ביום שישי האחרון סיפרנו לכם על ההיסטוריה מאחורי שעון הספידמאסטר X-33 והזכרנו כמובן כי אומגה השיקה ביום שלישי האחרון גרסה חדשה של השעון, ספידמאסטר X-33 מארסטיימר. גם בשעון החדש, כמו בשעונים הקודמים בסדרה, אומגה ממשיכה את שיתופי הפעולה שלה עם סוכניות חלל, הפעם סוכנות החלל האירופאית – ESA – European Space Agency, כשאומגה מפרסמת כי השעון החדש פותח כדי לסייע למדענים העובדים בתחום חקר החלל. אז לפני שתרוצו לשים חליפת חלל, מוזמנים להתעכב מספר דקות ולהכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ספידמאסטר X-33 מארסטיימר – מפרט טכני

השעון החדש של אומגה מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 2, כשהוא מגיע עם בזל מסתובב דו-כיווני עם מסגרת בזל העשויה מאלומיניום אוקסלית בצבע המטייט-אדום, גוון שנועד להזכיר את האבק הייחודי של מאדים.

ספידמאסטר X-33 מארסטיימר. מקור - TimeandWatches.
ספידמאסטר X-33 מארסטיימר. מקור – TimeandWatches.

את גוון ההמטייט-אדום נמצא גם על מחוג השניות של השעון, כשאומגה בוחרת בשיפוע צבעים המתחיל בשחור במרכז לוח השעון ונגמר בגוון הזה בקצה שלו, מתוך מטרה לשפר את הקריאות של המחוג.

בזל האלומיניום של השעון. מקור - TimeandWatches.
בזל האלומיניום של השעון. מקור – TimeandWatches.

מחוג השניות מרחף מעל הלוח השחור של השעון. הלוח השחור מספק ניגודיות נהדרת לתצוגות האנלוגיות והדיגיטליות המרובות של השעון. כדי לייעל את השימוש בשעון, אומגה הוסיפה סמלים של כדור הארץ ושל מאדים, כדי לעזור לעונדי השעון להבדיל במהירות בין הפונקציות השונות שנמצאות בשימוש.

הלוח השחור של השעון. מקור - TimeandWatches.
הלוח השחור של השעון. מקור – TimeandWatches.

בחלק האחורי של השעון אנו מוצאים את הגב המוכר של שעוני הספידמאסטר של אומגה, עם לוגו סוס הים והכיתובים של אומגה. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

התצוגה הדיגיטלית של השעון. מקור - TimeandWatches.
התצוגה הדיגיטלית של השעון. מקור – TimeandWatches.

ספידמאסטר X-33 מארסטיימר – מנגנון

אומגה מציידת את השעון במנגנון קוורץ – קליבר 5622. מנגנון קוורץ עם פיצוי תרמי, עם דיוק גבוה, התומך במספר תצוגות דיגיטליות ואנלוגיות. מלבד פונקציות כמו תצוגת שעות, דקות ושניות אנלוגיות, המנגנון כולל גם פונקציית MTC למעקב אחר תאריך הסול במאדים (יממה שמשית במאדים. היום במאדים ארוך מעט מהיום בכדור הארץ ב-39 דקות ו-35 שניות) והשעה במרידיאן הראשי.

גב השעון. מקור - TimeandWatches.
גב השעון. מקור – TimeandWatches.

תכונות נוספות של המנגנון – מצפן סולארי חדשני, המאפשר למצוא את הצפון האמיתי בכדור הארץ ובמאדים, כמו גם התכונות המוכרות של הספידמאסטר X-33 Skywalker – לוח שנה נצחי, התראות עם צליל וכמובן זמן חלף משימה (MET – Mission Elpased Time) וזמן חלף שלב (PET – Phase Elpased Time).

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, דור חדש לשעון הספידמאסטר X-33 האייקוני של אומגה, כשעל ההיסטוריה העשירה מאחוריו סיפרנו לכם ביום שישי האחרון. 

ספידמאסטר X-33 מארסטיימר. מקור - TimeandWatches.
ספידמאסטר X-33 מארסטיימר. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו? 

אומגה מציידת את השעון בצמיד טיטניום המשלב טיטניום בדרגה 2 ובדרגה 5. את צמיד הטיטניום ניתן להחליף לרצועת נאטו ייעודית הכלולה בקופסת השעון, ביחד עם כלי להחלפת רצועה.

הגליל שבו מגיע השעון. מקור - TimeandWatches.
הגליל שבו מגיע השעון. מקור – TimeandWatches.

השעון, הרצועה והכלי להחלפת הרצועה מגיעים בתוך גליל מיוחד, עם תבנית המשחזרת את ה-Hebes Chasma, קניון ייחודי בעל צד תלול על פני מאדים. השעון, רפרנס 318.90.45.79.01.003, מגיע עם תג מחיר של 6,400 דולרים.

ספידמאסטר X-33 מארסטיימר. מקור - TimeandWatches.
ספידמאסטר X-33 מארסטיימר. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

המונח “Tool Watch” הפך בשנים האחרונות לסוג של בדיחה, כשכמעט כל יצרנית שעונים שרוצה להקנות נופך קשוח יותר לשעון שלה, קוראת לו Tool Watch. ה-X-33 לעומת זאת, הוא Tool Watch אמיתי, אם כי קהל היעד שלו קצת לא ברור, לפחות לא עד שהטיסה למאדים תהפוך לטיסה מסחרית, אלא אם אתם ממש רוצים כאן בכדור הארץ שעון שיגיד לכם בכל רגע נתון מה השעה והתאריך במאדים.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אומגה.