כמעט כל שעון חדש שמגיע לשוק מעורר לא מעט שאלות בקרב חובבי שעונים. למה לא עשו אותו גדול יותר במ”מ? בעצם, למה לא עשו אותו קטן יותר במ”מ? למה לא עשו את הבזל קרמי? למה לא עשו את הלוח בצבע כחול? כך אפשר להמשיך עם עוד ועוד שאלות ותהיות. בסייקו החליטו לנקוט בגישה הפוכה. במקום להשיק שעון ולקבל פידבק מהקהל – קודם כל לקבל פידבק מהציבור ולפי הפידבק הזה להשיק את השעון. השעון המדובר הוא סייקו 5 ביטמייקר SRPH19K – מוזמנים להכיר ביחד עם הגורו את הסיפור המיוחד מאחורי השעון.

סייקו 5 ביטמייקר SRPH19K – הסיפור מאחורי השעון

באוקטובר 2020 פתחה סייקו בקמפיין מעניין. היא קראה למעריצי המותג וחובבי שעונים מרחבי העולם להחליט על עיצוב שהם רוצים לראות בשעון שהחברה תשיק. הפעילות הזאת הצליחה למשוך לא פחות מ-16 מיליון הצבעות מרחבי העולם ומספר מדהים של 48,000 עיצובים שונים שהוצעו לסייקו על ידי חובבי שעונים מרחבי העולם. התוצאה הסופית היא הסייקו 5 ביטמייקר SRPH19K. שעון בעיצוב וינטאג’י מיוחד עם רפרנסים לשעוני הכרונוגרף של סייקו, 6139 “Pogue” משנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת. שעון נוסף שמהווה השראה לשעון הזה הוא ה-7A28 – שעון הקוורץ כרונוגרף שסייקו השיקה בשנת 1980.

סייקו 5 ביטמייקר SRPH19K – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף המוכר של שעוני ה-SKX של סייקו, בקוטר של 42.5 מ”מ. העובי שלו עומד על 13.4 מ”מ.

סייקו 5 ביטמייקר SRPH19K. מקור - Watchilove.
סייקו 5 ביטמייקר SRPH19K. מקור – Watchilove.

כאמור, סייקו משיקה את השעון לפי בחירת הגולשים. לוח השעון מגיע בצבע זהב צהוב. עליו אנו מוצאים את הכיתוב סייקו 5 ואת הכיתוב AUTOMATIC. בשעה 3 אנו מוצאים תאריכון כפול – תאריך ויום.

שילוב צבעים מיוחד במראה וינטאג'י. מקור - Watchilove.
שילוב צבעים מיוחד במראה וינטאג’י. מקור – Watchilove.

את השעון עוטף בזל עם דגשים בצבעים כחול ואדום. שילוב הצבעים הזהב-אדום-כחול, מקנה לשעון מראה וינטאג’י מובהק, כאילו שמדובר בשעון שיצא עכשיו מקטלוג משנות השישים-שבעים של המאה הקודמת. אבל כאמור, מי שבחר את העיצוב לשעון הזה הם הגולשים. העיצוב הסופי של השעון זכה להצבעה של מעל ל-8.5 מיליון גולשים מרחבי העולם!

סייקו 5 ביטמייקר SRPH19K – מנגנון

השעון החדש מגיע עם קליבר 4R36. מנגנון אוטומטי מבית סייקו הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 41 שעות.

קליבר 4R36. מקור - Watchilove.
קליבר 4R36. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

אתם לא באמת שואלים אותנו את השאלה הזאת, כן?

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס SRPH19, יגיע במהדורה מוגבלת של 2,021 יחידות. תג המחיר שלו – 290 אירו. שימו לב – אין כאן טעות הקלדה. 290 אירו. תהיו בטוחים שמדובר בשעון שעומד להפוך ללהיט בקרב חובבי המותג. הסיכוי שלכם להשיג אחד שואף לאפס לצערנו …

סייקו 5 ביטמייקר SRPH19K. מקור - Watchilove.
סייקו 5 ביטמייקר SRPH19K. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

אנחנו לא יכולים להגיד כלום על עיצוב השעון, כי אתם יודעים – לא סייקו עיצבה את השעון הזה, אלא חובבי שעונים מרחבי העולם. אנחנו גם מבינים לחלוטין את ההחלטה להשיק את השעון הזה במהדורה מוגבלת. מה שנשאר זה לומר שאפו לסייקו על התמחור הנפלא לשעון הזה. אם תרצו, אפשר גם לקרוא לזה – חוסר הרצון “לעשות קופה” על חשבון חובבי המותג.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סייקו.