במסגרת תערוכת Watches & Wonders 2021 המקוונת קיבלנו לא מעט שעונים מעניינים, אבל ספק רק אם יש שעון שמתקרב במידת הצבעוניות שלו לשעונים שמשיקה אוריס במסגרת סדרה חדשה וסופר צבעונית – סיקסטי פייב “Cotton Candy”. אם הברזתם משיעורי אנגלית או שבזמן שלמדתם בבית הספר לא הייתה חובת לימוד אנגלית, נציין רק שפירוש המילים “Cotton Candy” הוא – שערות סבתא – אותו ממתק (אפשר לקרוא לזה באמת ממתק? מה זה בכלל?) מוכר שמוכר כמעט בכל העולם. אז מה לשערות סבתא ולשעונים שוויצריים? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

סיקסטי פייב “Cotton Candy” – מפרט טכני

השעונים החדשים מגיעים בסדרת הסיקסטי פייב של אוריס – סדרת שעוני הצלילה במראה וינטאג’י של החברה. אוריס בחרה לשעונים החדשים גוף העשוי מברונזה, חומר שבו היא מרבה להשתמש בשנים האחרונות. השעונים מגיעים בקוטר של 38 מ”מ.

סיקסטי פייב "Cotton Candy". מקור - WatchILove.
סיקסטי פייב “Cotton Candy”. מקור – WatchILove.

מה שהופך את השעונים הללו לבאמת מיוחדים הוא ללא ספק לוח השעונים. אוריס משווקת את השעונים עם אפשרות בחירה בין שלושה דגמי לוחות – כחול שמים (Sky Blue), ירוק טבע (Wild Green) או ורוד ליפסטיק.

לוח צבעוני עם גוף העשוי מברונזה. מקור - WatchILove.
לוח צבעוני עם גוף העשוי מברונזה. מקור – WatchILove.

השעונים מגיעים עם בזל העשוי מברונזה וזכוכית ספיר כיפתית. את המראה הדי נקי והמעניין של לוחות השעונים אוריס “שברה” עם חלונית תאריכון בשעה 6, שמגיעה עם רקע לבן. נראה קצת לא קשור לשעון ואם כבר שמתם שם חלונית תאריכון – למה לא באותו צבע של לוח השעון?

זמינים גם עם רצועת עור. מקור - WatchILove.
זמינים גם עם רצועת עור. מקור – WatchILove.

סיקסטי פייב “Cotton Candy” – מנגנון

אוריס משתמשת במנגנון אוריס 733 עבור השעונים הללו. ה-733 הוא מנגנון המבוסס על קליבר SW200 של סליטה. מדובר במנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות. שוב פעם אנחנו חייבים לציין זאת – לא מדובר במנגנון הבית החדש של אוריס, שמשרך את דרכו בעצלתיים אל ליין השעונים של החברה.

גב השעונים. מקור - WatchILove.
גב השעונים. מקור – WatchILove.

אז מה חדש בעצם?

ליין שעונים צבעוני במיוחד בסדרת שעוני הצלילה הוינטאג’יים של אוריס. אוריס בחרה בגוונים צבעוניים וינטאג’יים יחסית, שמשתלבים היטב עם המראה המיושן של הסדרה. איך זה משתלב עם שעון צלילה? תיכף נגיע גם לזה.

סיקסטי פייב "Cotton Candy". מקור - WatchILove.
סיקסטי פייב “Cotton Candy”. מקור – WatchILove.

כמה זה עולה לנו?

אוריס תתחיל לשווק את השעונים החדשים במהלך חודש יוני 2021. הם יגיעו עם רצועת עור או צמיד העשוי מברונזה. עבור הדגמים עם רצועת העור תשלמו 2,450 דולרים. אם תרצו דווקא את הצמיד המתכתי, תאלצו להיפרד מ-300 דולרים נוספים ולשלם 2,750 דולרים עבור השעון.

מי הזמין שעון צלילה ורוד?. מקור - WatchILove.
מי הזמין שעון צלילה ורוד?. מקור – WatchILove.

השורה התחתונה

אל תבינו אותנו לא נכון. פעמים רבות אנחנו מתלוננים שאין חדשנות של ממש בעולם השעונים, כמו לא מעט חובבי שעונים ברחבי העולם. אבל כשאנחנו מדברים על חדשנות – לא לזה אנחנו מתכוונים.

סיקסטי פייב "Cotton Candy". מקור - WatchILove.
סיקסטי פייב “Cotton Candy”. מקור – WatchILove.

אנחנו מעריכים את אוריס על האומץ והרצון לצאת מהמסגרות והמוסכמות הקבועות בעולם השעונים, אבל באמת שקשה לנו להבין למי בדיוק השעונים הללו מיועדים? אנשים שרוצים להביע הצהרה אופנתית? חובבי שעונים שמתחברים מאוד לצבעים זרחניים? חובבי שעוני צלילה שחיפשו תמיד שעון שיתאים לז’קט הורוד שלהם? סביר להניח שלא באמת נקבל תשובה מתישהו, אז מצד אחד אנחנו מפרגנים לאוריס על האומץ והתעוזה. מצד שני – אנחנו לא באמת רואים את עצמנו ממליצים למישהו לרכוש את השעונים הללו. בתג המחיר שלהם, יש לאוריס לא מעט אופציות נפלאות לא פחות לקניה, כאלו שישאירו לכם תקציב אפילו להצהרה אופנתית עם שעון סווטש חדש.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של אוריס.