כשאנחנו שומעים על שיתוף פעולה בין יצרנית שעונים ומוזיקאי, סביר להניח שסייקו לא הייתה אחד השמות הבולטים שהיו קופצים לנו לראש. אבל מה אם נספר לכם שהשעון שאותו נכיר היום הוא השעון השני במסגרת שיתוף הפעולה בין סייקו לבריאן מיי האגדי, הגיטריסט של להקת קווין? מופתעים? סייקו 5 ספורט בריאן מיי – מהדורה מוגבלת מוזיקלית ואדומה במיוחד מבית סייקו.

סייקו 5 ספורט בריאן מיי – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 42.5 מ״מ ובעובי של 13.4 מ״מ. סייקו העניקה טיפול שצובע את פלדת האל-חלד בגוון זהב. הטיפול הזה נעשה במיוחד לבקשתו של בריאן מיי, כמחווה לשחרור ״סדרת הזהב״ – מהדורות מחודשות של אלבומי הסולו שלו שהושקו לאחרונה.

סייקו 5 ספורט בריאן מיי. מקור - watchilove.
סייקו 5 ספורט בריאן מיי. מקור – watchilove.

לוח השעון הוא ללא ספק החלק המעניין ביותר בשעון הזה. סייקו הצליחה לשחזר את המראה המיוחד והמפורסם כל כך של הגיטרה של בריאן מיי, ה-״Red Special״, שמגיעה עם שילוב של חלקים בגוון עץ טבעי וחלקים בצבע שחור.

סייקו 5 ספורט בריאן מיי. מקור - watchilove.
סייקו 5 ספורט בריאן מיי. מקור – watchilove.

סייקו יצרה לוח אדום (Red Special), כשבחלק השמאלי שלו ניתן למצוא מעין ״לשונית״ שמשחזרת את החלק השחור בגיטרה של מיי, שמגיעה גם היא בצבע שחור.

מחווה נהדרת לגיטרה של מיי. מקור - watchilove.
מחווה נהדרת לגיטרה של מיי. מקור – watchilove.

כדי להעצים את המראה המיוחד של השעון, סייקו בחרה בטקסטורת עץ לחלק האדום בלוח השעון. משלים את המראה המיוחד של השעון הבזל שלו, שמגיע עם חריטה של פסים עגולים דקים במיוחד.

סייקו 5 ספורט בריאן מיי – מנגנון

סייקו שילבה בשעון את קליבר 4R36 שלה. מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 40 שעות.

הגב האדום של השעון. מקור -watchilove.
הגב האדום של השעון. מקור -watchilove.

סייקו שילבה בשעון גב שקוף, אותו היא צבעה בצבע אדום. על גב השעון נמצא את החתימה של בריאן מיי, כמו גם את הכיתוב LIMITED EDITION. על החלק התחתון בחלק האחורי של גב השעון אנו מוצאים את מספר השעון במהדורה המוגבלת, למשל – 00001/12500.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שיתוף הפעולה השני בין סייקו ובין בריאן מיי, הגיטריסט האגדי של להקת קווין. מיי רכש שעון סייקו במהלך מסע הופעות ביפן בשנות השבעים של המאה הקודמת. השעון הזה, ביחד עם הגיטרה המפורסמת שלו, ה-Red Special, ליוו אותו מאז במסעות הרבים שלו מסביב לעולם.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו במחווה לבריאן מיי מגיע באריזה מהודרת ייחודית, המדמה אריזת גיטרה. בתוך האריזה הזאת מגיעה רפליקה של מטבע ה-“Lucky Sixpence” – מטבע מפורסם שבו משתמש מיי במקום מיתר גיטרה. סייקו בחרה בקופסה המיוחדת הזאת ובמטבע הזה כדי לשדרג עוד יותר את הערך של השעון הזה כמהדורה מוגבלת לאספני השעונים של החברה ולמעריצים של בריאן מיי. תג המחיר שסייקו הצמידה לשעון הזה? 620 אירו בלבד. לא, זאת לא טעות ולא שכחנו כאן אפס או ספרה כלשהי, 620 אירו בלבד.

האריזה המיוחדת של השעון. מקור -watchilove.
האריזה המיוחדת של השעון. מקור -watchilove.

השורה התחתונה

זה לא סוד ששיתופי פעולה רבים בעולם השעונים נראים מאולצים מאוד, שלא לומר – לא קשורים. במקרה של מיי וסייקו, נדמה כי מדובר בהתאמה מושלמת. מוזיקאי מוערך שעונד שעון של החברה, אותו רכש מכספו הפרטי, במשך מעל ל-4 עשורים. מה עוד אפשר לבקש במסגרת שיתוף פעולה?

סייקו 5 ספורט בריאן מיי. מקור - watchilove.
סייקו 5 ספורט בריאן מיי. מקור – watchilove.

בכל הקשור לשעון עצמו, מגיע לסייקו שאפו ענק בכל הקשור לפרטים המשולבים בשעון ובאריזה שלו. אבל אם אתם שואלים אותנו, מה שבאמת נפלא כאן, הוא תג המחיר שלו. לא משנה אם אתם יודעים מי זה בריאן מיי או לא, בתג מחיר שכזה, באמת שאי אפשר לטעות עם השעון הזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סייקו.