אחרי הרבה זמן (יחסית) שלא כתבנו על סייקו היפנית, הגיע הזמן להכיר שעון חדש שמגיע אלינו מיפן. שעון חדש בסדרת הפרסאג’, שמגיע בשיתוף פעולה עם סטודיו ג’יבלי – סטודיו יפני מפורסם לאנימציה, בשעון מחווה לסרט האנימציה הנודע “הטירה המרחפת” (“Castle In The Sky” – נקרא גם הטירה בשמיים), שמגיע במהדורה מוגבלת של 1,200 יחידות. מוזמנים להכיר ביחד עם הגורו את היצירה היפנית החדשה – סייקו פרסאג’ סטודיו ג’יבלי “הטירה המרחפת”.

קצת על “הטירה המרחפת” 

הסרט “הטירה המרחפת” הוא סרט הרפתקות-אנימה יפני. הוא יצא לאקרנים בשנת 1986 והוא נכתב ובוים על ידי הייאו מיאזאקי. הסרט היה הסרט הראשון שהונפש על ידי סטודיו ג’יבלי, שיהפוך במרוצת השנים לסטודיו מפורסם ומוביל ביפן לסרטי אנימציה. הסרט מספר את סיפורם של נער ונערה צעירים בסוף המאה ה-19 המנסים לשמור על גביש קסם, כשהם נמלטים מקבוצת סוכנים צבאיים, כשהם מחפשים אחר טירה מרחפת אגדית.

“הטירה המרפחת” זכה במספר פרסים נחשבים. פרס הגרנד פרי של מגזין אנימג’ ב-1986. הוא נבחר לסרט האנימציה השני הטוב ביותר בפסטיבל אמנויות המדיה היפנית ב-2006. בסקר דעת קהל שנערך ביפן בשנת 2008, הוא נבחר לסרט האנימציה הטוב ביותר. הסרט נחשב לבעל השפעה רבה על התרבות הפופולרית היפנית. הוא שימש כהשראה לסרטים ומשחקים ביפן עצמה וברחבי העולם, כשהוא גורף 157 מיליון דולר בסך הכל מהקרנות בקולנוע, קלטות וידאו וממכירות הפסקול שלו.

סייקו פרסאג’ סטודיו ג’יבלי “הטירה המרחפת” – מפרט טכני

כפי שאפשר להבין משמו, השעון החדש מבית סייקו מגיע בסדרת הפרסאג’ של החברה. השעון מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40.5 מ”מ. עוביו של השעון – 12.4 מ”מ.

סייקו פרסאג' סטודיו ג'יבלי "הטירה המרחפת". מקור - Watchilove.
סייקו פרסאג’ סטודיו ג’יבלי “הטירה המרחפת”. מקור – Watchilove.

כיאה לשעון שמוקדש לסרט כל כך משמעותי בתרבות היפנית, סייקו משלבת אלמנטים רבים מהסרט בשעון. השעון מגיע עם לוח אמייל בגוון לבן-קרם. הסמל המפורסם של קריסטל הריחוף המיסטי של תליון הגיבורה, מופיע על לוח השעון. מקום נוסף בו ניתן למצוא אותו הוא בכתר השעון. בגב השעון אפשר למצוא את איור הטירה המרחפת, כפי שהיא מופיעה בסצנה מפורסמת בסרט.

מראה וינטאג'י נפלא. מקור - Watchillove.
מראה וינטאג’י נפלא. מקור – Watchillove.

להשלמת המראה הוינטאג’י, סייקו משלבת ספרות רומיות בלוח השעון. על גבי טבעת פנימית נוספת ניתן למצוא ספרות ערביות, גם הן בפונט במראה מיושן. משתלבים בצורה נפלאה במראה הכללי של השעון מחוגי השעון במראה רטרו ורצועת עור עם תפרים.

סייקו פרסאג’ סטודיו ג’יבלי “הטירה המרחפת” – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 6R31 של סייקו. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות ובתוכו אנו מוצאים 24 אבני חן.

איור הטירה המרחפת בגב השעון. מקור - Watchilove.
איור הטירה המרחפת בגב השעון. מקור – Watchilove.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, עליו אפשר למצוא כפי שציינו את האיור של הטירה המרחפת. מסביב לטירה, על גבי החלק המתכתי של גב השעון, אנו מוצאים מילים ממזמור שמהווה חלק מרכזי בעלילת הסרט.

קליבר 6R31. מקור - Watchilove.
קליבר 6R31. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

ביצוע נפלא של סייקו לשעון שמוקדש לאייקון של ממש ביפן. סרט שיצא מזמן מגבולות האנימציה והפך לחלק בלתי נפרד מהתרבות היפנית. סייקו מצליחה לשלב בצורה נפלאה אלמנטים מהסרט בשעון, לצד מאפיינים “יפניים” כמו לוח האמייל, שבוצע על ידי האומן מיסורו יוקוסאווה והקולגות שלו.

סייקו פרסאג' סטודיו ג'יבלי "הטירה המרחפת". מקור - Watchilove.
סייקו פרסאג’ סטודיו ג’יבלי “הטירה המרחפת”. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס SPB215, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,200 יחידות. הוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של סייקו ואצל משווקים נבחרים בלבד של סייקו. תג המחיר שלו – כ-1,500 אירו.

השורה התחתונה

סדרת הפרסאג’ של סייקו היא אחת הסדרות שמציעות את התמורה הגבוהה ביותר למחיר בעולם שעוני היוקרה. תוסיפו לזה את הביצוע הנהדר של סייקו במחווה לסרט החשוב כל כך וקיבלתם אפילו ערך נוסף. כל זה מגיע בשעון עם תג מחיר נוח מאוד ושנראה פשוט נפלא. אנחנו רק מקווים שהמשווק הישראלי של סייקו הוא אחד מברי המזל שיזכו לקבל לידם את השעון הנהדר הזה.

סייקו פרסאג' סטודיו ג'יבלי "הטירה המרחפת". מקור - Watchilove.
סייקו פרסאג’ סטודיו ג’יבלי “הטירה המרחפת”. מקור – Watchilove.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סייקו.