סייקו הפכה בשנים האחרונות את קולקציית הסייקו 5 ספורט שלה לסוג של כר הניסויים של החברה להשקה של שעונים חדשים במגוון רחב של מהדורות מוגבלות ומיוחדות. התוספת האחרונה לסדרת המהדורות המיוחדות של סייקו מגיעה בימים אלו, במחווה לסדרת הטלוויזיה אולטרסבן (Ultraseven) – סדרת ספין אוף לסדרה האייקונית Ultraman. מוזמנים להכיר את היצירה החדשה – סייקו 5 ספורט Ultraseven ביחד איתנו. 

סייקו 5 ספורט Ultraseven – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42.5 מ״מ ובעובי של 13.4 מ״מ. סיקו מציידת את השעון בבזל חד-כיווני עם סקלה מדורגת בצבע שחור. 

סייקו 5 ספורט Ultraseven. מקור - Monochrome Watches.
סייקו 5 ספורט Ultraseven. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח אפור-כסוף בגימור קרני שמש, עם אינדקסי שעות מוחלים עם Lumibrite. סקלת הדקות מגיעה בצבע שחור עם אינדקסים לבנים בכל שעה, כשמחוג השניות מגיע עם ״סוכריה״ – Lollipop בקצה האחורי שלו, כשקצה המחוג צבוע באדום. מחוג הדקות והשעות צבועים ב-Lumibrite בלבן, כשהם עטופים במסגרת שחורה מבריקה. 

סייקו 5 ספורט Ultraseven. מקור - Monochrome Watches.
סייקו 5 ספורט Ultraseven. מקור – Monochrome Watches.

בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון והיום, כשבשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את הכיתוב TDF-UG, ראשי תיבות Terrestrial Defense Force — Ultra Guard – כוח הגנה יבשתי – אולטרה גארד. השעון מגיע עם רצועת ניילון בצבע אפור, עם פס שחור-לבן במרכז הרצועה, עם הכיתוב Terrestrial Defence Force על הרצועה. 

סייקו 5 ספורט Ultraseven – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 4R36. קליבר 4R36 הוא מנגנון אוטומטי מבית סייקו, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה (תדר של 3Hz) ומגיע עם רזרבת כוח של 41 שעות. 

הגב המיוחד של השעון. מקור - Monochrome Watches.
הגב המיוחד של השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, שמגיע עם איור באדום-לבן של Ultraseven, כשחלקים מהאיור מאפשרים לנו כאמור הצצה אל המנגנון.

אז מה חדש בעצם?

סדרת הטלוויזיה אולטרהמן והספין-אופים הרבים שלה, ביניהם Ultraseven, הגיעו בסוף שנות השישים של האמה הקודמת ושודרו במשך שנים רבות בטלוויזיה היפנית. הסדרות הללו הציגו בדרך כלל פלישות של מפלצות ענק שהרסו ערים שלמות, פלישות חייזרים ועוד. הסדרות הללו הפכו לאייקון של ממש בתרבות היפנית, כש-Ultraseven, אחד הספין-אופים לסדרה המקורית, מציין בימים אלו 55 שנים לשידור הראשון שלו, אי שם בשנת 1967.

האריזה המיוחדת של השעון. מקור - Monochrome Watches.
האריזה המיוחדת של השעון. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו, רפרנס SRPJ79, יגיע במהדורה מוגבלת של 3,400 יחידות. השעון יהיה זמין לרכישה במהלך חודש ינואר 2023. תג המחיר שלו לא נחשף, אבל סייקו חושפת את אריזת השעון. השעון יגיע באריזה מתכתית מיוחדת במראה צבאי, עם כיתוב בשחור עליה עם מפרט השעון. על פי ההערכות השעון אמור לעלות כ-500 אירו. 

סייקו 5 ספורט Ultraseven. מקור - Monochrome Watches.
סייקו 5 ספורט Ultraseven. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

בדרך כלל, כשמדובר במהדורות מוגבלות של סייקו בסדרת הספורט 5, הקשורות לתרבות היפנית, צריך להכיר ולהבין באותה סצנה כדי להתחבר לשעון. במקרה של השעון החדש, ה-SRPJ79, אנחנו חושבים שגם מי שלא שמע מעולם על אולטרהמן, אולטרסבן או כל סדרת ספין אוף כזאת או אחרת, יתחבר למראה של השעון, כשסביר להניח שהוא גם יגיע עם תג מחיר אטרקטיבי, כפי שסייקו עושה בדרך כלל עם השעונים שלה. כמה זמן נשאר עד ינואר …? 

למעבר לאתר של סייקו.