בשבוע שעבר השיקה אומגה בהשקה שקטה יחסית שעון חדש – אומגה סימאסטר פלנט אושן אפור כהה (Seamaster Planet Ocean Dark Grey), שעון חדש בסדרת הפלנט אושן, בקוטר של 45.5 מ”מ, בגוף המשלב סגסוגת קרמית על בסיס סיליקון ניטריד וטיטניום דרגה 5. מוזמנים להכיר את הסגסוגת הייחודית ואת השעון החדש ביחד איתנו.

סימאסטר פלנט אושן אפור כהה – מפרט טכני

סיליקון ניטריד (Si3N4) היא תרכובת כימית של היסודות סיליקון וחנקן. הסגסוגת נחשבת לסגסוגת היציבה ביותר מבחינה תרמו-דינמית וחשובה מבחינה מסחרית מבין ניטרידי הסיליקון, כשהמונח סיליקון ניטריד מתייחס בדרך כלל להרכב הספציפי הזה. מדובר במוצק לבן, בעל נקודת התכה גבוהה, אינרטי יחסית מבחינה כימית. הסגסוגת קלה פי שניים לעומת הקרמיקה זירקון והיא גם עמידה יותר בהשוואה אליה.

סימאסטר פלנט אושן אפור כהה. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר פלנט אושן אפור כהה. מקור – TimeandWatches.

אומגה משתמשת בסגסוגת הזאת לגוף השעון, שמגיע כאמור בקוטר של 45.5 מ”מ, כמו גם לגב השעון ה-NAIAD LOCK המוגן בפטנט ולאינסרט שבבזל. החומר הכהה הזה משתלב בצורה נהדרת עם הטיטניום דרגה 5 שעבר התזת חול, בו משתמשת אומגה לכתר השעון, לשסתום ההליום ולטבעת הבזל.

סימאסטר פלנט אושן אפור כהה. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר פלנט אושן אפור כהה. מקור – TimeandWatches.

עוביו של השעון, שכולל זכוכית ספיר כיפתית עם טיפול אנטי-רפלקטיבי משני הצדדים שלה, עומד על 17.4 מ”מ, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-600 מטרים. לוח השעון עשוי גם הוא טיטניום דרגה 5 עם גימור התזת חול, שכולל מספר אלמנטים בכתום-אדום, תאריכון בשעה 3 ומחוגים מושחרים ואינדקסים במילוי סופר לומינובה.

סימאסטר פלנט אושן אפור כהה. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר פלנט אושן אפור כהה. מקור – TimeandWatches.

השעון הוא שעון GMT, שמגיע עם מחוג נוסף כמובן, עם חץ אדום בקצהו, כשבחלק החיצוני של לוח השעון אנו מוצאים טבעת היקפית עם תצוגת 24 שעות.

לוח טיטניום משלים את המראה האפור-כהה של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח טיטניום משלים את המראה האפור-כהה של השעון. מקור – TimeandWatches.

סימאסטר פלנט אושן אפור כהה – מנגנון

מאחורי הגב השקוף של השעון אנו מוצאים את מנגנון השעון – קליבר 8906 של אומגה. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי קו-אקסיאלי מרשים, העשוי מטיטניום דרגה 5 עם עיטורי לייזר.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון המרשים פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה, כשהוא מגיע עם הסמכת Master Chronometer, עם עמידות לשדות מגנטיים של עד ל-15 אלף גאוס. למנגנון רזרבת כוח של 60 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש מבית אומגה בסדרת הסימאסטר פלנט אושן, שמגיע בסגסוגת קרמית-טיטניום חדשה, בניגוד לסגסוגת ה-ZrO2 שבה משתמשת אומגה בדרך כלל, במראה מונוכרומטי מרשים.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אומגה, רפרנס 215.92.46.22.99.002, מגיע עם רצועת גומי שחורה-אפורה, עם תפרים בצבע לבן ועם אבזם העשוי גם הוא מטיטניום דרגה 5, מה שמעמיד את המשקל הכולל של השעון על 107 גרמים. תג המחיר של השעון עומד על 22,200 דולרים.

השורה התחתונה

שעון נהדר של אומגה בסגסוגת מתקדמת וחדשנית, אם כי עם תג מחיר שנשמע בהתחלה גבוה, אבל לאחר שמבינים כי מדובר בשעון GMT, עם מנגנון אוטומטי מתקדם ועם סגסוגת חדישה וסופר מתקדמת, תג המחיר הזה נשמע קצת יותר הגיוני. אם אנחנו רצים לקנות אותו? פחות …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אומגה.