סוג השעונים המזוהה ביותר עם IWC הוא ללא ספק שעוני טייסים ובמסגרת ההשקות השונות של שעוני טייסים של החברה, קיבלנו לאחרונה, טוב נו, לא באמת קיבלנו, אבל IWC השיקה, שני שעונים חדשים בסדרת הביג פיילוט המוכרת כל כך שלה. השעונים מגיעים בגרסאות הספיטפייר והם מגיעים במתכות מיוחדות – טיטניום וברונזה. ביג פיילוט ספיטפייר 43 טיטניום וברונזה – הגורו יצא לבדוק.

ספיטפייר 43 טיטניום וברונזה – מפרט טכני

שני השעונים החדשים של IWC מגיעים כאמור בגוף זהה, בקוטר של 43 מ”מ. שעון אחד יהיה עשוי מטיטניום, השני יהיה עשוי מברונזה. שני השעונים יגיעו בעובי של 14.4 מ”מ.

ספיטפייר 43 טיטניום וברונזה. מקור - TimeandWatches. 
ספיטפייר 43 טיטניום וברונזה. מקור – TimeandWatches.

שעון הברונזה יגיע עם לוח בגוון ירוק, עם אינדקסים בצבע לבן עם נגיעות של זהב. IWC תצרף אליו רצועת עור באפלו בצבע ירוק. לוח השעון נקי וקריא מאוד. IWC משתמשת בסגסוגת ברונזה המכילה אלומיניום וברזל.

ביג פיילוט ספיטפייר 43 ברונזה. מקור - TimeandWatches. 
ביג פיילוט ספיטפייר 43 ברונזה. מקור – TimeandWatches.

השעון השני, שעון הטיטניום, מגיע עם לוח בצבע שחור, אבל עם לוח בעיצוב שונה.

ביג פיילוט ספיטפייר 43 טיטניום. מקור - TimeandWatches. 
ביג פיילוט ספיטפייר 43 טיטניום. מקור – TimeandWatches.

בחלק החיצוני של לוח השעון אנו מוצאים את ספירת הדקות. בעיגול פנימי וקטן יותר, עם ספרות בצבע אפור, אנו מוצאים את תצוגת השעות של השעון. אם אתם מתפלאים על הבחירה המוזרה הזאת – אתם לא צריכים להתפלא באמת. IWC משחזרת שעוני Mil-Spec היסטוריים (תקן צבאי). הסיבה שבגללה טבעת הדקות גדולה יותר, היא כדי לאפשר לטייסים להשתמש בשעון לניווט שמימי, טכניקה שהולכת ונעלמת מהעולם עם השימוש במכשירי GPS ודומיהם.

ספיטפייר 43 טיטניום וברונזה – מנגנון

שני השעונים יגיעו עם קליבר 82100 של IWC. קליבר 82100 הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

קליבר 82100 של IWC. מקור - Watchilove.
קליבר 82100 של IWC. מקור – Watchilove.

הוא מגיע עם 22 אבני חן ורזרבת כוח של 60 שעות. המנגנון משתמש במנגנון המתיחה המפורסם של IWC, אשר פותח ע”י אלברט פלטון במהלך שנות החמישים של המאה הקודמת, כשהוא מצויד ברכיבים שונים העשויים מתחמוצת זירקוניום העמידה כמעט לחלוטין בפני שחיקה.

אז מה חדש בעצם? 

שני שעונים חדשים בסדרת הביג פיילוט ספיטפייר של IWC, בגוף העשוי מטיטניום וברונזה, בעיצובי רטרו האופיינים כל כך לסדרה.

גב שעון הברונזה. מקור - Watchilove.
גב שעון הברונזה. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, IWC משיקה שני שעונים בסדרה. השעון הראשון, רפרנס IW329701, שעון הטיטניום, יגיע במחיר של 9,450 אירו. השעון השני בסדרה, רפרנס IW329702, שעון הברונזה, יגיע במחיר של 9,850 אירו. דגם הטיטניום זמין לרכישה מיידית באמצעות האתר של IWC, בוטיקים של החברה ומשווקים נבחרים. דגם הברונזה צפוי להגיע אלינו בתחילת שנת 2022.

ספיטפייר 43 טיטניום וברונזה. מקור - TimeandWatches. 
ספיטפייר 43 טיטניום וברונזה. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

IWC ייצרה במרוצת השנים שעונים צבאיים רבים ליחידות שונות של הצבא הבריטי. השעון המפורסם ביותר מביניהם הוא ככל הנראה ה-MARK 11, שעון ניווט שפותח ב-1948 עבור חיל האוויר המלכותי הבריטי. שעוני ה-MIL-SPEC היו שעונים שסופקו ליחידות הצבא השונות (חיל רגלים) ושעוני סיפון לצי המלכותי. השעונים הללו הגיעו עם מפרט מוקפד ומוכתב על ידי הצבא. הם התאפיינו בדיוק גבוה, קשיחות גבוהה במיוחד ועיצובים פונקציונליים עם דגש על קריאות גבוהה ואפילו עמידות מגנטית משופרת. שעוני הספיטפייר מהווים דוגמה נפלאה לפרק החשוב הזה בהיסטוריה של IWC, כשהם שואבים את שמם מהמטוס הבריטי האייקוני דאז, שנחשב לאחד הפיתוחים המתוחכמים ביותר בהיסטוריה של עולם התעופה.

השעונים החדשים הם שעוני טייסים נפלאים. אם אתם חובבי הז’אנר – יש לכם שני שעונים חדשים להמשיך לחלום עליהם מבית IWC. אם אתם לא, אנחנו מאמינים שגם אתם תודו שהם נראים פשוט נפלא …