גרנד סייקו ציינה בשנת 2020 את חגיגות ה-60 שנה להקמת המותג. במסגרת החגיגות הללו קיבלנו השקות שעונים בלתי פוסקות של החברה. את שנת 2020 סיימה גרנד סייקו עם שעון חדש במהדורה מוגבלת לשוק האמריקאי בלבד – ספרינג דרייב GMT EAGLE רפרנס SBGE263. את השקת השעון מלווה הגעת מועדון ה-GS9 של החברה לארצות הברית. טסנו (לא באמת …) להכיר את השעון החדש.

ספרינג דרייב GMT EAGLE – מפרט טכני 

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SBGE263 מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40.5 מ”מ ובעובי של 14.7 מ”מ. הגוף מגיע בעיצוב החדש של גרנד סייקו שמגיע עם מראה ספורטיבי יותר.

ספרינג דרייב GMT EAGLE SBGE263. מקור - WORNANDWOUND.
ספרינג דרייב GMT EAGLE SBGE263. מקור – WORNANDWOUND.

השעון מגיע עם “קומפליקציית הבית” של גרנד סייקו – ה-GMT. בשנתיים האחרונות נדמה כי זאת הקומפליקציה האהובה על החברה היפנית. כמו כל שעוני ה-GMT של גרנד סייקו, מדובר בשעוני GMT “אמיתיים” – כלומר, כאלו עם מחוג שעות מקומי עצמאי.

ספרינג דרייב GMT EAGLE SBGE263. מקור - WORNANDWOUND.
ספרינג דרייב GMT EAGLE SBGE263. מקור – WORNANDWOUND.

השעון מגיע עם לוח חום בגוונים מרשימים ועם בזל קרמי תואם. לוח השעון מגיע עם דפוס גלי מורכב בעל מרקם. מחוג ה-GMT, הלוגו של גרנד סייקו וספרות על החלק הפנימי של גוף השעון מוסיפות ניגודיות ונגיעות של זהב.

ספרינג דרייב GMT EAGLE – מנגנון

השעון מגיע עם מנגנון ספרינג דרייב של גרנד סייקו – קליבר 9R66. השעון מגיע עם תצוגת שעות, דקות, שניות, תאריכון ותצוגת GMT. בין השעות 8 ל-9 ממוקם מחוון רזרבת הכוח של השעון, שעומדת על 72 שעות. גרנד סייקו השיקה את המנגנון הזה ב-2006 והוא נחשב אחד מסוסי העבודה שלה. הוא מגיע עם דיוק של 15 שניות +/- לחודש.

אז מה חדש בעצם?

האמת שנדמה כי השקת השעון החדש היא בסך הכל תירוץ לגרנד סייקו להשקת מועדון ה-U.S GS9. מועדון ה-GS9 הוא מועדון פרטי לבעלי שעוני גרנד סייקו. עד עתה, החברות במועדון הייתה פתוחה לרוכשי שעוני גרנד סייקו שנרכשו ביפן בלבד. כעת פותחת גרנד סייקו את המועדון גם לבעלי שעונים שיירכשו בארצות הברית. חברי מועדון ה-GS9 יקבלו הזמנות לאירועים מיוחדים וגישה לתכנים בלעדיים של גרנד סייקו. כל מי שרכש שעון של גרנד סייקו בארצות הברית החל מה-23 למרץ 2017 הופך באופן אוטומטי לחבר במועדון. הרישום מותנה בצילום של השעון ביחד עם קבלה מרכישת השעון ותעודת האחריות של השעון.

ספרינג דרייב GMT EAGLE SBGE263. מקור - WORNANDWOUND.
ספרינג דרייב GMT EAGLE SBGE263. מקור – WORNANDWOUND.

כמה זה עולה לנו?

אז זהו, שזה לא עולה לנו. השעון החדש של גרנד סייקו יגיע במהדורה מוגבלת של 110 יחידות. השעונים זמינים לרכישה מוקדמת לחברי מועדון ה-GS9. לאחר מכן, השעונים יהיו זמינים לרכישה בבוטיקים של גרנד סייקו בארצות הברית בלבד. תג המחיר של השעון עומד על 6,700 דולרים.

SBGE263 - מהדורה מוגבלת של 110 יחידות. מקור - WORNANDWOUND.
SBGE263 – מהדורה מוגבלת של 110 יחידות. מקור – WORNANDWOUND.

השורה התחתונה

גרנד סייקו הפכה אולי למובילה העולמית בתחום שעוני ה-GMT, כשנדמה כי כל שעון שני שהחברה משיקה הוא שעון GMT. ה-SBGE263 נראה כמו “עוד שעון גרנד סייקו GMT” חדש, אבל כאמור, הבשורה המשמעותית יותר בהשקה שלו היא השקת מועדון ה-GS9 לשוק האמריקאי. מדובר בצעד נוסף של גרנד סייקו בניסיון להגדיל את נתח השוק שלה בארצות הברית ולקדם את הנוכחות של המותג.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.