חובי שעונים ברחבי העולם ימשיכו לדבר עוד שבועות רבים על Only Watch 2019 ועל שעון הפטק פיליפ 6300A שהפך לשעון היקר ביותר בעולם, עם תג מחיר דמיוני של 31 מיליון פרנקים שוויצריים. אבל מלבד ה-GrandMaster Chime של פטק פיליפ, נמכרו עוד שעונים רבים אמש בג’נבה, אספנו עבורכם את הדגמים הבולטים והמעניינים ביותר ביניהם.

F.P Journe Astronomic Blue

פריט מספר 11 במכירה הפומבית היה שעון היד מבית F.P Journe (שלכותב שורות אלו מזכיר במבט ראשון את שעון הג’וקר של קונסטנטין חייקין …). השעון מגיע עם מנגנון אבטיפוס, קליבר 1619, מנגנון העשוי מזהב אדום 18 קראט, שמכיל כמה מהקומפליקציות המתקדמות ביותר בעולם השעונים – מנגנון טורבילון, Minute Repeater, אזור זמן שני, מחוון סוללה, לוח שנה שנתי, מחוון מצב ירח (Moon Phase), מחוון יום-לילה ו-Equation of time. גוף השעון מגיע בקוטר של 44 מ”מ והוא עשוי מהמתכת הנדירה טנטלום, חומר עמיד במיוחד בפני קורוזיה וחומרים כימיים.

שעון ה-Astronomic Blue של F.P Journe מ-Only Watch 2019. מקור - TimeandTideWatches.
שעון ה-Astronomic Blue של F.P Journe מ-Only Watch 2019. מקור – TimeandTideWatches.

השעון, אשר מגיע עם לוח כחול כהה ורצועת עור חומה שמקנים לו מראה מרשים ואלגנטי מאוד, הפך לאחד השעונים היקרים ביותר אי פעם ש-F.P Journe ייצרו אי פעם, כשהוא נמכר תמורת תג מחיר של 1.8 מיליון פרנקים שוויצריים, תג המחיר השני בגובהו אחרי הפטק פיליפ 6300A במכירה.

Audemars Piguet Code 11.59 Tourbiloon Openworked

עוד אחד מהשעונים המרשימים ביותר שהוצגו ב-Only Watch, שהגיע למקום השלישי בסכום שאותו הוא גרף, הוא ה-Code 11.59 של אודמר פיגה.

שעון Code 11.59 Tourbillon Openworked מבית Audemar Piguet ל-Only Watch 2019. מקור - TimeandTimeWatches.
שעון Code 11.59 Tourbillon Openworked מבית Audemar Piguet ל-Only Watch 2019. מקור – TimeandTimeWatches.

השעון, פריט מספר 37 במכירה, מגיע עם גוף מדהים העשוי מזהב לבן ואדום 18 קראט, עם לוח סקלטון מדהים שמאפשר הצצה אל תוך המנגנון של השעון, שהוא לא פחות מיצירת אומנות. השעון זכה להערכות שווי ראשוניות של בין 200 אלף פרנקים שוויצריים ל-240 אלף פרנקים שוויצריים, אלא שכמו הפטק פיליפ 6300A, גם הוא ניפץ את התחזיות לרסיסים, כשגרף סכום גבוה יותר מפי 4 מההערכות הראשוניות, כשהוא נמכר עבור מיליון פרנקים שוויצריים, תג המחיר השלישי במכירה אחרי הפטק פיליפ וה-F.P Journe.

Tudor Black Bay Cermaic One

אחד מהשעונים המעניינים שהוצעו למכירה ב-Only Watch 2019 הוא הגרסה הקרמית השחורה של טודור לשעון ה-Black Bay של החברה. בשנת 2015, דגם בלעדי של ה-Black Bay, שהיה הרבה פחות ייחודי מהדגם שהוצע למכירה השנה, נמכר בסכום של 375 אלף פרנקים שוויצריים, פי 100 מתג המחיר הרשמי של שעוני ה-Black Bay של החברה. במכירה הקודמת של Only Watch, בשנת 2017 (להזכירכם, מדובר במכירה דו שנתית), נמכר דגם ברונזה של הבלאק ביי בסכום של 350 אלף פרנקים שוויצריים.

טודור Black Bay Ceramic One. מקור - Monochrome Watches.
טודור Black Bay Ceramic One. מקור – Monochrome Watches.

טודור, כמו יצרניות רבות שמשתתפות ב-Only Watch, לא מייצרת מהדורות מיוחדות או מוגבלות כלשהן, כך שהאפשרות היחידה של חובבי שעונים עתירי ממון ברחבי העולם לשים את ידם על שעון ייחודי באמת מבית טודור היא במהלך המכירה הזאת. עם זאת, למרות הציפיות הגבוהות והסכומים הכמעט דמיוניים שגרפו השעונים המובילים במכירה, ה-Black Bay Ceramic One הגיע לתג מחיר זהה לדגם הברונזה משנת 2017, כשהוא נמכר תמורת 350 אלף פרנקים שוויצריים “בלבד”.