בשנת 2021 השיקה אוריס את קולקציית שעוני הסיקסטי-פייב שערות סבתא (Cotton Candy). שעונים שהגיעו בגוף העשוי מברונזה, עם לוחות צבעוניים בגוונים בוהקים. בשנה שעברה השיקה אוריס שעונים חדשים בסדרה הזאת, עם אותם לוחות צבעוניים מוכרים, אבל הפעם עם רצועות פרלון בגוונים זהים ללוחות השעונים. בימים אלו משיקה אוריס שני דגמים חדשים לסדרה הזאת – סיקסטי-פייב דייט ״שערות סבתא״ ספיה (Sepia – גוון חום-אדמדם) – שעונים עם גוף ברונזה, אבל עם לוחות בגוון שחור. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

סיקסטי-פייב דייט ״שערות סבתא״ ספיה – מפרט טכני

שני השעונים החדשים של אוריס מגיעים בגוף המוכר של שעוני הסיקסטי-פייב ״שערות סבתא״, בקוטר של 38 מ״מ, כשגוף השעון עשוי כאמור מברונזה. השעונים מגיעים עם בזל חד-כיווני העשוי מברונזה ועם זכוכית ספיר כיפתית עם כיסוי אנטי-רפלקטיבי משני הצדדים שלה.

הדגם עם צמיד הברונזה. מקור - אוריס.
הדגם עם צמיד הברונזה. מקור – אוריס.

השעונים מגיעים כאמור עם לוח שחור ועליו אינדקסים בגוון ברונזה-זהב. לוח השעונים נקי ועדין, עם תאריכון המשולב בשעה 6 בלוח השעון, כשאוריס בוחרת בתאריכון עם רקע שחור, שמשתלב בצורה הרמונית עם לוח השעון השחור.

אוריס סיקסטי-פייב ״שערות סבתא״ ספיה. מקור - אוריס.
אוריס סיקסטי-פייב ״שערות סבתא״ ספיה. מקור – אוריס.

ההבדל היחיד בין שני השעונים החדשים הוא בצמיד שלהם – שעון אחד יגיע עם צמיד ברונזה, בעוד השעון השני יגיע עם רצועת גומי שחורה.

הדגם עם רצועת הגומי. מקור - אוריס.
הדגם עם רצועת הגומי. מקור – אוריס.

סיקסטי-פייב דייט ״שערות סבתא״ ספיה – מנגנון

אוריס משלבת בשעונים החדשים את קליבר אוריס 733 – מנגנון ״הבית״ הישן של אוריס. לא מדובר בקליבר 400 המתקדם של החברה, אלא אותו מנגנון שראינו במשך שנים רבות בשעונים רבים של אוריס, עם הרוטור האדום.

קליבר 733 בתוך השעונים. מקור - אוריס.
קליבר 733 בתוך השעונים. מקור – אוריס.

קליבר 733 מבוסס על קליבר SW200-1 של סליטה, כשהוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 41 שעות.

אז מה חדש בעצם?

עד היום, כשאמרנו אוריס ״שערות סבתא״, הדבר הראשון שעלה לנו בראש הוא הלוחות הצבעוניים המיוחדים של שעוני הסדרה הזאת. השעונים החדשים הולכים דווקא לכיוון אחר, עם לוח שחור קלאסי, כשהשעונים הללו נקראים בהתאם – ספיה. ספיה (Sepia) הוא גוון חום-אדמדם, שנקרא על שם הפיגמנט החום העשיר שמקורו בשק הדיו של הדיונון. כשהוא מרוכז, הגוון שלו כהה הרבה יותר, כמעט על גבול השחור.

כמה זה עולה לנו?

אוריס משיקה שני רפרנסים חדשים כאמור בסדרה הזאת –

השורה התחתונה

שני שעונים נהדרים של אוריס שמצטרפים לסדרת ״שערות הסבתא״ המיוחדת, שמגיעים הפעם דווקא עם מראה קצת יותר קלאסי עם לוחות השעונים השחורים ושילוב גוף הברונזה, סגסוגת שאוריס הפכה בשנים האחרונות לאחת החברות המובילות בכל הקשור לשימוש בה. היינו יכולים להעיר משהו על השימוש בקליבר 733, אבל אוריס משתמשת בקליבר 733 בכל שעוני הסדרה הזאת, כך שאין טעם למחזר תלונות, מה גם שהבחירה בקליבר 733 מאפשרת לאוריס לתמחר את השעונים הללו בתג מחיר אטרקטיבי יותר.