אנחנו לא יודעים אם ההרגשה שלנו נכונה או לא, אבל משום מה נדמה לנו כאילו גרנד סייקו (וסייקו) הורידו קצת הילוך בשנה האחרונה בכל הקשור לקצב השקת שעונים חדשים שלה, במיוחד בהשוואה לשנתיים האחרונות. לכן אנחנו מקווים שאתם מקבלים בהתלהבות לפחות כמונו חדשות על שעון חדש של החברה הנהדרת הזאת, שמשיקה בימים האחרונים שעון GMT חדש – ספרינג דרייב GMT SBGE295 או בשמו המלא – Spring Drive GMT “Mount Hotaka Peaks” SBGE295. השעון נוצר בהשראת רכס הרי הוטאקה העצום, ממנו ניתן להתרשם מסטודיו שעוני שינסו (Shinsu Watches) של גרנד סייקו, בו מיוצרים כל שעוני הספרינג דרייב של החברה. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

ספרינג דרייב GMT SBGE295 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 44 מ״מ ובעובי של 14.7 מ״מ, כשאורכו של השעון עומד על 50.8 מ״מ. השעון משלב את הגימור המוכר של גרנד סייקו – פוליש ה-Zaratsu, עם משטחים מוברשים ומלוטשים בחלקים שונים של גוף השעון. כדי להפוך את השעון לעדין יותר ונוח יותר לענידה, גרנד סייקו שילבה בשעון רגלי שעון (Lugs) כפופות מעט וכתר בשעה 4.

ספרינג דרייב GMT SBGE295. מקור - TimeandWatches.
ספרינג דרייב GMT SBGE295. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם בזל מסתובב, עם אינסרט העשוי מזכוכית ספיר עמידה בפני שריטות. מתחת לזכוכית הספיר גרנד סייקו משלבת תרכובת Lumibrite, תרכובת שבה כל החלקים הלבנים על הבזל זוהרים בתנאי חושך. הבזל מחולק לירוק ולבן, כשהצבע הירוק מסמל את שעות הערב והלילה, בעוד הצבע הלבן מסמל את שעות היממה.

ספרינג דרייב GMT SBGE295. מקור - TimeandWatches.
ספרינג דרייב GMT SBGE295. מקור – TimeandWatches.

האינדקסים ומחויג השעון מגיעים גם הם עם מילוי Lumibrite, שמשפר כאמור את הקריאות של השעון בתנאי תאורה קשים. הבזל מציג כאמור תצוגת 24 שעות, כשבחלק הפנימי של גוף השעון, ממש בצמוד ללוח, אנו מוצאים טבעת שעות נוספת.

הלוח הירוק העמוק של השעון. מקור - TimeandWatches.
הלוח הירוק העמוק של השעון. מקור – TimeandWatches.

הלוח של השעון מגיע בצבע ירוק בגימור מחוספס, כשכפי שציינו, לפי גרנד סייקו, הלוח מגיע בהשראת רכס הרי הוטאקה (Hotaka) העצום, הנוף הנשקף מהסטודיו של גרנד סייקו שבו מייצרים את שעוני הספרינג דרייב. בין השעות 8 ל-9 אנו מוצאים את מד רזרבת הכוח של השעון, כשבשעה 4 אנו מוצאים את התאריכון.

ספרינג דרייב GMT SBGE295 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9R66, מנגנון מסדרת הספרינג דרייב של גרנד סייקו – מנגנון אוטומטי עם מתיחה ידנית, עם רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון מספק דיוק של 1+/1- שניות ליום או 15+/15- שניות לחודש.

הגב המוצק של השעון. מקור - TimeandWatches.
הגב המוצק של השעון. מקור – TimeandWatches.

מנגנון הספרינג דרייב מייצר כוח חשמלי משחרור הקפיץ הראשי, פעולה המאפשרת לשעון להיות אוטונומי לחלוטין, ללא צורך בסוללה. הכוח החשמלי שנוצר משמש לאחר מכן להפעלה של מתנד קוורץ הרוטט במהירות של 32,768 הרץ. כוח אלקטרומגנטי משמש גם כדי לשלוט על המהירות שבה הקפיץ מתפרק ופועל כבלם.

אז מה חדש בעצם?

שעון GMT חדש מגרנד סייקו בערכת צבעים ירוקה-לבנה, עם גוונים ירוקים עמוקים וטקסטורה מעניינת בלוח השעון, בהשראת הצמחייה הקיצית המכסה את פסגות הר הוטקה ביפן.

הכתר בשעה 4. מקור - TimeandWatches.
הכתר בשעה 4. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SBGE295, מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים ועם עמידות לשדות מגנטיים של עד ל-4,800 A/m . תג המחיר של השעון עומד על 6,200 דולרים.

השורה התחתונה

אנחנו בדרך כלל אוהבים כל מה שמגיע מגרנד סייקו, אבל משהו, או ליתר דיוק, כמה וכמה דברים לא עובדים בשעון הזה. נתחיל מהבזל של השעון, שאם שמתם לב לא מחולק לשני חלקים שווים בצבעי הלבן-ירוק. בנוסף, הכתר של השעון הממוקם בשעה 4 והתאריכון שממוקם במקביל לכתר. תוסיפו לזה את מד רזרבת הכוח שמעמיס עוד קצת על לוח השעון וקיבלתם יצירה קצת מוזרה.

מידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.