בשנת 2019 השיקה סייקו את סדרה 5 ספורט החדשה שלה. מאז, נדמה כי לא עוברים מספר שבועות מבלי שסייקו תמשיך להרחיב את הסדרה הפופולרית כל כך שלה, כשדגמים חדשים מצטרפים כמעט ללא הפסקה אל הסדרה הזאת, בין אם במהדורות רגילות ובין אם במהדורות מוגבלות. התוספת החדשה לסדרה הזאת מגיעה אלינו בימים האחרונים, בדמותם של שני שעונים חדשים, עם לוחות במראה צבאי – סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה (באנגלית Seiko 5 Sports Camo-Dials) – מוזמנים להכיר את התוספת האחרונה לסדרה הפופולרית של סייקו ביחד איתנו.

סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה – מפרט טכני

סייקו משיקה כאמור שני שעונים חדשים בסדרת ה-5 ספורט שלה. השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם ציפוי בצבע שחור, בקוטר של 42.5 מ״מ ובעובי של 13.4 מ״מ. השעונים מגיעים עם בזל חד כיווני בצבע שחור עם אינדקסים בצבע לבן.

סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה. מקור - Monochrome Watches.
סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה. מקור – Monochrome Watches.

כפי שבוודאי כבר הצלחתם להבין מהשם של השעונים החדשים, שני השעונים מגיעים עם לוחות עם דפוס הסוואה צבאי. שעון אחד מגיע עם תבנית הסוואה בצבע אפור כהה, כשהשעון השני מגיע עם לוח בצבע ירוק חאקי.

סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה. מקור - Monochrome Watches.
סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה. מקור – Monochrome Watches.

השעון עם הלוח הירוק, רפרנס SRPJ37, מצטרף כחלק קבוע לקולקציה של סייקו, בעוד השעון עם הלוח האפור, מגיע במהדורה מוגבלת, במסגרת שיתוף פעולה של סייקו עם הסקייטבורדר יוטו הוריגומה (Yuto Horigome).

סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה – מנגנון

שני השעונים מגיעים עם גב שקוף, דרכו נוכל לראות את מנגנון השעון. סייקו משלבת בשעונים החדשים את קליבר 4R36 שלה. קליבר 4R36 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי של סייקו, הפועל בקצב של 3Hz (קצב של 21,600 ויברציות לשעה) ומספק רזרבת כח של 41 שעות.

קליבר 4R36 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר 4R36 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מגיע עם תצוגת יום ותאריך (Day-Date), כשחלונית התאריכון והיום ממוקמת בשעה 3 בלוח השעון.

אז מה חדש בעצם?

שני לוחות חדשים שמצטרפים למגוון הכמעט אינסופי שסייקו מציעה במסגרת סדרת הסייקו 5 ספורט שלה, כשנדמה שכמעט אין סגנון עיצובי כזה או אחר שסייקו לא מכסה עם הדגמים הרבים שהיא מציגה במסגרת הסדרה הזאת.

הדגם במהדורה מוגבלת. מקור - Monochrome Watches.
הדגם במהדורה מוגבלת. מקור – Monochrome Watches.

כפי שציינו, שעון אחד בסדרה מגיע במסגרת שיתוף פעולה עם הסקייטבורדר היפני יוטו הוריגומה (Yuto Horigome). הוריגומה, שנולד בשנת 1999, החל להחליק על סקייטבורד בגיל שש והתחיל את הקריירה המוצלחת שלו בגיל צעיר מאוד.

הדגם בייצור סדרתי. מקור - Monochrome Watches.
הדגם בייצור סדרתי. מקור – Monochrome Watches.

בשנת 2021, כשהוא בן 22, הוא זכה באליפות העולם בהחלקה על סקייטבורד בפעם הראשונה. השעון שמגיע במסגרת שיתוף הפעולה איתו, יגיע עם הכיתוב LIMITED EDITION (מהדורה מוגבלת), כמו גם עם מספר השעון בסדרה – 0001/6000 וכן הלאה. על הגב השקוף של השעון נוכל למצוא את החתימה של הוריגומה.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, סייקו משיקה שעון אחד במהדורה מוגבלת – רפרנס SRPJ39, שיגיע עם רצועת סיליקון שחורה. סייקו תייצר 6,000 יחידות בסך הכל מהשעון הזה, כשתג המחיר שלו עומד על 340 אירו. השעון השני בסדרה, רפרנס SRPJ37, מגיע כאמור בייצור סדרתי ומצטרף לקולקציה הקבועה של סייקו. הוא מגיע עם רצועת ניילון ״דמוית-נאטו״ בצבע שחור. תג המחיר שלו עומד על 330 אירו. שני השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה. מקור - Monochrome Watches.
סייקו 5 ספורט לוחות הסוואה. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

את סיכום הכתבה אפשר למצוא בפסקה הקודמת. על שעונים שמגיעים עם תג מחיר של 330 אירו לשעון בייצור רגיל ותוספת של 10 אירו שלמים (קצת פחות ממנת שווארמה כיום …) עבור מהדורה מוגבלת, אנחנו באמת לא יכולים להגיד משהו רע. אם אתם שואלים אותנו מה לגבי המראה שלהם? תהיו בטוחים שסייקו תמצא מספיק חובבי שעונים מסביב לעולם שיתחברו לעיצוב הזה או לחילופין, מעריצים של הוריגומה שיהיו מוכנים לשלם את הסכום הזה עבור שעון עם החתימה שלו.

למעבר לאתר של סייקו.