מרוב כתבות על גרנד סייקו בתקופה האחרונה, אפשר היה כמעט ולשכוח שמדובר במותג יוקרה שהתפצל מיצרנית השעונים היפנית סייקו, שמייצר שעונים נפלאים בעצמו. אז אם הספקתם לשכוח כמה סייקו בעצמה יכולה להשיק שעונים נהדרים, מגיעים אלינו שעונים חדשים של החברה בסדרת הפרסאג’, ששואבים את ההשראה שלהם מעלי הקנביס (כן, זאת לא טעות והגורו לא עישן משהו …) – סייקו פרסאג’ שארפ אדג’. 

סייקו פרסאג’ שארפ אדג’ – מפרט טכני 

סייקו משיקה ארבעה שעונים בסדרת השארפ אדג’ (קצוות חדים) החדשה שלה. כולם מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 39.3 מ”מ, כשאחד הדגמים מגיע עם ציפוי זהב. 

סייקו פרסאג' שארפ אדג'. מקור - WatchTime.
סייקו פרסאג’ שארפ אדג’. מקור – WatchTime.

השעונים מגיעים עם תצוגת שעה ותאריך בלבד, עם מחוג שניות גדול ותאריכון בשעה 3 של לוח השעון, כשגולת הכותרת של השעונים החדשים הוא הלוח המרהיב שלהם, שמגיע עם תבנית שמזכירה את עלי הקנביס. אבל בסייקו, כמו בסייקו, לא מדובר בסתם עלי קנביס, אלא כאלו עם חתיכת סיפור מאחוריהם. 

סייקו פרסאג' שארפ אדג'. מקור - WatchTime.
סייקו פרסאג’ שארפ אדג’. מקור – WatchTime.

התבנית מתבססת על תבנית עלי קנביס מסורתית בשם אסאנוהה (Asanoha) והיא מגיעה מתקופת הייאן ביפן (794-1185 לספירה). הסמל מייצג צמיחה ושגשוג כשמי שלוקח אותו כאן לפרשנות מודרנית הוא מעצב העל היפני ריקי ווטנאבה, שעיצוביו היוו השראה לדגמי עבר בסדרת הפרסאג’ של סייקו. ווטאנבה לוקח את טקסטורות המשטח והזוויות החדות של לוח השעון, כשהן יוצרות צבעים עדינים ותופסות קרני אור בזוויות משתנות ומהוות את ההשראה לשם הסדרה – Sharp Edge – קצוות חדות.

סייקו פרסאג' שארפ אדג'. מקור - WatchTime.
סייקו פרסאג’ שארפ אדג’. מקור – WatchTime.

כל הדגמים בסדרה מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים והם מגיעים עם צמיד מפלדת אל-חלד, מלבד הדגם בציפוי זהב, שמגיע עם רצועת עור חומה. 

סייקו פרסאג’ שארפ אדג’ – מנגנון

סייקו דואגת שהשעונים החדשים לא רק ייראו נפלא, אלא גם יגיעו עם מנגנון מתקדם. קליבר 6R35 אחראי כאן לפעילות השעון. מדובר במנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה, עם רזרבת כוח מרשימה של 70 שעות. 

רפרנס SPB165 עם הלוח הלבן. מקור - WatchTime.
רפרנס SPB165 עם הלוח הלבן. מקור – WatchTime.

אז מה חדש בעצם? 

שיתוף פעולה נוסף בין סייקו לריקי ווטאנבה, שמציג שעונים מרהיבים שכמו תמיד אצל סייקו, מייצגים אלמנט נוסף מהתרבות היפנית העשירה כל כך. 

כמה זה עולה לנו?

סייקו תציג ארבעה שעונים בסדרה החדשה – 

  • רפרנס SPB165 עם לוח לבן ומחוג שניות כחול.
  • רפרנס SPB167 עם לוח כחול ומחוג שניות כסוף.
  • רפרנס SPB169 עם לוח ירוק ומחוג שניות צהוב. 
  • רפרנס SPB170 עם לוח חום, גוף מצופה זהב ומחוגים בצבע זהב.

כל השעונים יגיעו במחיר של 1,000 דולרים. 

השורה התחתונה

סייקו ממשיכה לעשות את מה שהיא עושה אולי יותר טוב מכל חברה אחרת בעולם השעונים – לספק מקסימום שעון במינימום כסף. אם אתם לא סנובים שבשבילם שעון יוקרה מגיע רק מהיבשת הישנה וכדאי שיהיה לו שם בניחוח גרמני או צרפתי, אתם צריכים להעריך היטב את השעונים הנהדרים הללו שיכולים להיות מתנה נהדרת ותוספת נפלאה לכל אוסף של חובב שעונים. 

למידע נוסף על הסדרה החדשה באתר של סייקו.