כשאנחנו חושבים על תחליפי רויאל אוק תקציביים – שעונים שמגיעים עם המראה המוכר כל כך של שעון הרויאל אוק של אודמר פיגה שכולל בזל מתומן – אנחנו חושבים על שעונים כמו הריביירה של בום מרסייה, האייקון של מוריס לקרואה או הטיסו PRX בגרסאות האוטומטיות וגרסאות הקוורץ. המשותף לכל החברות הללו? כולן שוויצריות. בימים האחרונים התבשרנו על אלטרנטיבה תקציבית חדשה לרויאל אוק, שמגיעה אלינו דווקא מיפן – סיטיזן Series 890 Mechanical – סדרת שעונים חדשים של סיטיזן, שמגיעים עם בזל מתומן ולוח בתבנית ייחודית. מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

סיטיזן Series 890 Mechanical – מפרט טכני

סיטיזן משיקה סדרת שעונים חדשה, כשכולם מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42.6 מ״מ ובעובי של 11.7 מ״מ. השעונים מגיעים עם בזל מתומן, כשגוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים.

סיטיזן Series 890 Mechanical
סיטיזן Series 890 Mechanical

בניגוד לשעון הרויאל אוק וכמעט כל ״תחליף רויאל אוק״ בשוק, סיטיזן משלבת בשעונים בזל צלילה פנימי, שעוטף את לוח השעון. את הבזל הפנימי מתפעלים בעזרת כתר נוסף, הממוקם בשעה 2 בגוף השעון.

הלוח הכחול של השעון עם הבזל הפנימי
הלוח הכחול של השעון עם הבזל הפנימי

השעון המרכזי וזה שצפוי להיות הנמכר ביותר בסדרה מגיע עם לוח כחול עם טקסטורה מעניינת, שרק מגבירה את הדמיון שלו לשעון הרויאל אוק. השעון השני בסדרה יגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בציפוי PVD מוזהב, עם לוח שחור ומחוגים מוזהבים ואותה טקסטורה בלוח השעון. השעון השלישי בסדרה הוא מהדורה מוגבלת של 1,700 יחידות, עם גוף העשוי פלדת אל-חלד ולוח מעניין העשוי מנחושת, עם תבנית גאומטרית בהשראת פריחת הדובדבן.

סיטיזן Series 890 Mechanical – מנגנון

השעונים החדשים של סיטיזן יגיעו עם קליבר 9501 – מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 42 שעות.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשסיטיזן מבטיחה עמידות מגנטית של עד ל-16,000A/m. הנתון המינימלי שבו שעון נחשב לאנטי מגנטי הוא עמידות מגנטית של 4,800A/m, כשסיטיזן מציגה כאן סטנדרט זהה לזה שבו גרנד סייקו מתהדרת בעמידות האנטי מגנטית של השעונים שלה.

אז מה חדש בעצם?

העיצוב האייקוני של הרויאל אוק הפך במרוצת השנים להשראה למגוון רחב מאוד של שעונים בכמעט כל קטגוריית מחירים בעולם השעונים, כשסיטיזן מצטרפת גם היא לטרנד הזה עם שלושה שעונים חדשים, בעיצוב אטרקטיבי ועם אלמנט יוצא דופן יחסית, בדמות בזל הצלילה הפנימי.

כמה זה עולה לנו?

סיטיזן משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים. השעון בפלדת האל-חלד עם הלוח הכחול, רפרנס NB6060-58L, יגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים ובמחיר של 1,595 דולרים אמריקאיים.

סיטיזן Series 890 Mechanical
סיטיזן Series 890 Mechanical

רפרנס NB6069-53H, השעון בפלדת האל-חלד עם ציפוי ה-PVD והלוח השחור, יגיע עם תג מחיר של 1,695 דולרים אמריקאיים.

השעון השלישי בסדרה, השעון בפלדת האל-חלד עם לוח הנחושת, רפרנס NB6066-51W, יגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 1,700 יחידות. תג המחיר שלו יעמוד על 1,595 דולרים אמריקאיים.

השורה התחתונה

שלושה שעונים נהדרים מבית סיטיזן שמזכירים לנו שיש תעשיית שעונים נהדרת גם מחוץ לשוויץ ושביפן יש יצרניות שעונים נהדרות בנוסף לסייקו. עם תמורה נהדרת למחיר ומראה אטרקטיבי, אנחנו צופים לא מעט הצלחה לשעונים החדשים.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של סיטיזן.