בחודש יוני 2020 השיקה לונג׳ין סדרת שעונים חדשה – סדרת הספיריט שלה. שעונים שהגיעו עם הסמכת כרונומטר ועם לוגו של חמישה כוכבים – סמל לאיכות ולמצוינות של סדרת השעונים הזאת. מאז הספיקה לונג׳ין להרחיב את הסדרה, בין היתר עם חומרים חדשים כמו טיטניום, כשבשבוע שעבר מוסיפה החברה דגמים חדשים לקולקציה – שעוני GMT. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעונים החדשים של לונג׳ין – ספיריט Zulu Time.

ספיריט Zulu Time – מפרט טכני

השעונים החדשים של לונג׳ין מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 13.9 מ״מ. לונג׳ין תשווק את השעונים עם צמיד מתכתי או עם רצועת עור בצבעי חום, כחול או בז׳.

לונג׳ין ספיריט zulu time. מקור - timeandwatches.
לונג׳ין ספיריט zulu time. מקור – timeandwatches.

לונג׳ין משיקה שלושה דגמים בסדרה – שני שעונים שיגיעו עם לוח שחור, אחד מהם עם בזל שחור והשני עם בזל ירוק. הדגם השלישי יגיע עם לוח כחול ובזל כחול.

לונג׳ין ספיריט zulu time. מקור - timeandwatches.
לונג׳ין ספיריט zulu time. מקור – timeandwatches.

השעונים הם כאמור שעוני GMT, הם מגיעים עם מחוג GMT שחור הצבוע בשליש האחרון שלו בצבע שונה. בשעון עם הבזל השחור הוא צבוע בכחול, בשעון עם הבזל הירוק הוא צבוע בגוון בז׳, כשבשעון עם הבזל הכחול הוא צבוע בכתום.

דגם במראה וינטאג׳י עם בזל ירוק. מקור - timeandwatches.
דגם במראה וינטאג׳י עם בזל ירוק. מקור – timeandwatches.

השעונים מגיעים עם לוחות קריאים מאוד, כשלונג׳ין משלבת בהם את התאריכון בשעה 6. מעל התאריכון אנו מוצאים את הכיתוב ZULU TIME ומתחתיו את סמל חמשת הכוכבים ואת הכיתוב כרונומטר.

אי אפשר בלי לוח כחול. מקור - timeandwatches.
אי אפשר בלי לוח כחול. מקור – timeandwatches.

ספיריט Zulu Time – מנגנון

לונג׳ין משלבת בשעונים החדשים מנגנון אינהאוס חדש. טוב, אינהאוס זה מילה קצת ״גדולה״ ליתר דיוק. בשעונים החדשים אנו מוצאים את קליבר L844.4 – מנגנון GMT המבוסס על קליבר A31.L411 של ETA. המנגנון החדש פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות ,כשהוא מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. המנגנון החדש מאפשר לכוון את מחוג השעות ללא הזזת מחוג ה-GMT של השעון.

זמינים עם רצועת עור או צמיד מפלדת אל-חלד. מקור - timeandwatches.
זמינים עם רצועת עור או צמיד מפלדת אל-חלד. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, לונג׳ין מרחיבה את סדרת שעוני הספיריט הנהדרים שלה עם שלושה דגמים של שעוני GMT. לונג׳ין מספרת לנו כי ההשראה לשעונים הללו מגיעים מהשעונים הראשונים של החברה שהגיעו עם שני אזורי זמן, שעוני יד שיוצרו בשנת 1925. על השעונים הללו הופיע דגל זולו. למה דווקא זולו? שאלה מצוינת. זולו מתייחס לאות Z – הכינוי לזמן אוניברסלי עבור טייסים וכוחות מזויינים.

רצועת העור בגוון בז׳ משלימה את השעון עם הבזל הירוק והמראה הוינטאג׳י. מקור - timeandwatches.
רצועת העור בגוון בז׳ משלימה את השעון עם הבזל הירוק והמראה הוינטאג׳י. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים בסדרה. השעונים יגיעו בשתי תצורות – עם רצועות עור ועם צמידים העשויים מפלדת אל-חלד.

לונג׳ין ספיריט ZULU TIME - הדגמים עם הלוח הכחול. מקור - לונג׳ין.
לונג׳ין ספיריט ZULU TIME – הדגמים עם הלוח הכחול. מקור – לונג׳ין.

הרפרנסים של הדגמים עם רצועת העור – L3.812.4.53.2, L3.812.4.63.2 ו-L3.812.4.93.2. תג המחיר שלהם יעמוד על 2,950 דולרים. הרפרנסים של הדגמים עם הצמיד העשוי מפלדת אל-חלד – L3.812.4.53.6, L3.812.4.63.6 ו-L3.812.4.93.6. תג המחיר שלהם יעמוד על 3,050 דולרים.

לונג׳ין ספיריט ZULU TIME. מקור - לונג׳ין.
לונג׳ין ספיריט ZULU TIME. מקור – לונג׳ין.

השורה התחתונה

המשפט הזה אולי מרגיש קצת כמו דז׳ה וו, אבל מה לעשות שהוא נכון – לונג׳ין היא אחת מיצרניות השעונים האהובות על הגורו.

החברה מציעה תמורה גבוהה למחיר והשעונים שלה תמיד מרגישים קצת יותר מיוחדים משעונים של יצרניות אחרות באותה רמת מחירים. הסדרה החדשה מוסיפה קומפליקציה חביבה על חובבי שעונים לסדרת הספיריט המוצלחת, בתג מחיר נוח. הגורו בעד, מה איתכם?

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של לונג׳ין.