סייקו משיקה שעון חדש – סייקו 5 ספורט ברוס לי SRPK39 – שעון המוקדש לאמן הלחימה וכוכב סרטי האקשן האגדי ברוס לי, כשהשעון מגיע בהשראת צבעי השחור-זהב מהסרט הבלתי נשכח של לי – Enter The Dragon (הדרקון) – הסרט המלא האחרון שהשלים לי לפני מותו בשנת 1973. מוזמנים להכיר את השעון החדש והמחוות המשולבות בו לאחד האייקונים הגדולים, אם לא הגדול מכולם, בעולם הקונג פו וסרטי אומנויות הלחימה.

אז מה חדש בעצם?

תרשו לנו להתחיל עם קצת רקע לשעון החדש. ברוס לי נצפה עונד במהלך חייו פעמים רבות את שעון הסייקו 5, כך שהבחירה של סייקו לחלוק לו מחווה דווקא בשעון הזה נכונה ומוצלחת. למרות שנפטר בגיל צעיר, רוחו של לי עדיין חיה לאורך שנים רבות, לא רק באמצעות הסרטים שלו, אלא גם הודות לאומנות הלחימה שפיתח, ששילבה אלמנטים מאומנויות לחימה שונות. ה-Jeet Kune Do (ג׳יט קון דו) שפיתח לי מכילה אלמנטים מטאי צ׳י, ווינג צ׳ון, קראטה, ג׳ודו, אסקרימה וטאייקוונדו. התרגום המילולי של ה-Jeet Kune Do הוא ״דרך האגרוף המיירט״, כשהיא נחשבת למעשה לאוסף של רעיונות ולא לסגנון לחימה קבוע, מכיוון שהיא לא משתמשת במהלכים קבועים מראש או בעמדות מסוימות. השעון המיוחד של סייקו מוקיר את המורשת של לי ואת אומנות הלחימה שלו – ה-Jeet Kune Do.

ברוס לי עונד שעון של סייקו. מקור - סייקו.
ברוס לי עונד שעון של סייקו. מקור – סייקו.

סייקו 5 ספורט ברוס לי SRPK39 – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בציפוי PVD שחור, בקוטר של 42.5 מ״מ ובעובי של 13.4 מ״מ. השעון מגיע עם בזל בציפוי שחור עם אינסרט מיוחד, ועליו סמלי הרוח-המוטו של ה-Jeet Kune Do. משמעות המילים שעל הבזל – “Using No Way As Way, Having No Limitation As Limitation״, בתרגום מילולי – להשתש בשום דרך כדרך, לא לתת לאף מגבלה להיות מגבלה.

סייקו 5 ספורט ברוס לי SRPK39. מקור - סייקו.
סייקו 5 ספורט ברוס לי SRPK39. מקור – סייקו.

השעון מגיע עם לוח שחור המעוטר בדרקון, כפי שצייר פעם ברוס לי. הדרון מגיע בפירוט עשיר למדי, כשאפשר לראות קשקשים, טפרים, שיניים ואפילו סלסולים של הזקן של הדרקון. השעון מגיע עם אינדקסים שחורים בציפוי מוזהב המדגיש את המתאר שלהם, אלמנט שחוזר גם במחויג השעות והדקות המרכזיים. מחוג השניות המרכזי מגיע עם ציפוי זהב גם הוא, עם קצה אחורי בצורת סוכריה בצבע שחור.

סייקו 5 ספורט ברוס לי SRPK39. מקור - סייקו.
סייקו 5 ספורט ברוס לי SRPK39. מקור – סייקו.

בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון, המורכב מתצוגת יום ותאריך בחודש, כשהכתר של השעון מגיע בשעה 4, כשהוא מוגן באמצעות מגני כתר. השעון מגיע עם רצועת עור שחורה עם בטנה עם איור מיוחד, כשסייקו תספק את השעון עם רצועה נוספת – רצועת נאטו צהובה עם פס שחור במרכזה.

השעון עם רצועת נאטו. מקור - סייקו.
השעון עם רצועת נאטו. מקור – סייקו.

סייקו 5 ספורט ברוס לי SRPK39 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים, מאחורי גב שקוף בצבע כהה, את קליבר 4R36. גב השעון מגיע עם סמל ה-Jeet Kune Do – סמל יין-יאנג צהוב ואדום, המוקף במוטו של הספורט.

הגב הכהה של השעון עם לוגו ה-Jeet Kune Do. מקור - סייקו.
הגב הכהה של השעון עם לוגו ה-Jeet Kune Do. מקור – סייקו.

המנגנון, שפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה, מספק רזרבת כוח של 41 שעות. סייקו מציינת כי המנגנון מגיע עם דיוק של 45+/35- שניות ליום, אם כי לרוב המנגנונים הללו מגיעים עם דיוק גבוה יותר.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו, רפרנס SRPK39, מגיע במהדורה מוגבלת של, שימו לב – 15,000 יחידות. השעון מגיע באריזה שחורה מהודרת, בתוכה אנו מוצאים את השעון עם רצועת העור השחורה ורצועת הנאטו הנוספת, כמו גם את החתימה של ברוס לי והכיתוב Limited Edition – מהדורה מוגבלת. תג המחיר של השעון? 520 אירו. למרות שמדובר במהדורה מוגבלת של 15,000 יחידות – מספר שאצל לא מעט יצרניות נחשב לשעון בייצור סופר-סדרתי, אנחנו מאינים שסייקו תמצא בקלות 15 אלף מעריצים של ברוס לי שישמחו לקנות את השעון הזה במחיר הזה.

האריזה המיוחדת של השעון. מקור - סייקו.
האריזה המיוחדת של השעון. מקור – סייקו.

השורה התחתונה

בעולם שבו כל כוכב אינסטגרם או טיקטוק בעל מספר מסוים של עוקבים מקבל מיצרנית שעונים כזאת או אחרת שעון המוקדש לו, ניתן רק לדמיין מה היה קורה אם ברוס לי האגדי היה עדיין בחיים ובשיא הקריירה שלו. עם זאת, אנחנו שמחים לראות שסייקו בחרה להנציח את זכרו בצורה נהדרת, עם שעון מלא במחוות לאחד הסרטים האייקוניים שלו ובעיקר לרוח של ה-Jeet Kune Do – אמנות הלחימה שאותה המציא לי והפכה לסגנון חיים עבור רבים עד היום.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סייקו.