בחודש אפריל שעבר השיקה אוריס את סדרת שעוני ה-Cotton Candy (שערות סבתא) שלה. שלושה שעונים בגוף העשוי ברונזה, שהגיעו עם לוחות בצבעים פסטליים. בימים אלו משיקה אוריס שעונים חדשים בסדרה הזאת – סיקסטי פייב “שערות סבתא״ 2022. טוב נו, חדשים זה קצת מילה גדולה. לא מבינים? תשארו איתנו ומיד תבינו על מה אנחנו מדברים.

סיקסטי פייב “שערות סבתא״ 2022 – מפרט טכני

אוריס משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים, שמגיעים בגוף העשוי מברונזה, בקוטר של 38 מ״מ. השעונים מגיעים עם לוחות בגוונים פסטליים בצבעים – כחול שמים (Sky Blue), ירוק טבע (Wild Green) או ורוד ליפסטיק. עכשיו אנחנו חייבים לכם גילוי נאות – את הפסקה הזאת העתקנו כמעט במלואה מהכתבה על השעונים הקודמים בשנה שעברה …

סיקסטי פייב "שערות סבתא״ 2022. מקור - TimeandWatches.
סיקסטי פייב “שערות סבתא״ 2022. מקור – TimeandWatches.

אז מה בדיוק חדש בשעונים החדשים של אוריס? אנחנו מקווים שאתם יושבים ומוכנים לחידוש המרעיש. בשנה שעברה השיקה אוריס את השעונים עם צמיד העשוי מברונזה או עם רצועת עור. השעונים ״החדשים״ מגיעים עם רצועות פרלון צבעוניות, בגוונים התואמים ללוחות השעונים.

רצועות חדשות מניילון 6. מקור - TimeandWatches.
רצועות חדשות מניילון 6. מקור – TimeandWatches.

הרצועות החדשות יגיעו כאמור בצבעים התואמים ללוחות השעונים – ורוד, ירוק וכחול. השעונים מגיעים עם בזל חד כיווני העשוי מברונזה. בשעה 6 בלוחות השעונים אנו מוצאים את התאריכון על גבי רקע לבן.

סיקסטי פייב “שערות סבתא״ 2022 – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים, ממש כמו בשעונים הקודמים בסדרה, את קליבר 733 של אוריס. קליבר 733 הוא מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר SW200-1 של סליטה. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

שילוב נהדר עם הלוחות הצבעוניים. מקור - TimeandWatches.
שילוב נהדר עם הלוחות הצבעוניים. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

כפי שהצלחתם להבין, גם אנחנו לא בדיוק מצליחים להבין מה חדש בשעונים החדשים ולמה אוריס לא מספרת לנו שהיא פשוט מציעה את השעונים הללו עם רצועות חדשות. אם אתם מתעקשים לדעת מה בכל זאת חדש, תרשו לנו לספר לכם שהשעונים מגיעים כאמור עם רצועות פרלון (Perlon). הפרלון נקרא גם ניילון 6. בניגוד לניילון רגיל המיוצר על ידי שילוב של מספר חומרים ועיבוי שלהם עד ליצירת סיבים מוצקים שנרקמים יחדיו כדי ליצור את היריעה המוגמרת, את הפרלון או הניילון 6 למעשה, מייצרים על ידי קישור בין חומרים, שיוצרים שרשרת הדוקה. כתוצאה מכך אנו מקבלים סיבים בעלי חוזק מתיחה גבוהה יותר. רוצים את זה במילים פשוטות יותר? תצטרכו להפעיל הרבה יותר כח כדי לקרוע רצועת פרלון לעומת רצועת ניילון.

כמה זה עולה לנו?

אוריס משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים. רפרנס 01 733 7771 3155-07 3 19 02BRS שמגיע עם לוח בגוון כחול שמים ורצועת ניילון תואמת. רפרנס 01 733 7771 3157-07 3 19 03BRS מגיע עם לוח בגוון ירוק טבע, עם רצועת ניילון תואמת. השעון השלישי הוא רפרנס 01 733 7771 3158-07 3 19 04BRS, שמגיע עם לוח ורוד ליפסטיק ורצועת ניילון תואמת. שלושת השעונים מגיעים עם תג מחיר זהה של 2,600 דולרים.

סיקסטי פייב "שערות סבתא״ 2022. מקור - TimeandWatches.
סיקסטי פייב “שערות סבתא״ 2022. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אנחנו לא יודעים אם אנחנו יכולים באמת להתרגש מהשעונים החדשים של אוריס, אבל לפחות הכרנו היום חומר חדש – ניילון 6. אם תתעקשו לקבל התייחסות קצת יותר רצינית לשעונים הללו, אפשר להגיד שהרצועות החדשות קצת יותר הולמות את הרוח הצעירה והקלילה של השעונים הללו לעומת צמיד הברונזה או רצועת העור, במיוחד עם ההתאמה בין גוון הרצועה ללוח השעון.

למעבר לאתר של אוריס.