ממשיכים עם ההשקות מתערוכת Watches & Wonders 2022, כשהפעם אנחנו מגיעים לקרטיה. קרטיה משיקה לא פחות מארבעה שעונים חדשים בסדרת הסנטוס דה קרטיה שלה, שעוני Large (גוף גדול במיוחד) שמגיעים עם בזל כחול, כשבחלק מהדגמים הצבע הכחול מגיע אפילו לצמיד של השעון. האם תוספת הצבע הכחול משדרגת את השעונים? מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו.

סנטוס דה קרטיה כחול – מפרט טכני

כאמור, קרטיה משיקה ארבעה שעונים חדשים בסדרת הסנטוס דה קרטיה, בגוף גדול (Large). גוף השעונים עשוי מפלדת אל-חלד בממדים של 47.5X39.8 מ״מ. קרטיה משלבת משטחים מוברשים ומלוטשים בגוף השעון.

סנטוס דה קרטיה כחול. מקור - monochrome watches.
סנטוס דה קרטיה כחול. מקור – monochrome watches.

שניים מהשעונים מגיעים עם לוח כחול ועם בזל כחול עם תבנית בצורת פסים. במרכז לוח השעון אנו מוצאים ריבוע עם תבנית פסים דקים, בהשראת בזל השעון. את הריבוע עוטפות ספרות רומיות, כשבשעה 6 אנו מוצאים חלונית תאריכון.

סנטוס דה קרטיה כחול. מקור - monochrome watches.
סנטוס דה קרטיה כחול. מקור – monochrome watches.

ההבדל היחיד בין השעונים הוא צבע צמיד פלדת האל-חלד שלהם. שעון אחד מגיע עם צמיד בצבע טבעי, בעוד השני מגיע עם צמיד בצבע כחול, בגוון זהה לזה של בזל השעון.

הגרסה עם הלוח הכסוף. מקור - monochrome watches.
הגרסה עם הלוח הכסוף. מקור – monochrome watches.

שני השעונים הנוספים בסדרה מגיעים עם עיצוב זהה, אבל עם לוח כסוף. גם בשעונים הללו קרטיה שומרת על מסגרת הפסים במרכז לוח השעון.

סנטוס דה קרטיה כחול – מנגנון

בתוך השעונים משלבת קרטיה את קליבר 1847 MC שלה. מנגנון אינהאוס אוטומטי, המיוצר עבור קרטיה על ידי ואלפלוריה (ValFlurier). המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות. בתוך המנגנון משולבות 23 אבני חן.

לוח כסוף וצמיד כחול. מקור - monochrome watches.
לוח כסוף וצמיד כחול. מקור – monochrome watches.

אז מה חדש בעצם?

סדרת הסנטוס דה קרטיה הפכה מאז השקתה בשנת 2018 לסדרת שעוני הדגל של קרטיה בעולם שעוני הספורט. לסדרה הזאת מצטרפים ארבעה שעונים חדשים, המתאימים לשימוש יום-יומי, עם צבע חדש ומרענן. קרטיה מבססת את השעונים הללו על גוף השעון הגדול בסדרה, כשהיא מצרפת לשעונים הללו בזל חדש וכאמור את הצבע הכחול, אותו אנו מקבלים בתהליך PVD. הגוון הכחול מעניק ניגודיות נהדרת לצבע של פלדת האל-חלד.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, קרטיה משיקה ארבעה שעונים חדשים בסדרה. שני השעונים עם הלוח הכסוף יגיעו תחת הרפרנס CRWSSA0047. השעונים עם הלוח הכחול יגיעו תחת הרפרנס CRWSSA0048. השעונים הללו יהיו מצוידים במנגנון מהיר להחלפה בין צמיד פלדת האל-חלד לבין רצועות עור. קרטיה לא חושפת את תג המחיר של השעונים הללו, שצפוי להיות, על פי ההערכות כ-8,000 אירו.

סנטוס דה קרטיה כחול. מקור - monochrome watches.
סנטוס דה קרטיה כחול. מקור – monochrome watches.

השורה התחתונה

אנחנו אוהבים להתלונן על יצרניות שעונים שמוסיפות צבע כזה או אחר או מוסיפות גוון מסוים לאחד הדגמים של השעונים שלהן וקוראות ו ״דגם חדש״. לעומת זאת, ישנם מקרים בהם הצבע החדש מהווה באמת חידוש משמעותי, במיוחד כשמדובר ביצרנית כמו קרטיה שבדרך כלל לא משיקה ״מהדורות צבעוניות״ חדשות לבקרים. השילוב הנהדר של הגוון הכחול המיוחד עם הגוון הטבעי של פלדת האל-חלד הופך את השעונים הללו למיוחדים ומעניינים. תוסיפו לזה תג מחיר אטרקטיבי למדי וקיבלתם את הגורו במצב רוח נפלא. איך אתם מרגישים בקשר לשעונים החדשים של קרטיה?

למעבר לאתר של קרטיה.