סייקו ממשיכה את החגיגות לרגל שנת ה-110 לשעון היד הראשון שלה, כשאחרי שעון הפרסאז׳ SBP359, ההומאז׳ לשעון הראשון שלה, אנחנו מקבלים בימים האחרונים שעון חדש בסדרת ה-110 שנים. הפעם לא מדובר בהומאז׳ לשעון היסטורי של החברה, אלא בסוג של גרסה תקציבית לשעון ה-White Birch המוכר של גרנד סייקו – סייקו פרוספקס SPB333, שעון סייקו טרטל, במראה מונוכרמטי.

סייקו פרוספקס SPB333 – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 12.3 מ״מ. גוף השעון הוא הגוף המוכר של שעוני הטרטל (״הצב״) של סייקו, עם כתר בשעה 4.

סייקו פרוספקס SPB333. מקור - Watches By SJX.
סייקו פרוספקס SPB333. מקור – Watches By SJX.

סייקו בחרה במשטחים מוברשים לגוף השעון, שעובר גם תהליך “Super-Hard Coating״ – ציפוי קשוח-עמיד במיוחד, שאמור להגביר עוד יותר את העמידות של השעון בפני שריטות.

הלוח המיוחד של השעון. מקור - Watches By SJX.
הלוח המיוחד של השעון. מקור – Watches By SJX.

בסייקו מספרים כי השעון מגיע במחווה לקרחונים של אזורי הקוטב, שנחקרו על ידי משלחות יפניות בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת. כל המשלחות הללו היו מצוידות בשעונים של סייקו. כמחווה למשלחות הללו, סייקו שילבה בשעון לוח אפור-כסוף, כשכל האינדקסים ומחוגי השעון, מלבד מחוג השניות, מגיעים גם הם בגוון האפור. לוח השעון מגיע עם מרקם שאמור לדמות את הקרחונים באזורי הקוטב, אבל לנו הוא מזכיר באופן טבעי את לוח ה-White Birch (הליבנה הלבנה) המוכר של גרנד סייקו. את המראה ״הקפוא״ של השעון משלים בזל אפור.

סייקו פרוספקס SPB333 – מנגנון

בתוך השעון משלבת סייקו את קליבר 6R35 שלה. מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. מדובר במנגנון לשוק הביניים של סייקו, שמגיע בהתאמה עם רזרבת כוח ארוכה יותר, העומדת על 70 שעות.

אז מה חדש בעצם? 

שעון חדש בסדרת הפרוספקס של סייקו, כשהוא למעשה שעון ״טרטל״ סטנדרטי, עם הגוף המוכר בצורת כרית והכתר בשעה 4. גולת הכותרת בשעון החדש היא כאמור לוח השעון, כשגרנד סייקו מנסה לשחזר כאמור את המרקם של הקרחונים, אבל לנו (ולחובבי שעונים ברחבי העולם) המרקם הזה הזכיר במבט ראשון דווקא את ה-White Birch.

רצועת הבד של השעון. מקור - Watches By SJX.
רצועת הבד של השעון. מקור – Watches By SJX.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו יגיע במהדורה מוגבלת של 5,000 יחידות. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים, כשסייקו תספק אותו עם צמיד מפלדת אל-חלד ועם רצועת בד נוספת בגוון אפור-כסוף גם היא. השעון זמין לרכישה באופן מיידי בבוטיקים של סייקו ואצל המשווקים המורשים שלה מסביב לעולם. תג המחיר שלו עומד על 1,300 דולרים.

סייקו פרוספקס SPB333. מקור - Watches By SJX.
סייקו פרוספקס SPB333. מקור – Watches By SJX.

השורה התחתונה

הברקה נוספת של סייקו, עם שעון במראה מונוכרומטי מיוחד, שמשדר קרירות, הודות ללוח המיוחד של השעון. אפשר לראות בקלות את הדימיון ללוח ה-White Birch של גרנד סייקו, כך שלא היינו מתפלאים אם סייקו הייתה קוראת לשעון הזה בכלל ה-Silver Birch, אבל כנראה שעצי הליבנה שמורים באופן בלעדי למותג הגרנד סייקו. אז אם חיפשתם שעון White Birch והתקציב שלכם לא איפשר לכם לרכוש אחד, ה-SPB333 הוא ככל הנראה השעון הקרוב ביותר לשעוני הליבנה של גרנד סייקו, בתג מחיר שלא יקרע לכם את הכיס.

למעבר לאתר של סייקו.