אם תשאלו חובב שעונים ממוצע מי יצרנית השעונים שמזוהה עם ענף הגולף, סביר להניח שהתשובה שתקבלו היא רולקס. שחקן הגולף האגדי טייגר וודס שימש לאורך שנים רבות כשגריר של יצרנית שעוני היוקרה הגדולה בעולם כשהוא עונד שעונים שלה במגוון אירועים ותחרויות גולף. אבל זה לא אומר שלרולקס יש בלעדיות כלשהי בענף הזה מן הסתם. אם היינו צריכים תזכורת לעובדה הזאת, היא מגיעה אלינו מאומגה, שמשיקה שעון חדש – ספידמאסטר 57 כרונוגרף רורי מקלרוי, במחווה לשחקן הגולף הבריטי הנודע, בן ה-31.

ספידמאסטר 57 כרונוגרף רורי מקלרוי – מפרט טכני

השעון החדש של אומגה במחווה לרורי מקלרוי מגיע בגוף העשוי זמהב צהוב 18 קראט בקוטר של 41.5 מ”מ. אומגה משיקה את השעון במחווה להישג שקבע מקלרוי לפני כ-15 שנים, כאשר הגיע לתוצאה של 61 במסלול הגולף האגדי Royal Portush באירלנד (10 חבטות מתחת ל-PAR – מספר החבטות האופטימלי להשלמת המסלול). אם עדיין לא עשיתם את החשבון בראש – מקלרוי היה בן 16 בלבד כשהגיע להישג הזה שנחשב לאחת התוצאות ההיסטוריות בענף הגולף. לשמחתו של מקלרוי, השיא שלו יישאר לעד, שכן המסלול השתנה וכיום ישנו מסלול חדש, כך שגם אם מישהו ישבור את השיא שלו, זה יהיה במסלול החדש ולא במסלול הישן. 

ספידמאסטר 57 כרונוגרף רורי מקלרוי. מקור - אומגה.
ספידמאסטר 57 כרונוגרף רורי מקלרוי. מקור – אומגה.

השעון הוא שעון כרונוגרף שמגיע עם שני לוחות קטנים בשעות שלוש ותשע של השעון בעיצוב מיוחד. הלוח בשעה 3 משלב בתוכו כרונוגרף 60 דקות וכרונוגרף 12 שעות, באמצעות שני מחוגים נפרדים, כשהלוח בשעה 9 הוא לוח השניות של השעון. 

שני לוחות קטנים בעיצוב מיוחד. מקור - אומגה.
שני לוחות קטנים בעיצוב מיוחד. מקור – אומגה.

אומגה שילבה בלוחות הקטנים תזכורת להישג של מקלרוי, אותו ניתן לחשוף באמצעות אור אולטרה סגול. עם חשיפה של השעון לאור כזה, הלוח הקטן בשעה 9 מציג את המספרים 16 ו-61, רפרנס לתוצאה הנדירה של מקלרוי. 

לאחר חשיפה לאור אולטרה סגול. מקור - אומגה.
לאחר חשיפה לאור אולטרה סגול. מקור – אומגה.

ספידמאסטר 57 כרונוגרף רורי מקלרוי – מנגנון

אומגה שילבה בשעון החדש את קליבר 9301 שלה. מדובר במנגנון כרונוגרף אוטומטי עם מנגנון בריחה קו-אקסיאלי, עם הסמכת כרונומטר.

ספידמאסטר 57 כרונוגרף רורי מקלרוי עם קליבר 9301. מקור - אומגה.
ספידמאסטר 57 כרונוגרף רורי מקלרוי עם קליבר 9301. מקור – אומגה.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 60 שעות והוא מגיע עם גשר איזון ועם רוטור מזהב אדום 18 קראט. 

קליבר 9301. מקור - אומגה.
קליבר 9301. מקור – אומגה.

אז מה חדש בעצם?

נכון, יכולנו להתחיל את הכתבה על השעון הזה בציניות הקבועה – עוד מהדורה מיוחדת ועוד סיבה למסיבה עבור אומגה, אבל גם אם אתם לא חובבי אומגה, לא חובבי שעוני זהב ולא חובבי גולף – אתם לא יכולים שלא להתרשם מהמראה המיוחד של השעון הזה ומהצורה הנפלאה שאומגה שילבה בו את המחווה למקלרוי. 

כמה זה עולה לנו? 

שימו לב – השעון הוא מהדורה מיוחדת ולא מהדורה מוגבלת. מה זה אומר מהדורה מיוחדת? זה אומר שאתם צריכים להיות אנשים ממש מיוחדים, או לפחות כאלו שיש להם 34,600 דולרים פנויים בחשבון הבנק שלהם כדי לרכוש אותו. 

השורה התחתונה

הגורו הוא לא בדיוק מחסידי שעוני הזהב, אבל משהו בשילוב של הלוחות השחורים הקטנים בלוח השעון עם הזהב הצהוב של גוף השעון מקנה לשעון הזה מראה מיוחד. תוסיפו לזה את המחווה הנפלאה שאומגה שילבה בשעון למקלרוי ולהישג הנדיר שלו ותקבלו שעון נהדר. כן, גם עם תג המחיר שלו (מה לעשות, על זהב צריך לשלם …) 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אומגה.