת הערים לקביעת אזור הזמן.

לוח עם ציפוי זהב. מקור - TimeandWatches.
לוח עם ציפוי זהב. מקור – TimeandWatches.

סטאר לגאסי אורביס טרארום 128675 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר MB 29.20, כאמור, מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית מון בלאן. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 42 שעות. כאמור, לחיצה על הכפתור בשעה שמונה מזיזה את טבעת הערים. כשהעיר הנבחרת מגיעה לשעה 12, בעצם אנו קובעים את השעה באותה עיר. לאחר ההגעה לעיר הנבחרת, מחוגי השעות והדקות המרכזיים מתאימים את עצמם באופן אוטומטי.

שעון וורלדטיימר אלגנטי עם לוח בציפוי זהב אדום. מקור - TimeandWatches.
שעון וורלדטיימר אלגנטי עם לוח בציפוי זהב אדום. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

גרסה חדשה לשעון הוורלדטיימר של מון בלאן. החלק התחתון של לוח השעון מעוטר בצורת גלים מתחת לתבנית קווי הרוחב והאורך. חלק אחד של הפלטה הזאת מגיע בצבע אפור בהיר, כשהחלק השני מגיע בצבע שחור. הצבע הבהיר מסמל את שעות היום (6 בבוקר עד 6 בערב), כשהצבע הכהה מסמל את שעות הלילה.

סטאר לגאסי אורביס טרארום 128675. מקור - TimeandWatches.
סטאר לגאסי אורביס טרארום 128675. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של מון בלאן, רפרנס 128675, מגיע בייצור סדרתי. תג המחיר שלו עומד על 6,700 אירו. היות ורק אתמול הכרנו שעון וורלד טיימר נוסף, ההשוואה בין השעונים והתמורה למחיר שלהם קלה במיוחד. השעון של מון בלאן יקר יותר בכ-50 אחוזים (כ-2,400 דולרים) מהשעון של פרדריק קונסטנט, אבל חשוב לזכור כי יש כאן ציפוי זהב בשעון. האם הזהב הזה שווה 2,400 דולרים? קצת קשה לנו להאמין, עם זאת, מדובר בשתי חברות שלפחות על הנייר נחשבות ברמות מחיר שונות מעט, כשמון בלאן, בדרך כלל, מתומחרת קצת יותר גבוה מפרדריק קונסטנט. את ההחלטה האם לקנות את השעון או לא, אנחנו משאירים לכם …

למעבר לאתר של מון בלאן.