גרנד סייקו מרחיבה את קולקציית שעוני הספורט שלה עם שעון חדש – ספרינג דרייב כרונוגרף GMT SBGC253. שעון שכפי שאפשר להבין מהשם שלו, מגיע עם קומפליקציות כרונוגרף ו-GMT, אבל סביר להניח שמה שיגרום לכם לזכור אותו זה דווקא גוף השעון המיוחד שלו, שמגיע עם זוויות חדות, גוף שעון שבמבט ראשון נראה הכי רחוק מגרנד סייקו ויותר כמו משהו מבית זניט אם אתם שואלים אותנו. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ספרינג דרייב כרונוגרף GMT SBGC253 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר של 44.5 מ״מ ובעובי של 16.8 מ״מ. גוף השעון מאופיין כאמור בעיצוב זוויתי ולא שגרתי עבור גרנד סייקו. השעון מגיע עם בזל דו-כיווני עם אינסרט מזכוכית ספיר ועם כתר מתברג.

ספרינג דרייב כרונוגרף GMT SBGC253. מקור - TimeandWatches.
ספרינג דרייב כרונוגרף GMT SBGC253. מקור – TimeandWatches.

בזל השעון מגיע עם סקאלת 24 שעות, כשמחוג בשעון עם קצה בצורת חץ משולש מצביע על הסקאלה ומציג את אזור הזמן הנוסף. אבל למרות הקומפליקציות וגוף השעון המיוחד, מה שבאמת מיוחד בשעון החדש, כמו כמעט בכל שעון של גרנד סייקו, זה הלוח של השעון. גרנד סייקו משלבת בשעון לוח עם טקסטורה ייחודית לגוף השעון הזה – טקסטורת ״רעמת האריה״ בצבע שנהב.

לוח רעמת האריה של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח רעמת האריה של השעון. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם מחוגי שעות ודקות ואינדקסים רחבים יחסית, המעוצבים לשיפור הקריאות של השעון, כשהלוח מעוטר בנגיעות של צבע אדום כהה. מחוג השעות והדקות, כמו גם אינדקסי השעה, מגיעים עם לומיברייט בצבע ירוק, כשהבזל של השעון ומחוג ה-GMT מגיעים עם לומיברייט בצבע כחול. השילוב הזה מאפשר לקרוא את אזור הזמן הנוסף במהירות אפילו בחשיכה.

תאורת הלומיברייט של השעון. מקור - TimeandWatches.
תאורת הלומיברייט של השעון. מקור – TimeandWatches.

מה שעוד יותר מוזר ומיוחד בשעון הזה, הוא פיזור הלוחות הקטנים בשעון. גרנד סייקו משלבת לוח קטן אחד בין השעות 1 ל-2 (לוח כרונוגרף ה-30 דקות), לוח קטן נוסף בין השעות 4 ל-5 (לוח כרונוגרף ה-12 שעות) כשהלוח הקטן האחרון, בשעה 9, הוא לוח השניות הקטן.

ספרינג דרייב כרונוגרף GMT SBGC253 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9R86, מנגנון כרונוגרף אוטומטי מסדרת הספרינג דרייב. המנגנון, שמגיע עם דיוק של 15 שניות +/- לחודש, נחשב למנגנון הכרונוגרף ספרינג דרייב המדויק ביותר בעולם, כשהוא מסוגל למדוד זמן של עד ל-12 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון המרשים, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, מספק רזרבת כוח של 72 שעות.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש של גרנד סייקו הוא מחווה ללוגו האריה של החברה. בגרנד סייקו מסבירים כי מעבר ללוח של השעון עם תבנית רעמת האריה, גם גוף השעון הזוויתי מהווה למעשה מחווה לטופרי האריה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע עם תג מחיר של 12,000 דולרים אמריקאיים, ללא מיסים. גרנד סייקו השיקה את השעון בחודש שעבר, אם כי המכירה שלו התחילה רק בימים האחרונים.

ספרינג דרייב כרונוגרף GMT SBGC253. מקור - TimeandWatches.
ספרינג דרייב כרונוגרף GMT SBGC253. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

ביצוע נהדר של גרנד סייקו עם שעון שהוא כאמור מחווה ללוגו האריה של החברה. אם תג המחיר הזה נשמע לכם מוגזם, אתם כנראה לא מבינים עד כמה מתקדם המנגנון של השעון הזה וכמה מיוחד העיצוב כולו. אם היינו מלבישים שם ״שוויצרי״ על השעון הזה, כל שם כמעט, תרשו לנו לנחש שהיינו צריכים לשלם הרבה יותר עבור שעון כזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.