אין ספק כי הטרנד הבולט בעולם השעונים הוא טרנד הרטרו. כמעט כל יצרנית שעונים מחפשת שעוני וינטאג’ שלה לשחזר. מי שהפכה לסמן הבולט של הטרנד הזה היא ללא ספק לונג’ין, שנדמה כי מוצאת אינסוף שעונים ישנים להשיק מחדש. אל הטרנד הזה הצטרפה לאחרונה יצרנית מפתיעה – סרטינה, עם שעון חדש ומיוחד. סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי – שעון כרונוגרף המבוסס על שעון כרונוגרף אייקוני של החברה. השעון משתייך לסדרת ההריטאג’ של סרטינה, בה היא כבר השיקה מספר שעוני צלילה במראה רטרו נפלא. הגורו יצא לבדוק את השעון החדש של סרטינה עם לא מעט ציפיות. האם היא עמדה בהן? מוזמנים לגלות.

סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי – מפרט טכני

השעון החדש של סרטינה מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ בעובי של 13.9 מ”מ. סרטינה בחרה בגימור מלוטש לבזל הקבוע של השעון. גוף השעון מגיע בגימור מוברש כשלחצני הכרונוגרף מגיעים בגימור מלוטש. שילוב הגימורים הללו יוצר מראה נפלא לשעון.

סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי. מקור - TimeandWatches.
סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח בצבע כסוף במראה וינטאג’י. בשעות 12 ו-6 אנו מוצאים ספרות ערביות, כששאר אינדקסי השעה מגיעים בצורת דוקרן מחודד.

סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי. מקור - TimeandWatches.
סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי. מקור – TimeandWatches.

השעון הוא שעון כרונוגרף, כשסרטינה בוחרת בתצורה של 2 לוחות קטנים, שיוצרים מראה סימטרי נפלא לשעון. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. מחוגי השעון מגיעים בצבע כחול, שמשתלב בצורה נפלאה על גבי הרקע הכסוף של השעון.

המחוגים הכחולים משתלבים בצורה נפלאה במראה של השעון. מקור - TimeandWatches.
המחוגים הכחולים משתלבים בצורה נפלאה במראה של השעון. מקור – TimeandWatches.

לכל אורך היקף השעון אנו מוצאים סקלת טכימטר וטלמטר. מעל השעה 6 אנו מוצאים את הכיתוב AUTOMATIC. שניהם תורמים למראה הוינטאג’י של השעון. השעון מגיע עם זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי בחלק הפנימי שלה.

סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי – מנגנון

סרטינה משלבת בשעון את קליבר A05.H31 שלה. מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מציע רזרבת כוח של 60 שעות, כשסרטינה משלבת בו קפיץ סיליקון לשיפור העמידות המגנטית שלו. המנגנון מבוסס על קליבר ETA 7753.

אז מה חדש בעצם?

סרטינה היא חברה שלא מגיעה יותר מדי לכותרות אצלו בגורו, אז כשהגורו מקבל ממנה שעון כל כך נפלא – זאת סיבה כפולה למסיבה מבחינתו. הבחירה של סרטינה לשלב בשעון סקלת טלמטר מעניינת. סקלת טלמטר מאפשרת למשתמש בשעון לחשב מרחק לאירוע מסוים, אותו אפשר לראות ולשמוע. למשל – ברקים ורעמים או זיקוקי דינור. בעבר שילבו סקלות טלמטר בעיקר בשעונים צבאיים. נעשה בהם שימוש לחשב מרחק מכוחות האויב בשדה הקרב.

הלוגו ההיסטורי של סרטינה בכתר השעון. מקור - TimeandWatches.
הלוגו ההיסטורי של סרטינה בכתר השעון. מקור – TimeandWatches.
הלוגו ההיסטורי של סרטינה בגב השעון. מקור - סרטינה.
הלוגו ההיסטורי של סרטינה בגב השעון. מקור – סרטינה.

בקריצה נהדרת להיסטוריה של החברה, סרטינה משלבת בכתר ובגב השעון את האות C הכפולה, הלוגו הישן שלה.

כמה זה עולה לנו?

אתם כבר בטח מנחשים שלא מדובר בשעון יקר, כן? סרטינה בכל זאת. השעון החדש, רפרנס C038.462.16.037.00, יגיע עם תג מחיר של 1,890 פרנקים שוויצריים. תחליפו את השם סרטינה בשם כמו ברייטלינג, אומגה, זניט או כל מותג יוקרתי יותר והגורו בטוח שהייתם צריכים לשלם הרבה הרבה יותר על השעון הזה.

סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי. מקור - TimeandWatches.
סרטינה DS כרונוגרף אוטומטי. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

השורה התחתונה

רוצים שננסה לעשות את זה במילה אחת? בראבו. בתור חובבי שעוני יוקרה אפשר להגיד שתעשיית השעונים הרגילה אותנו ששעון איכותי ומרשים = הרבה כסף. שעון איכותי ומרשים = חברה “איכותית ונחשבת”. אבל אז מגיעות חברות כמו לונג’ין ועכשיו סרטינה ומראות לנו שאפשר לעשות שעונים נפלאים עם תמורה נהדרת למחיר, שלא היו מביישים אף יצרנית שמכבדת את עצמה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סרטינה.