“מועדון השעונים דובאי” הוא מועדון אספני שעונים הממוקם באיחוד האמירויות הערביות. המועדון מקיים מספר אירועים ושיתופי פעולה עם יצרניות שעונים מהמובילות בעולם. אחד משיתופי הפעולה האחרונים הוא עם יצרנית השעונים קרטיה. במסגרת שיתוף הפעולה, מציע המועדון שעון חדש לחברים שלו – סנטוס-דומונט XL “מועדון השעונים דובאי”. נסענו לדובאי (יותר נכון פתחנו גוגל Maps), להכיר את השעון החדש. טיסה נעימה.

סנטוס-דומונט XL “מועדון השעונים דובאי” – מפרט טכני

השעון החדש של קרטיה מגיע בגוף המרובע המוכר של שעוני קרטיה. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד. הממדים של השעון – 46.6 מ”מ על 33.9 מ”מ ובעובי של 7.5 מ”מ בלבד. אם תהיתם למה קוראים לשעון הזה XL או בשם המלא שלו – Extra-Large, זה בעיקר בגלל ה-46.6 מ”מ שלו, שנחשב לגדול מאוד עבור קרטיה.

סנטוס-דומונט XL "מועדון השעונים דובאי". מקור - Watchesbysjx.
סנטוס-דומונט XL “מועדון השעונים דובאי”. מקור – Watchesbysjx.

לוח השעון מגיע במחווה לשעון הסנטוס-דומונט במהדורה מוגבלת לרגל יובל ה-90 לקרטיה, שהגיע בשנת 1994. כמו השעון משנת 1994, גם השעון הזה מגיע עם לוח סלמון. קרטיה התאימה את השעון לאמירויות, כשהיא בוחרת בספרות ערביות מזרחיות. מה זה ספרות ערביות מזרחיות? ובכן, באנגלית קוראים בד”כ לספרות ההודיות הערביות (1,2,3 וכן הלאה) בשם “ספרות ערביות”. לספרות הערביות המזרחיות (١, ٢ , ٣) קוראים בשם “ספרות ערביות מזרחיות”.

לוח הסלמון של השעון והספרות הערביות-מזרחיות. מקור - Watchesbysjx.
לוח הסלמון של השעון והספרות הערביות-מזרחיות. מקור – Watchesbysjx.

קרטיה היא לא יצרנית השעונים הראשונה וגם לא האחרונה, שבוחרת לקרוץ לציבור הלקוחות הנאמן (והעשיר …) מאזור המפרץ הפרסי עם ספרות כאלו, בתקווה שזה יעזור לשעון להימכר בקצב מהיר יותר. משלימה את השעון רצועת עור תנין בגוון חום, שמשתלבת בצורה אלגנטית עם המראה הכללי של השעון.

סנטוס-דומונט XL “מועדון השעונים דובאי” – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 430 MC. מנגנון מתיחה ידנית מבית קרטיה, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

סמל המועדון והמספר הסידורי בגב השעון. מקור - Watchesbysjx.
סמל המועדון והמספר הסידורי בגב השעון. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע עם גב מוצק, עליו אנו מוצאים תחריט של סמל המועדון “DUBAI WATCH CLUB”, כמו גם את המספר הסידורי של השעון בסדרה. אם לא הבנתם, זה בעצם השלב שבו אנחנו מספרים לכם שהשעון הזה מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות …

אז מה חדש בעצם?

מועדון השעונים דובאי הוקם על ידי עאדל אל-רחמאני. מדובר במועדון קטן מאוד עם כ-120 חברים בסך הכל. אנחנו לא מכירים כל אחד ואחד מהם (ליתר דיוק, כמעט אף אחד מהם …), אבל סביר להניח שמדובר באספנים עשירים מאוד. המועדון משיק מדי פעם בפעם מהדורות מוגבלות עבור החברים שלו עם יצרניות שעונים שונות מסביב לעולם, כשהפעם מדובר בשיתוף הפעולה הראשון של המועדון עם קרטיה.

סנטוס-דומונט XL "מועדון השעונים דובאי". מקור - Watchesbysjx.
סנטוס-דומונט XL “מועדון השעונים דובאי”. מקור – Watchesbysjx.

קרטיה שילבה בשעון מספר מאפיינים ייחודיים. כאמור, לוח הסלמון שמהווה מחווה לשעון יובל ה-90 של החברה משנת 1994. הצבע האדום שנבחר לספרות השעון – בצבע ובגוון המדויק שנחשב לצבע הבית של קרטיה. אם כי, כאן מגיע גם איזשהו טוויסט מעניין. בדרך כלל, קרטיה משלבת את הצבע האדום הזה רק בשעונים עם גוף העשוי מפלטינה. השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד.

כמה זה עולה לנו?

אז כאמור, לנו זה לא עולה. אלא אם מישהו מקוראינו הוא אחד מהחברים במועדון השעונים של דובאי. כי השעון הזה מוצע למכירה לחברי המועדון בלבד. כאמור, קרטיה תייצר 50 יחידות בלבד ממנו. תג המחיר של השעון החדש עומד על 7,500 דולרים.

השורה התחתונה

הגורו התלבט רבות אם לסיים את הפסקה הקודמת במילה בלבד. כלומר – 7,500 דולרים בלבד. כי אתם יודעים, מהדורה מוגבלת, מועדון השעונים של דובאי, לוח סלמון, ספרות בצבע האדום של קרטיה, היינו מצפים לתג מחיר קצת יותר גבוה, אבל קרטיה מציעה את השעון הזה במחיר אטרקטיבי מאוד. אם למישהו מקוראינו יש קשרים בדובאי, הוא מוזמן לפנות למערכת הגורו – בהקדם.

למעבר לאתר של קרטיה.