סייקו ממשיכה לשחרר שעונים אייקוניים שלה במהדורות מחודשות, כשליצרנית השעונים היפנית הנהדרת יש לא מעט שעונים נפלאים מההיסטוריה העשירה שלה – לשמחתנו – שהיא יכולה לשחזר. אחד השעונים האחרונים שהצטרפו לטרנד המהדורות המחודשות של סייקו הוא שעון GMT – סייקו פרוספקס GMT SPB411, או בשמו המלא – Prospex Land Mechanical GMT Limited Edition SPB411. מוזמנים להכיר את השעון החדש-ישן הזה ביחד איתנו.

סייקו פרוספקס GMT SPB411 – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 38.5 מ״מ ובעובי של 12.6 מ״מ. השעון מגיע בהשראת שעון ה-Navigator Timer של סייקו משנת 1968 – שעון ה-GMT הראשון של החברה עם בזל 24 שעות מסתובב. גם בשעון החדש אנו מוצאים בזל 24 שעות במראה מתכתי, עם תצוגת 24 שעות בשחור.

סייקו פרוספקס GMT SPB411. מקור - Watchesbysjx.
סייקו פרוספקס GMT SPB411. מקור – Watchesbysjx.

סייקו שמרה על העיצוב המקורי של לוח השעון, עם המראה המתכתי המוברש שלו, אם כי עם שינויים קטנים, כמו למשל הסרת הכיתוב “WATERPROOF” מתחת לשעה 12 והגדלה של התאריכון שממוקם בשעה 3. הלוח האפור-מתכתי מגיע כרקע נהדר למחוגים, האינדקסים ולמחוג 24 השעות האדום והוא משתלב נהדר עם המראה המתכתי של השעון.

לוח אפור כהה בגימור מוברש ומחוג GMT אדום. מקור - Watchesbysjx.
לוח אפור כהה בגימור מוברש ומחוג GMT אדום. מקור – Watchesbysjx.

סייקו שומרת על הממדים של השעון המקורי עם קוטר של 38.5 מ״מ כאמור, אבל גם במראה הכללי של השעון, שמשלב משטחים מוברשים וכמובן הכתר בשעה 4.

סייקו פרוספקס GMT SPB411 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 6R54, מנגנון אוטומטי מבית סייקו, אותו אנו יכולים למצוא גם בשעוני הפרוספקס צלילה GMT של החברה. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. כיוון מחוג ה-GMT נעשה באמצעות הוצאה של הכתר למיקום השני שלו ואז סיבוב של הכתר עם כיוון השעון. סיבוב של הכתר נגד כיוון השעון (במצב השני) מקדם את התאריכון.

אז מה חדש בעצם?

השקה מחודשת לשעון ה-GMT הראשון של סייקו עם בזל 24 שעות, כשסייקו, כמו תמיד, מצליחה לשלב בצורה נהדרת בין וינטאג׳ למודרני, בין אם מדובר בעיצוב השעון ששומר על העיצוב הקלאסי של השעון משנת 1968 ובין אם מדובר במנגנון מודרני ומתקדם שאותו החברה משלבת בשעון החדש.

כתר בשעה 4 וגוף שעון בעיצוב וינטאגי׳. מקור - Watchesbysjx.
כתר בשעה 4 וגוף שעון בעיצוב וינטאגי׳. מקור – Watchesbysjx.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו, רפרנס SPB411, מגיע במהדורה מוגבלת של 4,000 יחידות. הוא זמין למכירה מתחילת חודש נובמבר בבוטיקים של סייקו ואצל המשווקים המורשים שלה מסביב לעולם. תג המחיר שלו עומד על 1,600 דולרים אמריקאיים.

השורה התחתונה

שעון GMT נהדר מבית סייקו, עם מנגנון מתקדם ובעיצוב שכולו מחווה לאחד השעונים האייקוניים של החברה. אם חיפשתם שעון GMT שהוא קצת פחות ״נוצץ״ ויותר ״כלי עבודה״ ובעיקר – שעון GMT בממדים קטנים יחסית, ה-SPB411 הוא אופציה נהדרת, עם תג מחיר סביר לחלוטין.

למעבר לאתר של סייקו.