רשת האינטרנט ובעיקר קבוצות חובבי השעונים היו עסוקות בימים האחרונים סביב שאלה חשובה. לא – אנחנו לא מתכוונים כן סגר, לא סגר, כן הפגנה, לא הפגנה, אלא בשאלה חשובה הרבה יותר. איזה שעון ספידמאסטר חדש אומגה עומדת להשיק. שמועות רבות הסתובבו ברשת בימים האחרונים, אבל כמעט כולם היו תמימי דעים כי השעון החדש שצפוי להגיע בסדרת הספידמאסטר יהיה שעון “סנופי”. למה סנופי? כי הגיע יובל ה-50 למשימת האפולו 13. אז אתמול בלילה, אפילו שלא היה יום שלישי, אומגה מחליטה לאשר את השמועות ומציגה שעון ספידמאסטר חדש שמגיע לציון שנת ה-50 למשימת אפולו 13 המפורסמת של נאס”א ופרס ה”סנופי” שאומגה קיבלה בעקבותיו – אומגה ספידמאסטר “Silver Snoopy Award” שנת ה-50, מוזמנים להמריא איתנו.

פרס הסנופי ואומגה

לפני שנתחיל עם השעון עצמו, בואו ניזכר מה זה סנופי בכלל ואיך הוא קשור לאומגה. השנה היא 1970 ומשימת החלל המאוישת השמינית של ארצות הברית, אפולו 13, שוגרה לחלל ב-11 לאפריל. כדי לא להלאות אתכם יותר מדי, נזכיר כי מדובר במשימה אולי המפורסמת ביותר מלבד הנחיתה על הירח, זאת שהסתבכה ושימשה מאוחר יותר כעלילת הסרט בכיכובו של טום הנקס – “אפולו 13” והסלוגן המפורסם – יוסטון, הייתה לנו בעיה (Houston, we’ve had a problem – כן, הגורו מזמין אתכם לבדוק – זה המשפט המקורי ולא “יוסטון, יש לנו בעיה” ויש לנו אפילו הקלטה להוכיח את זה). צוות המשימה נעזר במכשירים רבים ובאלתורים שונים לחשב את המסלול הנכון והיעיל ביותר לחזרה לכדור הארץ, כשבין היתר הם השתמשו בשעוני האומגה ספידמאסטר שלהם. למעשה, ג’ק סוויגרט, טייס תא הפיקוד, השתמש בשעון הספידמאסטר שלו כדי לנווט בהצלחה את חזרת רכב החלל לכדור הארץ. עם חזרתם המוצלחת של האסטרונאוטים לכדור הארץ, העניקה נאס”א את פרס הסנופי לאומגה – פרס שמוענק לקבלנים ונותני שירות חיצוניים על תרומה ושירות יוצא מן הכלל שתרם לבטיחות והצלחת המשימה. מאז כיכבה דמותו של הכלב המאויר סנופי על מספר שעונים של אומגה, שהפכו מיד ללהיט בקרב חובבי המותג ואספני שעונים.

ספידמאסטר “Silver Snoopy Award” שנת ה-50 – מפרט טכני

כאמור, לציון שנת ה-50 למשימת אפולו 13 וקבלת פרס הסנופי מידי נאס”א, אומגה משיקה את שעון הספידמאסטר החדש – ספידמאסטר “Silver Snoopy Award” שנת ה-50.

ספידמאסטר "Silver Snoopy Award" שנת ה-50. מקור - Monochrome Watches.
ספידמאסטר “Silver Snoopy Award” שנת ה-50. מקור – Monochrome Watches.

השעון החדש, רפרנס 310.32.42.50.02.001, מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ. השעון מגיע עם לוח לבן עם תתי-לוחות כחולים ועם בזל קרמי כחול באותו גוון של הלוחות הקטנים. השעון מגיע עם רצועת בד כחולה ועם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

ספידמאסטר "Silver Snoopy Award" שנת ה-50. מקור - Monochrome Watches.
ספידמאסטר “Silver Snoopy Award” שנת ה-50. מקור – Monochrome Watches.

