וירוס הקורונה שהתפרץ בעולם בתחילת שנת 2020, גרם לעולם כולו לעצור מלכת. אנשים ברחבי העולם נכנסו לבידוד וסגרים. טיסות בינלאומיות בוטלו וכמובן אירועים שונים כמו קונצרטים או אירועי ספורט בוטלו. אחד מהאירועים הגדולים ביותר בעולם שבוטלו או נדחו היא כמובן אולימפיאדת טוקיו. האולימפיאדה הייתה אמורה להתקיים בקיץ של שנת 2020, תקופה שבה רק החלה הדעיכה של הגל הראשון של וירוס הקורונה ברחבי העולם. האולימפיאדה נדחתה והיא אמורה להתקיים בקיץ הקרוב, סיבה נפלאה לאומגה להשיק שעון חדש שמוקדש לאולימפיאדה. סימאסטר 300 טוקיו 2020 – השעון של האולימפיאדה שנדחתה. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו. 

סימאסטר 300 טוקיו 2020 – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ. השעון מגיע עם בזל קרמי בצבע כחול ועליו סקלת צלילה מאמייל בצבע לבן. 

ערכת הצבעים הכחול-לבן של השעון. מקור - GMTPOST.
ערכת הצבעים הכחול-לבן של השעון. מקור – GMTPOST.

משחק הצבעים הכחול-לבן ממשיך גם בלוח השעון. השעון מגיע עם לוח הגלים החדש של אומגה בצבע לבן, כשעליו מחוגים ואינדקסי שעה מצופים בצבע כחול. גם הלוגו של אומגה וכיתובים שונים על הלוח מגיעים בצבע כחול, כשהדגם Seamaster מופיע בצבע אדום.

לוח הגלים הלבן עם בזל קרמי כחול. מקור - GMTPOST.
לוח הגלים הלבן עם בזל קרמי כחול. מקור – GMTPOST.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את התאריכון שמגיע על רקע לבן, כשמעבר לכך לוח השעון מגיע עם מראה נקי מאוד, כשהוא מתכתב בצורה נהדרת עם הצבע הלבן. השעון מגיע עם הצמיד המוכר של סדרת הסימאסטר וכמובן עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

סימאסטר 300 טוקיו 2020 – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר 8800. מנגנון מאסטר כרונומטר המוסמך על ידי ה-METAS. קליבר 8800 הוא מנגנון אינהאוס של אומגה, עם מנגנון בריחה קו-אקסיאלי. הוא פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה והוא מציע רזרבת כוח של 55 שעות. בנוסף, הוא מגיע עם עמידות מגנטית גבוהה במיוחד של עד ל-15,000 גאוס. 

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, שעליו מופיע סמל האולימפיאדה והטבעות האולימפיות. 

אז מה חדש בעצם?

אומגה היא מודדת הזמן הרשמית של המשחקים האולימפיים מאז שנת 1932. המשחקים בטוקיו יהיו הפעם ה-29 שאומגה נושאת בתואר המכובד הזה. המשחקים הללו נדחו מהשנה שעברה ויתקיימו כאמור בקיץ הקרוב. אומגה משיקה שעון חדש שמוקדש למשחקים האולימפיים הללו ואם אתם שואלים אותנו? הוא נראה נהדר.

סימאסטר 300 טוקיו 2020. מקור - GMTPOST.
סימאסטר 300 טוקיו 2020. מקור – GMTPOST.

כמה זה עולה לנו?

כל אחד מהשעונים יגיע בתוך קופסה מהודרת מיוחדת עם סמל המשחקים האולימפיים. הקופסה תגיע גם היא בצבע לבן עם נגיעות של כחול ואדום. תג המחיר של השעון החדש, רפרנס 522.30.42.20.04.001, עומד על 5,200 אירו. 

סימאסטר 300 טוקיו 2020. מקור - GMTPOST.
סימאסטר 300 טוקיו 2020. מקור – GMTPOST.

השורה התחתונה

אומגה מחזיקה כבר בשעון עם לוח גלים לבן בסדרת הסימאסטר שלה, אבל אם אתם מכירים קצת את המותג, אתם בוודאי יודעים שמדובר בשעון שמגיע עם בזל שחור. ערכת הצבעים שנבחרה לשעון האולימפיאדה היא כחול-לבן.

סימאסטר 300 טוקיו 2020. מקור - GMTPOST.
סימאסטר 300 טוקיו 2020. מקור – GMTPOST.

גם אם שמים בצד את הפטריוטיות הישראלית, אתם חייבים להודות שמדובר בשילוב שעובד פשוט נפלא ומשדר מראה נקי, רענן וספורטיבי, ממש כמו ששעון שמייצג את המשחקים האולימפיים צריך להיות. תוסיפו לזה את העובדה שמדובר בשעון שמגיע בתג מחיר סביר לחלוטין ולא במהדורה מוגבלת וקיבלתם שעון נהדר לכל הדעות. עכשיו רק צריך לקוות שנוכל להנות בקיץ הקרוב מהמשחקים האולימפיים. 

למעבר לאתר של אומגה ולמידע על השעונים החדשים של החברה.