אם אתם ילידי שנות השמונים, אתם בוודאי זוכרים את ענקית הקונסולות והמשחקים היפנית סגה, אשר השיקה בשנות התשעים קונסולות כמו הסגה סטורן, מגה דרייב ועוד. החברה, אשר שמה המלא הוא Doyen Sega, נחשבת לאחת החברות המובילות והחשובות ביפן גם כיום, כשהיא מתמחה בשוק משחקי הארקייד. לרגל יובל ה-60 לחברה, החליטה יצרנית השעונים המובילה של יפן, סייקו, להשיק שני שעונים חדשים לציון המאורע, במהדורה מוגבלת – סייקו X סגה כרונוגרף יובל ה-60, מתחילים לשחק!

סייקו X סגה כרונוגרף יובל ה-60 – מפרט טכני

השעונים החדשים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 38.5 מ”מ ובעובי של 9.6 מ”מ. שני השעונים מגיעים עם זכוכית ספיר והם מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

סייקו X סגה כרונוגרף יובל ה-60. מקור - TimeandTideWatches.
סייקו X סגה כרונוגרף יובל ה-60. מקור – TimeandTideWatches.

למרות שהיינו מצפים לראות שעונים קצת יותר “מקושקשים” כיאה לחברת משחקי ארקייד, סייקו בחרה בעיצוב קלאסי למדי ונקי לשעונים, אשר מגיעים עם קומפליקציית כרונוגרף.

גרסת פלדת האל-חלד של השעון. מקור - TimeandTideWatches.
גרסת פלדת האל-חלד של השעון. מקור – TimeandTideWatches.

שני השעונים מגיעים עם תתי לוחות בצבע לבן עם מסגרת בגוון כחול-תכלת עם מחוגים כחולים. אחד מהשעונים מגיע עם לוח שחור, כמו גם גוף השעון וצמיד פלדת האל-חלד של השעון, בעוד הדגם השני מגיע עם לוח לבן, עם גוף וצמיד העשויים מפלדת אל-חלד בגוון טבעי.

הגרסה המושחרת של השעון. מקור - TimeandTideWatches.
הגרסה המושחרת של השעון. מקור – TimeandTideWatches.

מתחת ללוגו של סייקו בשעה 3 של לוח השעון מופיע הכיתוב SEGA, כשהתאריכון משולב בין השעות 4 ל-5 בלוח השעון.

הכיתוב הייחודי בגב השעון ובאבזם. מקור - TimeandTideWatches.
הכיתוב הייחודי בגב השעון ובאבזם. מקור – TimeandTideWatches.

בגב השעונים מופיע הכיתוב “GO SEGA” בגופן SEGA המקורי, יחד עם מספר סידורי ייחודי לכל שעון. גם אבזמי השעונים מגיעים עם הכיתוב הזה, שנצרב על גביהם באמצעות לייזר.

סייקו X סגה כרונוגרף יובל ה-60 – מנגנון

השעונים החדשים מגיעים עם קליבר 7T92 – מנגנון קוורץ של סייקו עם קומפליקציית כרונוגרף, תאריכון ודירוג דיוק של 15 שניות (+/-) בחודש וסוללה המספיקה לשלוש שנות עבודה.

אז מה חדש בעצם?

אם אתם חובבי משחקי ארקייד או ששיחקתם בילדותכם באחד מהמשחקים הנהדרים של סגה, אנחנו באמת מקווים שאנחנו לא צריכים להגיד לכם מה חדש ומה מיוחד בשעונים הללו. אין ספק שלא מדובר בשעונים לחובבי שעונים, אם כי השעונים מגיעים במראה נקי ועדין מאוד, אבל עדיין סביר מאוד להניח שקהל היעד של השעונים הללו יהיו חובבי משחקי ארקייד וכאלו שמבלים שעות מול המשחקים האדירים של סגה.

אריזה מהודרת שונה לכל אחד מהשעונים.  מקור - TimeandTideWatches.
אריזה מהודרת שונה לכל אחד מהשעונים. מקור – TimeandTideWatches.

כמה זה עולה לנו? 

לצערנו, סייקו מייצרת את השעונים הללו במהדורה מוגבלת, כשהיא תייצר 800 יחידות מדגם פלדת האל-חלד הרגיל ו-400 יחידות בלבד מהדגם המושחר. השעונים יגיעו באריזה מהודרת במחיר של כ-560 דולרים.

אריזה מהודרת שונה לכל אחד מהשעונים. מקור - TimeandTideWatches.
אריזה מהודרת שונה לכל אחד מהשעונים. מקור – TimeandTideWatches.

השורה התחתונה

שני שעונים שללא ספק יהפכו ללהיט בקרב אספני סייקו וחובבי המותג סגה. לצערנו הכמות הקטנה של השעונים שסייקו החליטה לייצר מהשעונים הללו צפויה להפוך את המשימה להשיג שעון כזה לכמעט בלתי אפשרית …

למידע נוסף על השעונים החדשים.