יום שלישי הוא יום ה-SpeedyTuesday בעולם השעונים. אבל כנראה שאם אתם אומגה, החברה שהמציאה את ה-SpeedyTuesday, מותר לכם להשיק ביום שלישי גם שעונים שהם לא ספידמאסטר. אתמול השיקה אומגה שני שעונים חדשים בסדרת שעוני הוורלדטיימר שלה – שעונים המציגים את השעה בתצוגת 24 שעות בערים שונות מסביב לעולם. מוזמנים להכיר את שני השעונים החדשים – סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023 – ביחד איתנו.

סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023 – מפרט טכני

אומגה משיקה שני שעוני וורלדטיימר חדשים. שניהם מגיעים בגוף בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 14.1 מ״מ. השעונים יגיעו עם בזל קרמי קבוע עמיד בפני שריטות. שעון אחד יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, כשהוא מגיע עם בזל קרמי ירוק ועם לוח ירוק. השעון השני יגיע בגוף העשוי מטיטניום, עם בזל אפור-שחור ולוח אפור.

סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם הלוחות המוכרים של שעוני הוורלדטיימר של אומגה, עם כדור הארץ כפי שהוא נראה במבט מעל הקוטב הצפוני, כשאומגה יוצרת את תבליט כדור הארץ באמצעות חריטות לייזר על משטח טיטניום דרגה 5.

סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023. מקור – TimeandWatches.

את תבליט כדור הארץ מקיפה טבעת עם תצוגת 24 שעות, עם חלוקה לשעות היום והלילה. את הטבעת הזאת מקיף משטח ירוק או אפור (בהתאם לדגם השעון) כשבחלק החיצוני של לוח השעון אנו מוצאים 24 ערים מסביב לעולם, המייצגות את אזורי הזמן השונים. בין הערים אפשר למצוא כמובן את ביין, העיר שבה ממוקמת אומגה, כמו גם את לונדון הבולטת באדום, כשהיא מייצגת את שעון גריניץ׳, המוכר כעת בשם Universal Time Coordinated – UTC.

תבליט כדור הארץ בלוח השעון. מקור - TimeandWatches.
תבליט כדור הארץ בלוח השעון. מקור – TimeandWatches.

השעון עם הלוח הירוק, דגם פלדת האל-חלד, יגיע עם רצועת גומי ירוקה או עם צמיד פלדת אל-חלד. השעון עם הלוח האפור, דגם הטיטניום, יגיע עם רצועת גומי שחורה. בדגם הטיטניום, אומגה יצרה את הלוח כולו ואת הגוונים השונים שלו באמצעות שימוש בלייזר, ללא צבעים שונים, מלבד הצבע האדום במילה לונדון, כשהלוח מגיע במראה מחוספס.

הלוח האפור. מקור - TimeandWatches.
הלוח האפור. מקור – TimeandWatches.

בדגם פלדת האל-חלד, אומגה משלבת מחוגים ואינדקסים העשויים מסגסוגת זהב ה-Moonshine שלה, כשלוח השעון מגיע עם תבנית הקווים המוכרת משעוני האקווה טרה, רק שכאן הם אנכיים.

סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023 – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 8938 של אומגה, מנגנון קו-אקסיאלי אוטומטי, עם הסמכת Master Chronometer, המספק רזרבת כוח של 60 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים, כשהוא עמיד בפני שדות מגנטיים בעוצמה של עד ל-15,000 גאוס.

אז מה חדש בעצם?

שני צבעים חדשים ללוחות שעונים בסדרת הוורלדטיימר של אומגה, עם בזל קרמי שמגיע לראשונה בצבע השונה מהצבע של גוף השעון.

כמה זה עולה לנו?

רפרנס 220.30.43.22.10.001, דגם פלדת האל-חלד עם צמיד פלדת האל-חלד, מגיע במחיר של 10,200 דולרים. רפרנס 220.32.43.22.10.001, דגם פלדת האל-חלד עם רצועת הגומי, יגיע במחיר של 11,800 דולרים. השעון בגוף העשוי מטיטניום, רפרנס 220.92.43.22.99.001, עם צמיד הגומי, מגיע במחיר של 11,800 דולרים.

סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר אקווה טרה וורלדטיימר 2023. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שני שעונים במראה מעניין מאומגה בסדרת הוורדלטיימר שלה, כשאנחנו מעדיפים דווקא את המראה של שעון הטיטניום עם הצבעים הכהים שלו, לעומת הדגם הירוק, שאנחנו מבינים את הרצון של אומגה ״לרכב״ על אחד הטרנדים החמים בעולם השעונים, אבל אנחנו קצת מתחילים להתעייף ממנו …

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אומגה.