סדרת ה-LX של סייקו היא מעין סדרה יוקרתית יותר בקולקציית ה-Prospex של החברה. סייקו מציעה תחת המותג LX שעוני ספורט יוקרתיים שמהווים אופציה באיכות גבוהה יותר לשעוני הצלילה הנהדרים של החברה. האותיות LX מייצגות את המילה הלטינית “LUX” שמשעותה באנגלית “אור” – רפרנס אלגנטי לצורה שבה האור משתקף על המשטחים השונים בשעון ומקנה להם מראה וגוון אחר. סייקו הרחיבה את הסדרה לאחרונה עם חבר חדש – סייקו Prospex LX SNR045J1 – שמגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות, כשהוא מחזיר את שעוני הסדרה לשורשים הימיים שלה באנטרקטיקה, שם נבדק שעון הצלילה הראשון של החברה בשנת 1968, בעומק של 300 מטרים.

סייקו Prospex LX SNR045J1 – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 44.8 מ”מ ובעובי של 15.7 מ”מ. כלומר – שעון קטן הוא לא, אבל אתם כבר בטח יודעים שזה כמעט הסטנדרט בסדרת ה-Prospex, שעוני הצלילה הקשוחים והגדולים במיוחד של החברה.

סייקו Prospex LX SNR045J1. מקור - Watchtime.
סייקו Prospex LX SNR045J1. מקור – Watchtime.

השעון החדש מגיע בהשראה עמוקה (תרתי משמע) מאנטרטיקה הרחוקה. שם חוקרים יפניים גילו עמודי אזוב גדולים על קרקעית אגם המרוחק 55 קילומטרים מתחנת המחקר Showa שביבשת הרחוקה והקפואה. החוקרים גילו יערות תת-מימים שקיבלו את הכינוי “Kokebozu” – שילוב של המילים היפניות “Koke” – אזוב ו-“Bouzu” – ילד קטן.

היערות התת מימיים שהיוו את ההשראה לשעון. מקור - Watchtime.
היערות התת מימיים שהיוו את ההשראה לשעון. מקור – Watchtime.

הגוונים הירוקים הללו מוצאים ביטוי על לוח השעון והמרקם המיוחד שלו ועל בזל השעון. לוח השעון מגיע כאמור בצבע ירוק עם גימור שמדמה את הצמיחה של אותם יערות תת ימיים וכמו כמעט כל לוחות השעונים המיוחדים של סייקו, הוא נראה נהדר.

סייקו Prospex LX SNR045J1. מקור - Watchtime.
סייקו Prospex LX SNR045J1. מקור – Watchtime.

בשעה 3 בלוח השעון נמצא את התאריכון של השעון ובין השעות 7 ל-9 נמצא את מחוון רזרבת הכוח של השעון.

כתר בשעה 4. מקור - Watchtime.
כתר בשעה 4. מקור – Watchtime.

הכתר של השעון ממוקם בשעה 4 – מיקום לא שגרתי עבור שעונים, אבל שגרתי מאוד עבור סדרת ה-Prospex של סייקו. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

סייקו Prospex LX SNR045J1 – מנגנון

בתוך השעון נמצא קליבר 5R65, מנגנון ספרינג דרייב של סייקו הפועל בקצב של 32,768 ויברציות לשעה עם רזרבת כוח של 72 שעות.

מהדורה מוגבלת של 500 יחידות. מקור - סייקו.
מהדורה מוגבלת של 500 יחידות. מקור – סייקו.

מה חדש בעצם? 

הלוח והבזל הירוקים של השעון וכמובן המרקם המיוחד על גבי לוח השעון, שלא צריך להיות חובב סייקו מושבע כדי להעריך את היופי שלו.

כמה זה עולה לנו? 

לא זול. לא זול בכלל. אם עדיין לא הכרתם את שעוני הסדרה המיוחדת הזאת, שעוני ה-Prospex LX הם לא שעונים תקציביים בכלל וסייקו יכלה בקלות לשווק אותם אפילו תחת המותג גרנד סייקו אם היא הייתה רוצה. תג המחיר של השעון החדש עומד על 6,100 אירו, כשהוא מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות, כשכל אחת מהיחידות מגיעה עם מספר ייחודי בסדרה.

השורה התחתונה

שעון צלילה נהדר של סייקו, בעיצוב מיוחד עם צבע ומרקם ללוח השעון שלא תמצאו הרבה יצרניות שעונים שיודעות לעשות, אבל בכל זאת, משהו בתג המחיר של השעון הזה הופך אותו לקצת לא רלוונטי, אלא אם ממש אבל ממש חיפשתם אלטרנטיבה ל-Hulk של רולקס ואתם לא מפחדים משעוני צלילה גדולים במיוחד.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סייקו.