בשנה שעברה השיקה לונג׳ין סדרת שעונים חדשה – סדרת הספיריט זולו טיים – סדרת שעוני GMT ספורטיביים בקוטר של 42 מ״מ. בימים אלו מרחיבה לונג׳ין את הסדרה הזאת עם ארבעה שעונים חדשים שמצטרפים לסדרה הזאת בממדים קטנים יותר – 39 מ״מ לעומת 42 מ״מ בדגמים הקודמים. מוזמנים להכיר את הדגם החדש – ספיריט זולו טיים 39 מ״מ, ביחד איתנו.

ספיריט זולו טיים 39 מ״מ – מפרט טכני

השעון החדש של לונג׳ין מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39 מ״מ ובעובי של 13.5 מ״מ. כאמור, לונג׳ין משיקה ארבעה שעונים בסדרה החדשה, אבל דגם אחד הוא הדגם הבולט ביותר והמעניין ביותר, כפי שתראו מיד.

ספיריט זולו טיים 39 מ״מ. מקור - TimeandWatches.
ספיריט זולו טיים 39 מ״מ. מקור – TimeandWatches.

לצד שני שעונים בפלדת אל-חלד, עם לוחות שחורים (עם בזל שחור ובזל ירוק) ושעון נוסף עם לוח כחול ובזל כחול, לונג׳ין משיקה דגם רביעי, שמגיע עם בזל וכתר העשויים מזהב צהוב 18 קראט.

ספיריט זולו טיים 39 מ״מ. מקור - TimeandWatches.
ספיריט זולו טיים 39 מ״מ. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם אינסרט קרמי, כמו שאר השעונים בסדרה, אבל בדגם הזה לונג׳ין משלבת בזל קרמי בצבע חום שוקולד. הספרות הערביות בשעון, מחוגי השעון ולמעשה כל הכיתובים על לוח השעון, התאריכון, טבעת הדקות וטבעת ה-GMT על הבזל, כולם מגיעים בגוון זהב, שמשדרג את המראה של השעון והופך אותו ליוקרתי במיוחד.

ספיריט זולו טיים 39 מ״מ. מקור - TimeandWatches.
ספיריט זולו טיים 39 מ״מ. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 בלוחות השעונים אנו מוצאים את התאריכון ומעליו הכיתוב ZULU TIME, מתחתיו חמשת הכוכבים המציינים את האיכות של מנגנוני הכרונומטר של השעונים, כשהכיתוב CHRONOMETER מופיע מתחת לשורת הכוכבים. הכוכבים הללו הפכו כמובן לאחד מסימני ההיכר של סדרת הספיריט של לונג׳ין.

לוח עם ספרות, מחוגים וכיתוב בזהב. מקור - TimeandWatches.
לוח עם ספרות, מחוגים וכיתוב בזהב. מקור – TimeandWatches.

ספיריט זולו טיים 39 מ״מ – מנגנון

בתוך השעונים אנחנו מוצאים את קליבר L844.4 של לונג׳ין, המסתתר מאחורי הגב המוצק של השעונים הללו. מדובר במנגנון חדש מבית לונג׳ין, הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות, כשהוא עומד כאמור בתקן הכרונומטר של ה-COSC.

המנגנון המתקדם מסתתר מאחורי גב מוצק. מקור - TimeandWatches.
המנגנון המתקדם מסתתר מאחורי גב מוצק. מקור – TimeandWatches.

המנגנון החדש מגיע עם אפשרות כיוון מחוג השעה באופן עצמאי ללא השפעה על מחוג ה-GMT.

אז מה חדש בעצם?

לונג׳ין משיקה ארבעה דגמים חדשים בסדרת הספיריט זולו טיים שלה, בקוטר של 39 מ״מ, בניגוד ל-42 מ״מ בדגמים של השנה שעברה. השעון המעניין ביותר הוא כאמור הדגם עם הבזל העשוי מזהב צהוב. שעוני הזולו טיים, לטובת מי שהספיק לשכוח, הם שעונים שמגיעים במחווה לשעונים הראשונים של לונג׳ין עם תצוגת אזור זמן שני, משנת 1925, שעונים שהגיעו עם דגל הזולו על הלוח שלהם. דגל הזולו הגיע במחווה לאות Z – שסימלה זמן אוניברסלי עבור טייסים וחברים בכוחות מזוינים.

דגם במראה יוקרתי במיוחד מלונג׳ין. מקור - TimeandWatches.
דגם במראה יוקרתי במיוחד מלונג׳ין. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין משיקה כאמור ארבעה דגמים של שעונים חדשים בסדרה. הדגם היקר ביותר יהיה באופן טבעי הדגם עם הבזל מזהב צהוב. השעון, רפרנס L3.802.5.53, יגיע במחיר של 4,700 אירו, עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד, או 4,350 אירו עם רצועת נאטו או רצועת עור.

שני דגמים נוספים יגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם לוח שחור מט, אחד עם בזל שחור (עם מחוגים וספרות בצבע לבן), רפרנס  L3.802.4.53 והשני, רפרנס L3.802.4.63, עם בזל ירוק (עם מחוגים וספרות בגוון זהב). תג המחיר שלהם יעמוד על 3,450 אירו עם צמיד פלדת אל-חלד או 3,300 אירו עם רצועות עור. הדגם האחרון הוא רפרנס L3.802.4.93, שמגיע עם לוח כחול בגימור קרני שמש ובזל קרמי כחול, כשהוא מגיע עם תג מחיר זהה לזה של שני דגמי פלדת האל-חלד האחרים בסדרה.

השורה התחתונה

סדרת שעונים נהדרת של לונג׳ין שהפכה לעוד יותר נהדרת, עם ארבעה דגמים חדשים בקוטר קצת יותר פופולרי, של 39 מ״מ, אחד מהם עם מראה יוקרתי עם תוספת של בזל וכתר זהב צהוב. כמו תמיד אצל לונג׳ין, גם אם ממש ממש תתעקשו ותנסו למצוא משהו רע לכתוב על השעונים האלה, לא באמת תצליחו.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של לונג׳ין.