בשנה שעברה השיקה סיטיזן מחדש את סדרה 8. סדרה 8 החדשה היא סדרת שעונים מכניים – דגמים 830, 831 ו-870, שעוני ספורט מתכתיים, שהגיעו עם גוף ״רויאל אוקי״ עם גימורים שונים (מוברשים ומלוטשים). שלושת השעונים הגיעו עם הבדלים בבזל שלהם, בלוחות השעונים ובחומרים שמהם השעונים עשויים. שנה בדיוק עברה מאז ההשקה הזאת וסיטיזן מחליטה שזה זמן מצויין לחגוג יום הולדת לסדרה הזאת. סיטיזן סדרה 8 870 מכני, או באנגלית Series 8 870 Mechanical – שעון שמגיע במהדורה מוגבלת, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו. 

סיטיזן סדרה 8 870 מכני – מפרט טכני

השעון החדש של סיטיזן מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40.8 מ״מ ובעובי של 11.4 מ״מ. גוף השעון  מגיע עם ציפוי DLC Duratec שחור, כשהוא משלב משטחים מלוטשים ומוברשים. השעון מגיע עם בזל הבנוי משני חלקים, כשגם הבזל מצופה בציפוי ה-DLC. מעל השעון (ובחלק האחורי שלו) אנחנו מוצאים זכוכית ספיר.

סיטיזן סדרה 8 870 מכני. מקור - monochrome watches.
סיטיזן סדרה 8 870 מכני. מקור – monochrome watches.

לוח השעון עשוי מפחמן קל משקל ועמיד. סיטיזן משמרת את הדפוס הטבעי של הפחמן, כשהוא מעטר את לוח השעון ומשלים את המראה השחור המיוחד. 

סיטיזן סדרה 8 870 מכני. מקור - monochrome watches.
סיטיזן סדרה 8 870 מכני. מקור – monochrome watches.

סיטיזן בחרה באינדקסים משתנים – אינדקסים כפולים לשעות הזוגיות ואינדקסים בודדים לשעות האי-זוגיות. בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון, על גבי רקע שחור, כשהיא ממוסגרת. מחוגי השעות והדקות מגיעים גם הם בצבע שחור, כשהשעון מגיע עם מחוג שניות בצורת מחט.

הלוח המיוחד של השעון. מקור - monochrome watches.
הלוח המיוחד של השעון. מקור – monochrome watches.

סיטיזן סדרה 8 870 מכני – מנגנון

כאמור, השעון מגיע עם גב העשוי מזכוכית ספיר, המאפשר לנו לראות את המנגנון מבעד לגב השעון. בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 0950 של סיטיזן. 

המנגנון בגב השעון והכיתוב 1st anniversary. מקור - monochrome watches.
המנגנון בגב השעון והכיתוב 1st anniversary. מקור – monochrome watches.

קליבר 0950 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות. המנגנון מגיע עם עיטורים של פסי ז׳נבה על גבי הרוטור שמגיע בגוון זהב. סיטיזן טוענת כי המנגנון מכויל לדיוק של 5-\10+ שניות ליום. בנוסף, סיטיזן מצהירה כי המנגנון מגיע עם עמידות אנטי מגנטית גבוהה, אם כי היא לא מפרסמת נתונים רשמיים כלשהם בתחום זה.

אז מה חדש בעצם?

אנחנו רגילים ליום הולדת 50-60-130 או 150 שנים בעולם השעונים. אבל יום הולדת שנה? משום מה זה נראה לנו קצת מוקדם. אולי אפילו קצת שאפתני-יומרני. האם זה אומר שאסור לסיטיזן לציין את התאריך החגיגי הזה? לא. כנראה שגם אף אחד לא באמת שואל אותנו. 

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סיטיזן, רפרנס NA1025-10E, מגיע במהדורה מוגבלת של 700 יחידות. הוא יגיע עם רצועת גומי שחורה. השעון יהיה זמין לרכישה ברחבי העולם במהלך הסתיו-חורף השנה, כלומר, מתישהו לקראת סוף השנה. תג המחיר שלו לא פורסם רשמית, אבל על פי ההערכות, הוא יעמוד על כ-2,000 דולרים. 

סיטיזן סדרה 8 870 מכני. מקור - monochrome watches.
סיטיזן סדרה 8 870 מכני. מקור – monochrome watches.

השורה התחתונה

הסיכום שלנו מתחלק לשניים. לגבי השעון עצמו – אי אפשר שלא לאהוב אותו. המראה המיוחד שלו, לוח השעון עם הדפוס הטבעי של הפחמן, המנגנון עם עיטורי ז׳נבה ומעל הכל – תג מחיר שפוי וסביר לשעון שכזה, אפילו שהוא מגיע במהדורה מוגבלת. החלק השני מתייחס לחגיגות יום הולדת שנה לסדרת שעונים שאנחנו בקושי רואים בשוק, עם כל הביקורות החיוביות שהיא קיבלה עם ההשקה שלה. זה נראה לנו קצת מוקדם, אפשר היה להסתפק פשוט בלקרוא לשעון הזה ״מהדורת 2022״, אבל כפי שכבר ציינו, מי בכלל שואל אותנו … ? 

למעבר לאתר של סיטיזן.