בשנת 2018 השיקה סרטינה (Certina) את אחד השעונים המוצלחים ביותר של החברה בשנים האחרונות, אם לא המוצלח שבהם. השעון היה בעצם Re-Edition – השקה מחודשת, של שעון שהחברה השיקה בשנת 1967, ה-DS PH200M. השעון הוא שעון צלילה עם מאפיינים וינטאג’יים קלאסיים, בדמות בזל גדול ובולט ועיצוב נקי ופשוט יחסית ללוח השעון. השעון זכה להצלחה רבה ונחשב אחד השעונים עם התמורה הגבוהה ביותר למחיר בשוק בשנתיים האחרונות. בחברה ראו כי טוב והחליטו להשיק השנה גרסה חדשה של השעון, שמגיעה בצבע כחול כהה, במקום הצבע השחור של הגרסה הקודמת משנת 2018.

סרטינה DS PH200M כחול – מפרט טכני

ממש כמו הדגם הקודם, ה-DS PH200M הכחול (רפרנס C036.407.18.040.00) מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42.8 מ”מ, אשר נראה גדול יותר הודות לבזל קרמי קמור בצבע כחול-כהה עם סקלת צלילה בצבעי זהב.

סרטינה DS PH200M כחול. מקור - TimeandWatches.
סרטינה DS PH200M כחול. מקור – TimeandWatches.

כמו הדגם הקודם, הדגם הכחול החדש מציע קריאות גבוהה במיוחד, הודות למחוגי השעון הגדולים ואינדקסים הממולאים בחומר סופר-לומינובה לבן, כשסרטינה עוטפת את מחוגי השעון בצבע זהב שמשתלב בצורה נהדרת עם הצבעים הלבן והכחול ומגביר את קריאות השעון.

קריאות גבוהה ללוח השעון. מקור - TimeandWatches.
קריאות גבוהה ללוח השעון. מקור – TimeandWatches.

כתר מתברג וזכוכית ספיר בחזית השעון ובגב השעון מגנים עליו ומבטיחים את העמידות למים שלו בעומק של עד ל-200 מטרים. סרטינה תשווק את השעון עם רצועת נאטו כחולה (רפרנס C036.407.18.040.00) או עם רצועת עור חומה (רפרנס C036.407.16.040.00), כשניתן להחליף רצועות לשעון בצורה קלה ומהירה הודות למנגנון החלפת רצועה מהיר שסרטינה שילבה בשעון.

מנגנון

בתוך השעון פועל מנגנון ETA PowerMatic 80.111 האמין. מדובר במנגנון אוטומטי הפועל בתדר של 21,600 ויברציות לשעה (תדר של 3Hz) עם רזרבת כוח מרשימה של 80 שעות. המנגנון מגיע עם קפיץ איזון העשוי Nivachron, אשר משפר את העמידות המגנטית של השעון ומעניק לו עמידות גבוהה יותר גם בפני זעזועים ושינויי טמפרטורה.

סרטינה DS PH200M כחול. מקור - TimeandWatches.
סרטינה DS PH200M כחול. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

ה-DS PH200M של סרטינה היה אחד השעונים המעניינים ביותר והמרשימים ביותר של השנתיים האחרונות. נכון, כולנו אוהבים לקרוא על דגמים חדשים של רולקס או פטק פיליפ, אבל לפעמים מגיע שעון כזה ומזכיר לנו את הכיף האמיתי שבשעונים ואת העובדה שכשעון עשוי פשוט כמו שצריך, זה לא באמת משנה איזה שם רשום עליו. כמו יצרניות השעונים הגדולות, בסרטינה הבינה שאם זה עובד – לא צריך לשנות. או בעצם, לשנות בקטנה ופשוט השיקה גרסה מתבקשת כל כך של השעון בצבע כחול.

כמה זה עולה לנו?

כבר אמרנו לכם שמדובר באחד השעונים עם התמורה הגבוהה ביותר למחיר בשוק בשנתיים האחרונות, זוכרים? אז גם הדגם החדש נשאר נאמן לגישה הזאת. סרטינה תשווק את השעון במחיר של 880 פרנקים שוויצריים, שהם כ-3,300 שקלים נכון לכתיבת שורות אלו.

סרטינה DS PH200M כחול. מקור - TimeandWatches.
סרטינה DS PH200M כחול. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון בעיצוב וינטאג’י עם נגיעות מודרניות. מנגנון אמין שנחשב לסוס עבודה, רזרבת כוח מרשימה ואפילו קפיץ איזון מבוסס ניבכרון, כל זה בשעון שיחזיר לכם עודף מ-900 פרנקים שוויצריים. מה עוד אפשר לבקש?

למעבר לאתר של סרטינה.