גרנד סייקו הייתה אחת החברות הפעילות ביותר בשנה שעברה. עם הכניסה לשנת 2021, שנת ה-140 להיווסדה של החברה, חשבנו שקצב ההשקות של היצרנית הנפלאה הזאת רק יתגבר. אבל נדמה כי מתחילת השנה היצרנית היפנית “הורידה הילוך” בכל הקשור להשקות של שעונים. באופן די מפתיע, לפני כחודש השיקה החברה בצורה די שקטה שעון נוסף במסגרת חגיגות ה-140 שנה למותג – גרנד סייקו ספרינג דרייב Achi SBGZ007 – שעון דרס חדש ומיוחד, הגורו יצא להכיר אותו מקרוב. 

מה זה Achi?

הכפר Achi הוא כפר הממוקם בהרים בחלק הדרומי של אזור השינשו ביפן. הכפר מפורסם בשמי הלילה המרהיבים שלו. הודות לגובה הרב שבו הוא נמצא, ריחוקו והאוויר הנקי שלו, הכוכבים מעל Achi נראים כמעט במרחק נגיעה. הכפר נחשב לנקודה הטובה ביותר ביפן לצפייה בכוכבים. בגרנד סייקו מספרים כי במקום זה עוצמת היקום באה לידי ביטוי בצורה החריפה ביותר שלה. גרנד סייקו ניסתה לשחזר את המראה המרהיב של השמים מעל הכפר Achi עם השעון החדש. הניסיון הזה בא לידי ביטוי בגוף השעון, לוח השעון המעוטר בכוכבים, תנועת מחוג השניות על גבי הלוח ואפילו במנגנון השעון. 

ספרינג דרייב Achi SBGZ007 – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלטינה בקוטר של 38.5 מ”מ ובעובי של 9.8 מ”מ. גוף השעון מגיע עם פוליש הזראצו (Zaratsu) המוכר של גרנד סייקו ועליו אפשר למצוא חריטה בדפוס חוזר של מעין עלים בכיוונים מנוגדים. 

ספרינג דרייב Achi SBGZ007. מקור - Watchilove.
ספרינג דרייב Achi SBGZ007. מקור – Watchilove.

גוף השעון עוטף את הלוח הכחול המרהיב של השעון המעוטר בכוכבים. גרנד סייקו משתמשת בשילוב טכניקות ייחודיות ליצירת לוח השעון המרהיב הזה. שילוב של החתמה (Stamping), ציפוי וציור, מעניקות ללוח השעון מבט אחר בכל זווית צפייה. בכך מצליחה גרנד סייקו לשחזר את השמים המעוטרים בכוכבים בכפר Achi.

החריטות המרהיבות על גוף השעון והלוח המיוחד. מקור - Watchilove.
החריטות המרהיבות על גוף השעון והלוח המיוחד. מקור – Watchilove.

כיאה לשעון דרס, גרנד סייקו בוחרת שלא לשלב בשעון תאריכון. לוח השעון נקי מאוד ומלבד הלוגו של גרנד סייקו והכיתוב SPRING DRIVE.

לוח השעון הזרוע בכוכבים. מקור - Watchilove.
לוח השעון הזרוע בכוכבים. מקור – Watchilove.

ספרינג דרייב Achi SBGZ007 – מנגנון

המנגנון של השעון הוא יצירת מופת בפני עצמו. השעון מגיע עם קליבר 9R02. מנגנון מתיחה ידנית מבית גרנד סייקו. למנגנון רזרבת כוח מרשימה של 84 שעות והוא מגיע עם דיוק של שנייה אחת (+/-) ליום או 15 שניות (+/-) לחודש. 

קליבר 9R02 בגב השעון. מקור - Watchilove.
קליבר 9R02 בגב השעון. מקור – Watchilove.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשבפינה העליונה של גב השעון אפשר למצוא מד רזרבת כוח. בפינה השמאלית התחתונ ה אנו מוצאים לוחית קטנה ועליה הכיתוב Micro Artist, סטודיו עליו נרחיב בפסקה הבאה. 

אז מה חדש בעצם?

בשנת 2000 הקימה גרנד סייקו את ה-Micro Artist Studio – סטודיו המיקרו אמנים. מטרת העל של הסטודיו היא “לחשוף, לבחון ולשלוט בטכנולוגיות ובכישורים שהעבירו קודמינו לייצור שעוני יוקרה”. אם תרצו, מדובר באטלייה ה-Haute Horlogerie של המותג. ביטוי קצת מצחיק כשגרנד סייקו כולה נחשבת ל-Haute Horlogerie. אם תרצו – מדובר בדובדבן של הדובדבן שבקצפת …

בסטודיו מעוצבים חלק ניכר מהשעונים המיוחדים ביותר של גרנד סייקו, כשרובם מבוצעים בעבודת יד. הסטודיו אחראי לא רק לפיתוח מנגנוני שעונים מורכבים ומיוחדים, אלא גם לתהליך הייפוי של שעונים בעזרת טכניקות האומנות של החברים בו. בין היתר, הסטודיו כולל מומחים לשיבוץ אבני חן, חריטה ביד ויצירת לוחות מורכבים. הסטודיו ממוקם במחוז נגאנו, בדיוק באותו מתקן שבו ממוקם סטודיו השעונים שינשו, בו מייצרים את כל שעוני הגרנד סייקו מסדרות הספרינג דרייב והקוורץ.

בסטודיו ניתן למצוא צוות אמנים הכולל כאמור יצרני תנועות, חרטים, יצרני לוחות ומאסטרי שענות. את הסטודיו מובילים מסאטושי מוטקי וקזונורי הושינו. מוטקי אחראי על עיצוב המנגנונים ומחקר ופיתוח. הושינו אחראי על תכנון, פיתוח ועיצוב מנגנונים לשעוני הספרינג דרייב. בנוסף, הוא אחראי לעיצוב החיצוני ולפיתוח היצירות של הסטודיו. 

מבין היצירות של הסטודיו

רשימת היצירות המרשימה של הסטודיו כוללת כמה מהשעונים הנפלאים ביותר של גרנד סייקו – 

  • שעוני הגרנד סייקו מאסטרפיס
  • שעון ה-Credor Eichi II
  • שעון ה-Credor Spring Drive Sonnerie משנת 2006 – היצירה הראשונה של הסטודיו
  • ה-Credor Spring Drive מינוט ריפיטר
  • ה-SBGZ001 

כמה זה עולה לנו?

שעון ה-SBGZ007 של גרנד סייקו מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. הוא יגיע עם רצועת עור תנין עם אבזם מתקפל משולש העשוי גם הוא מפלטינה. תג המחיר שלו עומד על 80,000 אירו. 

ספרינג דרייב Achi SBGZ007. מקור - Watchilove.
ספרינג דרייב Achi SBGZ007. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

יצירת מופת מרהיבה מבית גרנד סייקו. נראה לנו שכל מילה נוספת מיותרת במקרה הזה. אז אם בטעות זכיתם בלוטו ואין לכם שעון דרס באוסף – אתם כבר יודעים מה לקנות. תתחדשו!

ספרינג דרייב Achi SBGZ007. מקור - Watchilove.
ספרינג דרייב Achi SBGZ007. מקור – Watchilove.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.