לוח השעון עשוי מכסף, כשצורת הלוח נחרטת באמצעות לייזר רב עוצמה שיוצר את צורת הלוח, בעוד הלוחות הקטנים ומחוגי השעון מגיעים עם כיסוי PVD, כמו גם סמל אומגה בולט שנמצא על לוח השעון.

לוח כסף בחריטת לייזר. מקור - Monochrome Watches.
לוח כסף בחריטת לייזר. מקור – Monochrome Watches.
סנופי בלוח הקטן בשעה 9 ובזל קרמי כחול. מקור - Monochrome Watches.
סנופי בלוח הקטן בשעה 9 ובזל קרמי כחול. מקור – Monochrome Watches.

סנופי נמצא על לוח השעון בלוח הקטן בשעה 9, כשהוא לובש את חליפת החלל, בדיוק בצורה שבה הוא נמצא על סיכות פרס הסנופי שנאס”א מעניקה.

ספידמאסטר “Silver Snoopy Award” שנת ה-50 – מנגנון

אומגה שילבה בשעון החדש את קליבר 3861 – מנגנון מתיחה ידנית שהוא שדרוג של קליבר 1861 האיקוני של החברה. המנגנון מגיע עם מנגנון בריחה קו-אקסיאלי ועם הסמכת כרונומטר, כשהוא מצויד ברזרבת כוח של 50 שעות. המנגנון מגיע בנוסף עם עמידות מגנטית גבוהה, של עד ל-15,000 גאוס.

גב השעון עם כדור הארץ ורכב החלל עם סנופי נעים בסנכרון עם מחוג השניות. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון עם כדור הארץ ורכב החלל עם סנופי נעים בסנכרון עם מחוג השניות. מקור – Monochrome Watches.

אם רציתם להתבונן ביופיו של המנגנון, לצערנו לא תוכלו לעשות זאת. אומגה בחרה שלא לשלב בשעון גב העשוי מזכוכית ספיר, אלא גב יצוק עליו מופיעה דיסקית של הירח וברקע כדור הארץ כפי שהוא נשקף מהצד הרחוק של הירח. כדור הארץ שמופיע על גב השעון הוא לא סטטי – הוא מסתובב אחת לדקה, בסנכרון מושלם עם מחוג השניות של השעון. מעל כדור הארץ, בחלק העליון של השעון, ניתן למצוא את סנופי בתוך רכב חלל ומעליו הכיתוב “Eyes on the stars”, כשגם רכב החלל נע בהתאם.

גב השעון עם כדור הארץ ורכב החלל עם סנופי נעים בסנכרון עם מחוג השניות. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון עם כדור הארץ ורכב החלל עם סנופי נעים בסנכרון עם מחוג השניות. מקור – Monochrome Watches.

אם תשאלו אותנו מה אנחנו מעדיפים – גב שקוף או הרעיון המרהיב הזה של אומגה? אנחנו הולכים על כדור הארץ המסתובב …

אז מה חדש בעצם?

ספידמאסטר "Silver Snoopy Award" שנת ה-50. מקור - Monochrome Watches.
ספידמאסטר “Silver Snoopy Award” שנת ה-50. מקור – Monochrome Watches.

גרסת סנופי חדשה? כדור הארץ המסתובב בגב השעון? מספיק לנו וככל הנראה מספיק גם לכל חובב אומגה ברחבי העולם …

כמה זה עולה לנו?

באופן מפתיע מאוד, השעון החדש יגיע בייצור סדרתי ולא בייצור מוגבל, במחיר של 9,600 דולרים, כשהוא יהיה זמין לרכישה החל מסוף החודש (אוקטובר 2020) בבוטיקים של אומגה ברחבי העולם. השעון יגיע באריזה מהודרת בצבע כחול, עם לופה בצבע כחול, מטלית מיקרופייבר לניקוי השעון וקטלוג.

השורה התחתונה

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אומגה.