סייקו היא ללא ספק יצרנית השעונים העסוקה ביותר בשנה האחרונה, אולי אפילו בשנים האחרונות. גל השקות השעונים מהחברה לא פוסק, כשנדמה כי מדי שבועיים נזכרים בחברה בסדרה נוספת שהגיע הזמן לרענן. בתחילת חודש שעבר הגיע תורה של סדרת הפרוספקס להתחדש בשני שעונים חדשים – סייקו פרוספקס SPB185 ו-SPB187. אז איך בדיוק מרעננים סדרת שעונים שכמעט כל שעון בה כבר נחשב לאגדה? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

סייקו פרוספקס SPB185 ו-SPB187 – מפרט טכני

השעונים החדשים בסדרת הפרוספקס מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 12.5 מ”מ. גוף השעון, הבזל שלו וצמיד המתכת מגיעים כולם בגימור מוברש.

סייקו פרוספקס SPB185 ו-SPB187. מקור - TimeandtideWatches.
סייקו פרוספקס SPB185 ו-SPB187. מקור – TimeandtideWatches.

השעון מגיע עם רגליים (Lugs) גדולות ובולטות למראה ביחס לגוף השעון, כשבצדדים שלהן הן מגיעות עם פוליש.

דגם ה-SPB185. מקור - Monochrome Watches.
דגם ה-SPB185. מקור – Monochrome Watches.

הכתר של השעון ממוקם בשעה 4 בגוף השעון. לוח השעון הוא לוח “פרוספקסי” טיפוסי. סמני שעות עגולות, מלבד השעה 6 ו-9, סמן כפול בצורת חץ בשעה 12. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון.

שני השעונים החדשים של סייקו בסדרת הפרוספקס. מקור - DLMAG.
שני השעונים החדשים של סייקו בסדרת הפרוספקס. מקור – DLMAG.

החידוש המשמעותי במראה השעון הוא במחוג השניות. סייקו בחרה במחוג שניות חדש בדמות “את חפירה” – קצה המחוג ארוך ורחב, עם שפיץ בקצהו. קצת לפני קצה המחוג אנו מוצאים נקודה אדומה.

דגם ה-SPB187. מקור - TimeandtideWatches.
דגם ה-SPB187. מקור – TimeandtideWatches.

השעונים מגיעים עם שני לוחות שונים. ה-SPB185 מגיע עם לוח שחור ובזל העשוי מפלדת אל-חלד בגימור מוברש. ה-SPB187 מגיע עם לוח כחול בגימור בוהק יותר ועם בזל אלומיניום בצבע כחול.

סייקו פרוספקס SPB185 ו-SPB187 – מנגנון

סייקו משלבת בשעונים החדשים את קליבר 6R35 שלה. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם 24 אבני חן והוא מציע רזרבת כוח של 70 שעות.

אז מה חדש בעצם? 

למעשה, שני השעונים החדשים מבוססים על שעון אגדי של סייקו משנת 1968. הסייקו Automatic Diver 300 היי-ביט רפרנס 6159-7001. סייקו נוטה לבצע שחזורים לשעון הזה מדי פעם (באזלוורלד 2018), שהפך לאייקון בקרב חובבי צלילה. סייקו מדגימה באמצעות השעונים החדשים את היכולות המרשימות שלה בתחום שעוני הצלילה, כשהיא אחת היצרניות הבודדות בתעשיית השעונים שעדיין מתייחסת לשעונים הללו כ-“Tool Watch” ולא כ”שעון תראו את חשבון הבנק שלי”.

שעוני הסייקו פרוספקס SPB185 ו-SPB187. מקור - Monochrome Watches.
שעוני הסייקו פרוספקס SPB185 ו-SPB187. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים יגיעו עם תג מחיר זהה של 1,250 אירו. ממש לא הרבה לשעון צלילה איכותי ומרשים כל כך.

השורה התחתונה

אם הייתם לוקחים את השעונים הללו, מוחקים את השם SEIKO וכותבים איפשהו באזור השעה 6 בלוח השעון – SWISS MADE, הייתם ככל הנראה משלמים עליהם הרבה יותר. אבל היות ומדובר בסייקו, אז תג המחיר שלהם צנוע יחסית. אמנם נדמה כי בקטגוריה הזאת של שעוני צלילה שהם “Tool Watch” סייקו מתחרה בעצמה, עם ההשקות הבלתי פוסקות שלה, אבל באמת שזה לא מפריע לנו. אולי היינו שמחים לראות שעון כחול עם בזל כחול וגרסה שחורה עם בזל שחור, אבל כמו בשוויץ, גם ביפן – אף אחד לא באמת שואל אותנו. אנחנו בטוחים שחובבי סייקו יקנו את השעונים הללו גם ככה ומי שמחפש שעון צלילה אמיתי לא יבין בכלל מה אנחנו מקשקשים על צבעים של בזל …

לעמוד דגם ה-SPB185 באתר של סייקו.

לעמוד דגם ה-SPB187 באתר של סייקו.