יום שלישי מכונה בקרב חובבי שעונים Speedy Tuesday וכיאה ליום שמוקדש לאחד השעונים האייקוניים בעולם, אומגה השיקה אמש שני שעונים חדשים בסדרת הספידמאסטר – ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון. שני שעונים חדשים בפלדת אל-חלד בשילוב זהב ה-Sedna וזהב ה-Moonshine שלה, מוזמנים להכיר את שני השעונים ביחד איתנו.

ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון – מפרט טכני

שני השעונים החדשים של אומגה מגיעים בגוף זהה, בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 13.2 מ״מ. גוף השעונים עשוי מפלדת אל-חלד, עם שילוב של משטחים מוברשים ומלוטשים.

ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון
ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון

שעון אחד יגיע עם בזל העשוי מזהב הסדנה (Sedna) של אומגה, כמו גם כתר השעון ולחצני הכרונוגרף, עם לוח בזהב הסדנה ועם לוחות קטנים בצבע שחור, כשגם האינסרט הקרמי שעל הבזל מגיע בצבע שחור.

ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון
ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון

השעון השני יגיע עם בזל העשוי מזהב ה-Moonshine (מון-שיין) של אומגה, בעל הגוון הצהוב יותר, כשגם כאן, הכתר ולחצני הכרונוגרף יגיעו גם הם בזהב המון-שיין. השעון הזה יגיע עם לוח כסוף מגולוון, עם לוחות קטנים בזהב המון-שיין.

לוח זהב הסדנה עם הלוחות הקטנים השחורים
לוח זהב הסדנה עם הלוחות הקטנים השחורים

השעונים הם שעוני ספידמאסטר פרופשונל קלאסיים – עם לוח שניות קטן בשעה 9, כרונוגרף 30 דקות בשעה 3 וכרונוגרף 12 שעות בשעה 6. הצמיד של שני השעונים עשוי גם הוא מפלדת אל-חלד, עם שורת חוליות דקה מרכזית העשויה מזהב המון-שיין או זהב הסדנה, בהתאם לדגם.

לוח המון-שיין
לוח המון-שיין

הלוחות הקטנים מגיעים כשהם שקועים מעט ועם חריטה מעגלית, שילוב שמשדרג את המראה שלהם ומעניק ללוח השעון משחק של עומק.

ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 3861 של אומגה – מנגנון מתיחה ידנית, עם הסמכת כרונומטר, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות.

מנגנון המתיחה הידנית בגב השעון
מנגנון המתיחה הידנית בגב השעון

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים, כשהוא מציע עמידות גבוהה בפני שדות מגנטיים בעוצמה של עד ל-15,000 גאוס.

אז מה חדש בעצם?

שני שעוני כרונוגרף חדשים בסדרת הספידמאסטר פרופשונל של אומגה, המבוססים על הדגם החדש שהושק בשנת 2021, עם גוף שעון א-סימטרי בקוטר של 42 מ״מ ועם מנגנון המתיחה הידנית המתקדם של החברה, קליבר 3861. בחודש מרץ האחרון השיקה אומגה את הספידמאסטר מון ווטש החדש עם לוח לכה לבן במסגרת הסדרה הזאת, כשאמש הצטרפו לסדרה הזאת שני השעונים החדשים, שמשלבים בתוכם את סגסוגות הזהב המיוחדות של אומגה.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של אומגה מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים, עם צמיד מתכת טו-טון ברוחב של 20 מ״מ ברגלי השעון, שהולך ומצטמצם לרוחב של 15 מ״מ בסוגר הצמיד. רפרנס 310.20.42.50.02.001 הוא השעון שיגיע עם סגסוגת המון-שיין של אומגה, כשרפרנס 310.20.42.50.99.001 יגיע עם סגסוגת זהב הסדנה של אומגה. שני השעונים יגיעו עם תג מחיר זהה – 18,100 דולרים אמריקאיים ללא מיסים או 19,800 אירו כולל מיסים.

ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון
ספידמאסטר פרופשונל מונווטש טו-טון

השורה התחתונה

בשנת 1983 הציגה אומגה את דגם הטו-טון הראשון בסדרת הספידמאסטר שלה, רפרנס 145.0022. מאז שעוני טו-טון היו חלק מהקולקצייה הזאת לסירוגין. שני השעונים החדשים מציגים כאמור את הסגסוגות הקנייניות של אומגה – זהב המון-שיין וזהב הסדנה, עם בזל קרמי ואינסרט Ceragold. הגוונים המיוחדים של סגסוגות הזהב של אומגה מעניקים מראה מיוחד לשעונים הללו, שבתוכם אנו מוצאים כאמור מנגנון מתיחה ידנית מתקדם. אז אם אתם טיפוסים של זהב וכרונוגרף ולא אכפת לכם ממנגנון מתיחה ידנית, נשאר לכם רק להחליט אם אתם הולכים עם זהב אדום (סדנה) או זהב צהוב (מון-שיין).

למעבר לאתר של אומגה.