ימים עמוסים באירועים מיוחדים עוברים על ענף השענות לאחרונה. לא מדובר באירועים במלוא מובן המילה, אלא פשוט בתאריכים חשובים – השניים העיקריים שחלים השנה הם 50 שנים לנחיתה על הירח (מה שנוצל על ידי אומגה להצגת מהדורה מוגבלת להנצחת המאורע) ו-50 שנים למנגנון הזניט אל פרימרו (מה שנוצל על ידי זניט להציג הוצאה מחודשת של אותו A386 מיתולוגי). אבל גם לסיטיזן (Citizen) יש חלק בכל חגיגת ה-50 שנים למאורע מסויים – ובמקרה שלה, מדובר ב-50 שנים תמימות שעברו מאז הגעתה לאירופה (רק בשנה שעברה סיטיזן חגגה 100 שנות קיום).

PROMASTER MECHANICAL DIVER NY0087-13EE
(מקור: אתר סיטיזן הרשמי)

אז, כיאה לרוח הימים הללו, סיטיזן בחרה לציין את המאורע בהשקה של זוג מהדורות מוגבלות לשעון הצלילה המפורסם שלה – הפרומאסטר. היצרנית מפורסמת בשעוני הקוורץ והשעונים הסולריים שלה, ואחת היציאות החדשניות ביותר בתערוכת באזלוורלד 2019 היו שלה – שעון קוורץ בעל דיוק של שנייה אחת לשנה – אך במקרה של זוג הפרומאסטרים האלו, מדובר בשעונים אוטומטיים לכל דבר ועניין.

סיטיזן פרומאסטר מארין סופר טיטניום NY0076-10EE

הראשון מבין השניים הוא הפרומאסטר סופר טיטניום. כמשמתע משמו, מדובר בשעון בעל קייס עשוי טיטניום. הקייס בקוטר 44 מ”מ, וכיאה לשעון צלילה – מגיע עם רצועת גומי. לשעון קומפליקצית יום בשבוע ותאריך, הוא עמיד לעומק של עד 200 מטרים, והרבע הראשון של הבזל צבוע באדום – כקונטרסט לשאר החלקים המושחרים של השעון.

המנגנון המניע כאן הוא הקליבר 8203, מנגנון ביצור משותף של סיטיזן ומיוטה, הפועל בתדר של 3Hz, המהווה 21,600 פעימות בשעה. דגם זה ייוצר בכ-1000 יחידות בלבד, והוא יהיה זמין למכירה אך ורק באירופה. המחיר – שונה מאוד ממהדורות מוגבלות אחרות שאנחנו מסקרים כאן, ועומד על 399 יורו בלבד.

PROMASTER MARINE SUPER TITANIUM NY0076-10EE
(מקור: אתר סיטיזן הרשמי)

סיטיזן פרומאסטר Mechanical Diver NY0087-13EE

הבא בתור הוא הגרסה ה”סטנדרטית” יותר, אם כי מדובר בשעון שונה. הפרומאסטר מכניקל דייבר הוא מעין הוצאה מחודשת לשעוני העבר מסדרת הפרומאסטר, וגם הוא – כמו אחיו עשוי הטיטניום – מכיל קומפליקציית יום ותאריך. הבזל גם כאן צבוע באדום על גבי הרבע הראשון שלו, אך בשונה מאחיו – הקייס במקרה זה עשוי פלדת אל חלד ובקוטר מעט קטן יותר – 42 מ”מ.

גם מיקום הכתר שונה לחלוטין מגרסאת הטיטניום – בעוד ששם הכתר ממוקם באופן סטנדרטי בשעה 3, כאן סיטיזן מיקמו את הכתר בשעה 8. גם השעון הזה מונע על ידי הקליבר 8203, וגם הוא ייוצר בהיקף של כ-1000 יחידות בלבד אשר יהיו זמינות לרכישה ברחבי אירופה. המחיר של גירסאת פלדת האל חלד – 259 יורו.