טוב, נו, קודם כל תרגעו. גרנד סייקו לא באמת עושה בונד. אבל תודו שזה הדבר הראשון שאתם חושבים עליו כשאתם חושבים על 007. בעצם, במחשבה שנייה, יכול להיות שאחרי שתראו את השעון הזה, אולי גם אתם תסכימו שאפילו הסוכן החשאי של הוד מלכותה היה שמח לענוד שעון כזה. אז בואו ונקפוץ ישר למים העמוקים ונכיר את השעון החדש של גרנד סייקו. ספרינג דרייב מינאמו SLGA007. צלילה נעימה!

ספרינג דרייב מינאמו SLGA007 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל חלד בקוטר של 40 מ”מ. עוביו של השעון – 11.8 מ”מ. הוא מגיע עם צמיד העשוי מפלדת אל חלד עם שורת חוליות מרכזית רחבה, כשהצמיד מגיע עם גימור מוברש. 

ספרינג דרייב מינאמו SLGA007. מקור - Watchilove.
ספרינג דרייב מינאמו SLGA007. מקור – Watchilove.

כמו כל שעון של גרנד סייקו, גולת הכותרת של השעון היא לוח השעון. השעון מגיע עם לוח עם טקסטורה עדינה, המדמה את המים השלווים של אגם סווה. אגם סווה שוכן בקרבת סטודיו שינשו (Shinshu) בו גרנד סייקו מייצרת את השעון החדש. 

ספרינג דרייב מינאמו SLGA007. מקור - Watchilove.
ספרינג דרייב מינאמו SLGA007. מקור – Watchilove.

על גבי הלוח אנו מוצאים מחוגים ואינדקסים עם קצוות חדים. השילוב הזה של הטקסטורה הרכה לקצוות המשופעים יוצר ניגודיות נהדרת. מבט מקרוב על לוח השעון מגלה מעין אדוות גלים עם ניצוץ נעים, המתקבלת בכל פעם שלוח השעון נמצא בזווית אל מול מקור אור.

המרקם העדין של לוח השעון. מקור - Watchilove.
המרקם העדין של לוח השעון. מקור – Watchilove.

גם בחירת הצבע ללוגו של גרנד סייקו ומחוג השניות – בצבע זהב הן לא מקריות. גרנד סייקו מנסה לדמות באמצעות הצבע הזה את הזריחה בשעות הבוקר על פני האגם. 

ספרינג דרייב מינאמו SLGA007 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9RA2. מנגנון ספרינג דרייב חדש מבית גרנד סייקו. ה-9RA2 הוא בעצם היורש של ה-9RA5. המנגנון האוטומטי מגיע עם 38 אבני חן והוא מספק רזרבת מרשימה כוח של 120 שעות. הוא מגיע עם דיוק של 0.5+/- שניות ליום, או 10+/- שניות לחודש. 

קליבר 9RA2 בגב השעון. מקור - Watchilove.
קליבר 9RA2 בגב השעון. מקור – Watchilove.

גרנד סייקו שילבה במנגנון מחוון רזרבת כוח, אותו ניתן לראות, כמו את שאר רכיבי השעון, מבעד לגב השעון השקוף. כדי להקל על קריאת רזרבת הכוח, גרנד סייקו ציידה את המנגנון ברוטור סקלטון.

קליבר 9RA2. מקור - Watchilove.
קליבר 9RA2. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

שעון נוסף במסגרת חגיגות ה-140 שנה לסייקו. שעון שמדגים את היכולות המרשימות של החברה הזאת מבחינה הורולוגית. כפי שציינו, השעון מגיע עם לוח מיוחד, שכמו תמיד אצל גרנד סייקו, מספר סיפור. אבל הפעם גרנד סייקו לקחה את יכולות הסטוריטלינג שלה צעד אחד קדימה. גם הגימור העדין שמיושם על מנגנון השעון אמור לספר לנו סיפור. במקרה הזה את הסיפור של הכפור שהחורף מביא ליערות בשינשו, שם מיוצרים כל שעוני הספרינג דרייב. 

הגימור המוברש לצמיד השעון. מקור - Watchilove.
הגימור המוברש לצמיד השעון. מקור – Watchilove.

קליבר 9RA2 הוא יצירה מרשימה בפני עצמו. מעבר למפרט הטכני המרשים שלו, הממדים שלו (עובי של 5 מ”מ בלבד), מאפשרים לשעון החדש להיות השעון האוטומטי הדק ביותר בכל ליין הספרינג דרייב הנוכחי של החברה. 

איך גרנד סייקו מצליחה לעשות את זה? אנחנו שמחים ששאלתם. באמצעות הזזת “מנוף הקסם” (ה-Magic Lever) ממרכז המנגנון. ההרחקה שלה מאפשרת לגרנד סייקו להפחית את העובי של המנגנון.

מה זה Magic Lever?!

ה-Magic Lever הוא פטנט שהציגה סייקו בשנת 1959. המטרה שלו היא לשפר את היעילות של מנגנון המתיחה של שעונים אוטומטיים.

ה-Magic Lever של גרנד סייקו. מקור - Calibercorner.
ה-Magic Lever של גרנד סייקו. מקור – Calibercorner.

הוא מקצר את משך הסיבוב ומאריך את רזרבת הכוח של מנגנונים אוטומטיים. בהשוואה למנגנוני מתיחה שוויצריים קלאסיים, מדובר בפתרון מינימליסטי יותר וכזה שדורש מספר קטן יותר של רכיבים להשלמת אותה משימה. 

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס SLGA007, יגיע במהדורה מוגבלת של 2,021 יחידות. הוא יהיה זמין לרכישה החל מדצמבר 2021, תג המחיר שלו עומד על 9,100 אירו. 

ספרינג דרייב מינאמו SLGA007. מקור - Watchilove.
ספרינג דרייב מינאמו SLGA007. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

מישהו יכול להגיד לנו כמה זמן נשאר בדיוק עד דצמבר 2021? 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.