המומחיות של הובלו בשימוש בחומרים ומתכות הפכה מזמן לאחד מסימני ההיכר שלה בעולם השעונים. השעון החדש של החברה ממשיך את הקו הזה, עם שימוש בטכניקה ייחודית ובסגסוגת ייחודית – זהב קריסטלי, הצורה הנדירה ביותר של זהב על פני כדור הארץ, כשהובלו מצליחה למצוא דרך לייצר את הצורה הנדירה הזאת של זהב, כמעט באופן מדויק. ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל – מוזמנים להכיר טכניקה חדשה (ושעון חדש) מבית הובלו ביחד עם הגורו.

ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל – מפרט טכני

השעון החדש של הובלו מגיע בגוף חבית העשוי מסגסוגת קרמית שחורה. הובלו תציע את השעון החדש בשני גדלים. הדגם הראשון יגיע בגודל של 39X13.6 מ”מ, הדגם השני יגיע בגודל של 42X13.75 מ”מ. הובלו משלבת בגוף השעונים משטחים מוברשים עם משטחים בגימור מבריק, כשגוף השעון מתאפיין במעין 6 מסגרות-תבניות העוטפות את לוח השעון, סוג של בזל אם תרצו. 

ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל - שני הגדלים. מקור - TimeandWatches.
ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל – שני הגדלים. מקור – TimeandWatches.

גולת הכותרת של השעון היא כמובן לוח השעון. על לוח השעון אנו מוצאים תבנית של זהב קריסטלי. כאמור, מדובר בצורה הנדירה ביותר שבה אפשר למצוא זהב על פני כדור הארץ. הובלו מצליחה לשחזר את התצורה הזאת בצורה מדויקת כמעט לחלוטין על גבי השעונים השונים.

הלוח המיוחד של השעונים עם הקריסטלים של הזהב. מקור - TimeandWatches.
הלוח המיוחד של השעונים עם הקריסטלים של הזהב. מקור – TimeandWatches.

תהליך הייצור של לוחות השעונים כולל חימום של זהב טהור 24 קראט לנקודת ההיתוך שלו – 1064.18 מעלות צלזיוס. בשלב זה האטומים שלו מתאדים לתערובת גזית, לפני השתלבות. כשהטמפרטורה יורדת, האטומים הללו משתלבים בחזרה ויוצרים מעין מבנה זוויתי פתוח. אלפי גבישים קטנים מתחברים יחדיו ויוצרים מבנה אקראי וייחודי. הגבישים המושלמים ביותר נבחרים באופן ידני לאחר מכן ומוחלים בסביבה מבוקרת על לוח שעון המכוסה שכבה דקה של לכה שקופה. לאחר מכן לוח השעון עובר ליטוש כדי להפוך את הלכה לבלתי נראית וכדי להעניק לה מראה חלק ואחיד לחלוטין. 

ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר HUB1710. מנגנון אוטומטי מבית הובלו הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 50 שעות. 

קליבר HUB1710. מקור - TimeandWatches.
קליבר HUB1710. מקור – TimeandWatches.

כמו מנגנונים רבים אחרים של הובלו, גם ה-HUB1710 הוא לא באמת מנגנון אינהאוס. אלא שבניגוד לחלק גדול מהמנגנונים של הובלו שמתבססים על מנגנון של ETA, כאן מדובר במנגנון המבוסס על קליבר עלית 670 של זניט, אחד ממותגי השעונים בקבוצת LVMH, שמחזיקה גם בבעלות על הובלו כמובן.

אז מה חדש בעצם?

השימוש הראשון בזהב קריסטלי מבית הובלו בביצוע ייחודי. כל אחד מהשעונים הללו מגיע במראה שונה משלו, במה שמעניק לשעונים הללו אופי קצת יותר “אישי”. השימוש בטמפרטורות כל כך גבוהות ליצירת הגבישים הקריסטליים המרהיבים הללו, שעוברים עוד לאחר מכן תהליך סלקציה ידני קפדני, מבטיח שהשעונים הללו ייראו נפלא, במיוחד בשילוב עם הרקע השחור וגוף השעון השחור.

נגיעות של זהב. מקור - TimeandWatches.
נגיעות של זהב. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, הובלו משיקה שני דגמים של השעון החדש. שניהם יגיעו עם רצועת עור תנין שחורה. הדגם הקטן יותר, רפרנס 665.CX.0660.LR יגיע במחיר של 27,000 פרנקים שוויצריים. הדגם הגדול יותר, רפרנס 643.CX.0660.LR, יגיע במחיר של 28,000 פרנקים שוויצריים.

ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל - שני הגדלים. מקור - TimeandWatches.
ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל – שני הגדלים. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

נכון, אפשר להגיד שאת גוף השעון הובלו העתיקה מריצ’רד מיל. את המנגנון היא לקחה מזניט. אבל מה אתם יכולים להגיד על הביצוע הנהדר ללוחות השעונים? עכשיו ברצינות, הובלו “מרוויחה” בצדק רב לא מעט מהביקורות עליה בעולם השעונים. אבל אפשר להסתכל על השעון הזה בצורה אחרת, חיובית יותר. אם תרצו – חצי הכוס המלאה. וכמה שהיא מלאה … 

ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל. מקור - TimeandWatches.
ספיריט אוף ביג באנג גולד קריסטל. מקור – TimeandWatches.

הובלו עושה שימוש נפלא בסגסוגות וחומרים מיוחדים. השילוב של הסגסוגת הקרמית השחורה, הלוח השחור והקריסטלים בתבנית ייחודית עובד פשוט נהדר. תוסיפו לזה מנגנון “כמעט אינהאוס” אבל כזה שמגיע מבית יצרנית נהדרת וקיבלתם שעון מיוחד. לקנות או לא לקנות? שאלה טובה. אולי כדאי לשאול אם קודם כל יש לכם את הכסף לקנות שעון כזה … 

למעבר לאתר של הובלו.