סדרת ה-5 ספורט של סייקו היא אחת מסדרות השעונים הפופולריות והאהובות ביותר בקרב חובבי שעונים. אפשר להגיד כי מדובר באחת הסדרות שמציעות את התמורה הגבוהה ביותר למחיר בעולם השעונים. עם מנגנונים אוטומטיים אמינים ותג מחיר נמוך ונגיש לכל כיס, מדובר בשעונים נפלאים שישתלבו נפלא בכל אוסף שעונים. לאחרונה השיקה סייקו שעונים חדשה בסדרת במהדורה מוגבלת ומיוחדת ואחרי זמן לא קצר שבו לא הזכרנו את סייקו כאן באתר, החלטנו שמדובר בהזדמנות נפלאה להכיר את השעונים הללו. סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE – הגורו מרחיק ליפן להכיר את השעונים החדשים, מוזמנים להצטרף אליו.

מי אתה GUCCIMAZE

המעצב יוטה קווגוצ’י (Yuta Kawaguchi), המכונה גם Guccimaze, נולד בשנת 1989 בקנגווה שביפן. קווגוצ’י מסיים לימודי עיצוב תקשורת חזותית באוניברסיטה לאומנות מוסאשינו (Musashino). לאחר שעבד תקופה מסוימת בסוכנות לעיצוב, הוא מחליט לצאת לדרך עצמאית בשנת 2019. הוא ממוקם בטוקיו, אבל העבודות שלו מגיעות לכל רחבי יפן והעולם כולו, כשהוא משתף פעולה עם מגוון רחב של אמנים ומותגים. גוצ’ימאזה הופך למזוהה עם הסגנון העיצובי הייחודי שלו. הסגנון הזה כולל שימוש בטיפוגרפיה תלת ממידת היוצרת תחושה של חדות מוחשית. בנוסף, הוא מרבה להשתמש בצבעים זרחניים-מטאליים. בין היצירות שלו ניתן למצוא אתרי אינטרנט, עיצובים לפרינט וכמובן לוגואים של חברות ועוד.

סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE – מפרט טכני

סייקו משיקה שני שעונים בשיתוף פעולה עם גו’צימזה. השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42.5 מ”מ והם עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE. מקור - WATCHILOVE.
סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE. מקור – WATCHILOVE.

הסגנון העיצובי של גוצ’ימזה בא לידי ביטוי בבזל ובלוח השעון. גוצ’ימזה מפרק ובונה מחדש את האותיות המרכיבות את המילה סייקו ופורש אותן על גבי לוח השעון והבזל. בסגנון שמאפיין את גוצ’ימזה, אפשר לראות את המשחק בין שכבות וגוונים שיוצר תחושת עומק ותלת ממדיות.

סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE. מקור - WATCHILOVE.
סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE. מקור – WATCHILOVE.

עוד ביטוי לסגנון העיצובי מגיע באבזם של צמיד השעון. על האבזם אנו מוצאים את הספרה 5 בפונט המאפיין את היצירות של האמן היפני.

הספרה 5 על אבזם השעון. מקור - WATCHILOVE.
הספרה 5 על אבזם השעון. מקור – WATCHILOVE.

סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE – מנגנון

סייקו משלבת בשעונים את קליבר 4R36 שלה. ה-4R36 הוא מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומצויד ברזרבת כוח של 40 שעות.

הכיתוב SEIKO5 בגב השעונים. מקור - WATCHILOVE.
הכיתוב SEIKO5 בגב השעונים. מקור – WATCHILOVE.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. על גב השעון אנו מוצאים את הכיתוב SEIKO5 בפונט דומה לזה שמופיע על לוח השעון.

אז מה חדש בעצם?

שיתוף פעולה נוסף של סייקו עם אמן מפורסם בסדרת הסייקו 5 שלה, הפעם כאמור המעצב גוצ’ימזה, עם שני שעונים עם לוח ועיצוב מיוחד.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, סייקו תשיק שני שעונים בשיתוף פעולה עם גוצ’ימזה. השעון הראשון, רפרנס SRPG65, מגיע עם בזל עם נגיעות של כחול ועם לוח שחור. סייקו תייצר 1,500 יחידות בלבד ממנו והוא יגיע במחיר של 450 דולרים. השעון יהיה זמין לרכישה אצל המשווקים המורשים של סייקו ברחבי העולם. השעון השני, רפרנס SBSA131, יגיע במהדורה מוגבלת של 300 יחידות. גם הוא יגיע במחיר של 450 דולרים, אבל הוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של סייקו בלבד. שני השעונים צפויים להיות זמינים לרכישה במהלך החודש הנוכחי (יוני).

סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE. מקור - WATCHPRO.
סייקו 5 ספורט GUCCIMAZE. מקור – WATCHPRO.

השורה התחתונה

שני השעונים החדשים משלבים בצורה נפלאה את הסגנון העיצובי המיוחד של גוצ’ימזה. עם זאת, מדובר בסגנון עיצובי שמזוהה מאוד עם המזרח ועם התרבות היפנית. אבל אם לוקחים בחשבון שהשעונים הללו עולים 450 דולרים בסך הכל, תרשו לנו להמר שגם אם אתם לא בדיוק מכירים את התרבות היפנית והסגנון העיצובי של גוצ’ימזה, לא יקרה כלום אם תוסיפו אחד מהם לאוסף שלכם …