אומגה הוסיפה לאחרונה דגם חדש ובעל מראה מיוחד לסדרת שעוני הכרונוגרף שלה בקולקציית הסימאסטר 300, שמשלב שלוש מתכות שונות בגוף השעון. שילוב מעניין שכולל את זהב הסדנה של אומגה, טיטניום וטנטלום. שילוב הסגסוגות הללו יוצר מראה מעניין ומיוחד לשעון החדש – סימאסטר 300 טנטלום-זהב עם טיטניום.

סימאסטר 300 שלוש מתכות – מפרט טכני

השעון החדש של אומגה מגיע בגוף בקוטר של 44 מ”מ העשוי מטיטניום. השעון מקבל נגיעות מעניינות של הזהב הורוד בבזל השעון, בכתר שלו ובלחצני הכרונוגרף. בנוסף, פס חוליות אמצעי ברצועת השעון מגיע בזהב אדום. סגסוגת הטנטלום מהווה את הבסיס לבזל השעון ולחלקים הפנימיים של חוליות רצועת השעון.

סימאסטר 300 שלוש מתכות. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר 300 שלוש מתכות. מקור – TimeandWatches.

שילוב המתכות הזה מעניק לשעון הזה ניגודיות מעניינת במיוחד לא רק במראה של השעון. הטיטניום הוא קל ועמיד במיוחד לקורוזיה. הטיפול בחום מוסיף לטיטניום קשיחות, שהופכת אותו למתאים בשימוש בתעשיית בשעונים ובסביבות קשוחות. טנטלום הוא נדיר יותר מזהב, קשה יותר מפלדה ועמיד מאוד בפני קורוזיה, כשהוא מהווה אלטרנטיבה נהדרת לפלטינה בזכות האינרטיות שלו. הצפיפות הגבוהה שלו הופכת אותו לעמיד במיוחד בפני חומצות, אך מצד שני קשה מאוד לעבוד איתו. זהב הסדנה הוא סגסוגת זהב של אומגה, המשלבת לפחות 75 אחוזים זהב, נחושת להענקת הצבע ופלדיום להגברת היציבות. התוצאה הסופית היא גוון אדמדם ייחודי חם ועמיד במיוחד. אומגה קוראת לו על שם אחד מכוכבי הלכת הגמדיים האדומים ביותר שמסתובבים במערכת השמש. בשעון הזה הוא מקבל גוון כמעט ורוד והוא מגיע במראה מחוספס, שמשתלב נהדר עם המתכות האחרות בגוף השעון.

סימאסטר 300 שלוש מתכות. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר 300 שלוש מתכות. מקור – TimeandWatches.
לוח גלי בצבע כחול. מקור - TimeandWatches.
לוח גלי בצבע כחול. מקור – TimeandWatches.

להשלמת המראה המיוחד של השעון אומגה משלבת בו לוח קרמי גלי בצבע כחול (ZrO2). השעון מגיע עם חלונית תאריכון בשעה 6 ושני לוחות קטנים – לוח שניות קטן בשעה 9 של השעון ולוח כרונוגרף משולב של 60 דקות ו-12 שעות בשעה 3 של לוח השעון. תצורת הלוחות הקטנים בשעה 3 ו-9 מקנה ללוח השעון מראה סימטרי מאוזן. עם נגיעות של זהב סדנה במחוגי השעון, סמני השעה והלוחות הקטנים, מקבלים שעון אלגנטי במיוחד.

זהב הסדנה של אומגה, טיטניום וטנטלום. מקור - TimeandWatches.
זהב הסדנה של אומגה, טיטניום וטנטלום. מקור – TimeandWatches.

סימאסטר 300 שלוש מתכות – מנגנון

אומגה משלבת בשעון את קליבר 9900 שלה. מדובר במנגנון קו-אקסיאלי עם הסמכת כרונומטר של ה-METAS. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות.

קליבר 9900 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר 9900 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון אפשר לראות דרך גב השעון השקוף, שמגיע עם זכוכית ספיר. על הזכוכית עיטור של סוסון ים של אומגה החרוט בלייזר וצבוע בלכה לבנה.

אז מה חדש בעצם? 

שעון טרי-טון של אומגה אם תרצו, בסדרת הסימאסטר כרונוגרף, עם לוח גלי כחול ונגיעות מרשימות של זהב סדנה. למעשה מדובר בחידוש של אומגה לשעון דומה שלה משנות התשעים של המאה הקודמת שהגיע עם שילוב המתכות הייחודי הזה.

סימאסטר 300 שלוש מתכות. מקור - TimeandWatches.
סימאסטר 300 שלוש מתכות. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 210.60.44.51.03.001, מגיע במהדורה ממוספרת של אומגה. כלומר – כל שעון מגיע עם מספר ייחודי שמופיע בלוחית זהב סדנה בצד השעון והוא יהיה חלק מהקולקציה הקבועה של אומגה. תג המחיר שלו עומד על 18,500 אירו. כל שעון יגיע בתוך אריזה מהודרת דמויית תא-צלילה עמיד במים, דרכה ניתן לראות את השעון ועם חריטת הלייזר של סוס הים של אומגה.

גרסה ממוספרת של אומגה. מקור - TimeandWatches.
גרסה ממוספרת של אומגה. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

הגורו לא חובב שעוני טו-טון, אבל אם כבר טו-טון, או יודעים מה- טרי-טון, אז שיהיה משהו עם זהב סדנה במראה מחוספס. תוסיפו לזה את הלוח הקרמי הכחול ותקבלו שעון ספורטיבי נהדר שמשדר יוקרה ועם זאת יסתדר היטב בסביבות הקשוחות ביותר. אה, כמובן – אל תשכחו שלא מדובר במהדורה מוגבלת, סיבה למסיבה בפני עצמה כשמדובר באומגה …

אריזה דמוית מיכל אטום למים. מקור - TimeandWatches.
אריזה דמוית מיכל אטום למים. מקור – TimeandWatches.

למעבר לאתר של אומגה.