תוספת חדשה לסדרת הפרוספקס של סייקו, עם שעון צלילה חדש, שהוא בעצם שחזור-יצירה מחדש (Reinterpretation) של שעון הצלילה המיתולוגי של החברה משנת 1968. השעון החדש מגיע עם מפרט טכני מתקדם, כשהוא אמור להיות עמיד הרבה יותר בפני הסביבות הקשות ביותר בכדור הארץ. מי שיענדו את השעון הזה יהיהו חברי המשלחת ה-63 של יפן לאנטרטיקה. סייקו פרוספקס 1968 מהדורה מוגבלת “Save The Ocean”, מוזמנים להצטרף אל הגורו במסע להיכרות עם השעון החדש. 

סייקו פרוספקס 1968 מהדורה מוגבלת “Save The Ocean” – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42.6 מ”מ. העובי של השעון עומד על 13.1 מ”מ. למעשה, לא מדובר בפלדת אל-חלד “רגילה”, אלא ב-Ever-Brilliant Steel. סגסוגת ייחודית לסייקו שאמורה להיות עמידה יותר בפני קורוזיה לעומת פלדת אל-חלד רגילה. 

סייקו פרוספקס 1968 מהדורה מוגבלת "Save The Ocean". מקור - Watchilove.
סייקו פרוספקס 1968 מהדורה מוגבלת “Save The Ocean”. מקור – Watchilove.

סייקו משתמשת באותה הסגסוגת גם לבזל של השעון, שמגיע בצבע שחור. לוח השעון מעוצב בהשראת משטחי הקרח האינסופיים של אנטרטיקה. הוא משלב צביעה בגימור מדורג בצבעי כחול-לבן, עם גימור מחוספס מעט. 

כתר בשעה 4. מקור - Watchilove.
כתר בשעה 4. מקור – Watchilove.

להשלמת המראה “הקפוא” של השעון הזה, סייקו משלבת אינדקסים ומחוגים בגוון לבן-כחול, או כמו שסייקו קוראת לצבע הזה – Ice-Blue. בין השעות 4 ל-5 אנו מוצאים את חלונית התאריכון.

רצועת הבד של השעון. מקור - Watchilove.
רצועת הבד של השעון. מקור – Watchilove.

כתר השעון, הממוקם בשעה 4, מורכב בצורה ייחודית. הוא לא מתחבר ישירות לגוף השעון. סייקו מחברת אותו למעין תא נפרד, שבנוי אל תוך גוף השעון. כך ניתן להחליף אותו בקלות גדולה יותר ולשפר את העמידות של השעון. השעון יגיע עם רצועת סיליקון במרקם וופל ועם רצועת בד כחולה נוספת. השעון עמיד במים בעומק של עד ל-200 מטרים. 

סייקו פרוספקס 1968 מהדורה מוגבלת “Save The Ocean” – מנגנון

סייקו מציידת את השעון בקליבר 8L35. מנגנון אוטומטי מבית סייקו, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מצויד ברזרבת כוח של 50 שעות. 

קליבר 8L35 המורכב בעבודת יד. מקור - Watchilove.
קליבר 8L35 המורכב בעבודת יד. מקור – Watchilove.

סייקו פיתחה את המנגנון הזה במיוחד עבור שעוני הצלילה שלה. הוא מורכב ידנית על ידי בעלי המלאכה בסטודיו שיזוקוישי (Shizukuishi) בצפון יפן. הקשיחות והדיוק שלו מבטיחים את רמות הביצועים הגבוהות ביותר האפשריות, בסביבות התובעניות ביותר, ביבשה ומתחת למים. 

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שחזור של סייקו לשעון צלילה אייקוני של החברה. בשנת 1965 הציגה סייקו את שעון הצלילה הראשון שלה. הוא היה עמיד למים בעומק של עד ל-150 מטרים. השעון הוכיח את עמידותו ואמינותו כשאנשי משלחת המחקר היפנית ה-8 לאנטרטיקה ענדו אותו בשנת 1966. בעקבות הפידבק החיובי שקיבל השעון מאנשי המשלחת, שעוני הצלילה של סייקו נבחרו ללוות את אנשי המשלחת בין השנים 1966 ל-1969. במהלכן נוצר שעון הצלילה המפורסם של סייקו, עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, עם המנגנון האוטומטי בעל 10 הפעימות (קצב של 36,000 ויברציות לשעה).

שעון הצלילה המקורי של סייקו משנת 1968 שהיווה השראה לשעון החדש. מקור - Watchilove.
שעון הצלילה המקורי של סייקו משנת 1968 שהיווה השראה לשעון החדש. מקור – Watchilove.

השעון החדש, למרות הבחירה במנגנון בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, הוא שחזור של אותו שעון מפורסם. 

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו, רפרנס SLA055 יגיע במהדורה מוגבלת של 1,300 יחידות. הוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של סייקו ומשווקים נבחרים של החברה החל מינואר 2022. תג המחיר שלו? 5,450 דולרים. 

סייקו פרוספקס 1968 מהדורה מוגבלת "Save The Ocean". מקור - Watchilove.
סייקו פרוספקס 1968 מהדורה מוגבלת “Save The Ocean”. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

אם אנחנו צריכים להסביר לכם למה שעון צלילה של סייקו עולה 5,450 דולרים, אז כנראה שהשעון הזה לא בשבילכם. אם אתם מבינים למה השעון הזה שווה 5,450 דולרים, אתם כנראה לא צריכים את הסיכום שלנו. אבל קצת יותר ברצינות, שעון צלילה “אמיתי”, לאנשים שעשויים באמת לחשוף את השעון למים עמוקים ולא רק למסיבות קוקטייל … 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סייקו.