בשנת 2015 הציגה אוריס סדרת שעוני צלילה חדשה – הסיקסטי-פייב. סדרת שעוני צלילה בעיצוב וינטאג׳י, בניגוד לסדרת האקוויס שלה שמגיעה עם מראה מודרני הרבה יותר. בשנים שחלפו מאז, שינויים רבים עברו על הקולקציה הזאת, שהולכת ומקבלת מראה מעודן יותר ובימים האחרונים מתרחבת עם דגם חדש – סיקסטי-פייב דייט 40 ירוק יער. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

סיקסטי-פייב דייט 40 ירוק יער – מפרט טכני

השעון החדש של אוריס מגיע בגוף המוכר של שעוני הסיקסטי-פייב, כשהוא עשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 12.8 מ״מ. השעון מגיע עם בזל חד-כיווני עם אינסרט אלומיניום בגוון ירוק יער, עם סקאלת צלילה של 60 דקות.

הגוף המוכר של שעוני הסיקסטי פייב
הגוף המוכר של שעוני הסיקסטי פייב

אוריס משלבת בשעון לוח בגוון ירוק יער, בגימור צבעים משופע, כשבמרכז הלוח אנו מוצאים גוונים בהירים יותר ובקצוות של לוח השעון אנו מוצאים גוון ירוק כהה יותר.

לוח ירוק יער בשיפוע צבעים
לוח ירוק יער בשיפוע צבעים

בשעה 6 אנו מוצאים את חלונית התאריכון, שמגיעה עם רקע לבן, כשבאופן כללי לוח השעון נקי מאוד וקריא מאוד, עם אינדקסים לבנים גדולים במילוי סופר לומינובה. אוריס משלבת בשעון צמיד פלדת אל-חלד בקוטר 20 מ״מ/

סיקסטי-פייב דייט 40 ירוק יער – מנגנון

בתוך השעון משלבת אוריס את קליבר 733 שלה – מנגנון ״הבית״ של אוריס, כשמדובר כמובן במנגנון המבוסס על קליבר סליטה SW200-1, אותו מנגנון שאוריס משלבת בחלק ניכר מהשעונים שלה ומגיע עם הרוטור האדום המפורסם.

שעון צלילה עם צמיד פלדת אל-חלד ובזל אלומיניום ירוק
שעון צלילה עם צמיד פלדת אל-חלד ובזל אלומיניום ירוק

קליבר 733 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 41 שעות.

אז מה חדש בעצם?

עם השקתה, סדרת הסיקסטי-פייב של אוריס הגיעה עם מראה הרבה יותר ספורטיבי-וינטאג׳י, כשכאמור בשנים האחרונות נדמה כי אוריס מנסה לעדן את המראה והעיצוב שלה, כשהיא הולכת ומצמצת פערים מסדרת האקוויס. גוון ירוק העד שאנו מוצאים בלוח השעון החדש הוא דוגמה נוספת למהלכים הללו, שמקבלת יותר ויותר לוחות בגוונים עדינים וצעירים, בניגוד לשעונים הראשונים בסדרה שהגיעו עם לוחות שחורים ומראה וינטאג׳י מובהק.

סיקסטי-פייב דייט 40 ירוק יער
סיקסטי-פייב דייט 40 ירוק יער

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של אוריס, רפרנס 01 733 7707 4057-07 8 20 18, יגיע כחלק מהקולקציה הקבועה של החברה. תג המחיר שלו יעמוד על 2,450 אירו.

השורה התחתונה

עם תג מחיר של 2,450 אירו (כשלרוב ניתן להשיג את השעונים של אוריס במחיר נמוך יותר מתג המחיר הרשמי שלהם), מדובר בשעון נהדר, שמשלב מראה קליל וצעיר, עם מנגנון אמין ומוכר. בדרך כלל זה השלב שבו אנחנו מתלוננים על מנגנון הבית האמיתי של אוריס, קליבר 400, אבל נראה לנו שאפשר לוותר על התלונה הזאת הפעם ולהסתפק בקליבר 733, בחירה שמתבטאת כמובן גם בתג המחיר הנגיש כל כך של השעון.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אוריס.