סטודיו ג’יבלי הוא סטודיו יפני מוביל לסרטי אנימציה, המוכר בזכות סרטיו המרהיבים ויצירותיו הרגשיות. הסטודיו נוסד בשנת 1985 על ידי הבמאים היאו מיאזאקי ואיסאו טקהאטה, יחד עם המפיק טושיו סוזוקי. סטודיו ג’יבלי ייצר מספר סרטים שזכו לאהדה רבה ברחבי העולם. שם הסטודיו, “ג’יבלי”, נגזר מהמילה האיטלקית לרוח המדבר החמה, ומטרתו לסמל את המטרה של הסטודיו להביא רוח חדשה לתעשיית האנימה. יצירותיו של הסטודיו מאופיינות בסגנון אמנותי ייחודי, עולמות דמיוניים ונושאים החוקרים את הקשר שבין האנושות לטבע, מורכבות החיים והרגשות, ותמימות הילדות. בין הסרטים המפורסמים ביותר של סטודיו ג’יבלי אפשר למצוא את “השכן שלי טוטורו”, “המסע המופלא”, “נסיכת מונונוקה”, ו”ארמון הזזים של האוול”. הסרט “המסע המופלא” זכה בפרס אוסקר לסרט האנימציה הטוב ביותר בשנת 2003, מה שתרם רבות להכרה ולהערכה הבינלאומית של סרטי הסטודיו. סייקו משתפת פעולה פעם נוספת עם הסטודיו בשעון חדש – סטודיו ג׳יבלי X סייקו פרסאז׳ SBP437 או בשמו המלא, סטודיו ג׳יבלי X סייקו פרסאז׳ SBP437 נאוסיקה מעמק הרוחות ( Nausicaä Of The Valley Of The Wind). מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

סטודיו ג׳יבלי X סייקו פרסאז׳ SBP437 – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40.5 מ״מ ובעובי של 12.4 מ״מ. גוף השעון מגיע ציפוי מיוחד בטקסטורה מוברשת-מחוספסת, עם זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי.

סטודיו ג׳יבלי X סייקו פרסאז׳ SBP437
סטודיו ג׳יבלי X סייקו פרסאז׳ SBP437

סייקו שילבה בשעון כתר בעיצוב מיוחד עם אינסרט מזכוכית ספיר, כשגב השעון השקוף מגיע עם ציפוי מוזהב עם איור על הגב השקוף, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

לוח אמייל כחול עם זכוכית ספיר בכתר השעון
לוח אמייל כחול עם זכוכית ספיר בכתר השעון

השעון מגיע עם לוח אמייל כחול, עם טבעת דקות ושעות בצבע מודפסת בצבע לבן, עם מחוגי שעות ודקות בצורת עלה ומחוג שניות מרכזי מוזהב. בשעה 6 סייקו שילבה הדפסה בלבן ואדום של הסמל של הנסיכה נאוסיקה, אותה נכיר מיד.

אז מה חדש בעצם?

“Nausicaä of the Valley of the Wind” (ביפנית: 風の谷のナウシカ, Kaze no Tani no Naushika) הוא אחד מיצירות הדגל של סטודיו ג’יבלי, אם כי טכנית הוא נוצר לפני הקמת הסטודיו עצמו ב-1984. הסרט, שנכתב ובוים על ידי היאו מיאזאקי, מבוסס על מנגה באותו שם שמיאזאקי עצמו כתב ואייר.

הסיפור מתרחש בעולם פוסט-אפוקליפטי, אלפי שנים לאחר שאסון גדול כמעט השמיד את האנושות והפך את רוב כדור הארץ למדבר רעיל, מכוסה ב”יער רעיל” עצום שמאוכלס בחיות מוטנטיות ענקיות וצמחייה רעילה. נאוסיקה, הנסיכה הצעירה של עמק הרוח, מובילה את עמה ומנסה להבין את הטבע האמיתי של היער הרעיל והיצורים החיים בו, תוך כדי שאיפה לאיזון ושלום בין האנושות והטבע.

נאוסיקה מעמק הרוחות
נאוסיקה מעמק הרוחות

“Nausicaä of the Valley of the Wind” מציג תמונה עשירה ומורכבת של סכסוכים אקולוגיים, פוליטיים ואנושיים, ובלט בהודות לעומק הדמויות שלו, העולם הדמיוני המפורט והמסרים העמוקים על כבוד הטבע, צורך בשיתוף פעולה והבנה הדדית. הוא נחשב לאחד מיצירות המופת של מיאזאקי והשפיע רבות על סרטים רבים אחרים של סטודיו ג’יבלי.

הסרט זכה להערכה גבוהה מאוד ממבקרים ומהקהל הרחב כאחד, והוא אחד מהיצירות המוקדמות שהניחו את היסוד למוניטין העולמי של מיאזאקי וסטודיו ג’יבלי.

סייקו כבר שיתפה בעבר פעולה עם הסטודיו עם שעונים שהוקדשו לסרטים אחריםם שלו, עכשיו מגיע תורה של הנסיכה לככב על שעון חדש של ענקית השעונים היפנית.

סטודיו ג׳יבלי X סייקו פרסאז׳ SBP437 – מנגנון

בתוך השעון החדש משלבת סייקו את קליבר 6R51 שלה, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור מוזהב.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

על גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב ״clothed in a blue robe, descending onto a golden field״ – מילות הנבואה מהסרט שמנבאות את הגעת המושיע.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו, רפרנס SPB437, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,500. השעון מגיע עם רצועת עור חומה, כשתג המחיר שלו עומד על 1,750 אירו. סייקו תשווק את השעון בתוך אריזה מיוחדת עם איור של הנסיכה נאוסיקה והכיתוב STUDIO GHIBLI.

סטודיו ג׳יבלי X סייקו פרסאז׳ SBP437

השורה התחתונה

סייקו ממשיכה לחלוק לכבוד לסטודיו ג׳יבלי, אחד מהמובילים ביפן לסרטי אנימציה וכזה שנחשב לחלק בלתי נפרד מתרבות האנימה והתרבות היפנית, עם שעון מיוחד בסדרת הפרסאז׳ שלה, שבמבט ראשון נראה פשוט למדי, אבל כשמתעמקים בו ומבינים כי הוא מגיע עם לוח אמייל ומנגנון מתקדם, מבינים כי הוא מהווה תמורה נהדרת למחיר, במיוחד אם אתם חובבי אנימה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סייקו.