בשנים האחרונות סרטינה הציגה מספר שעונים אייקוניים שלה מהעבר בגרסאות מחודשות תחת סדרת ה-DS PH200M. בימים אלו מציגה החברה שעון צלילה חדש – סרטינה DS Super PH1000M, שחזור של שעון צלילה שלה משנות השבעים של המאה הקודמת, שמגיע, כפי שאפשר להבין מהשם שלו, עם עמידות למים בעומק של עד ל-1000 מטרים. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

סרטינה DS Super PH1000M – מפרט טכני

אמרנו שעון אחד? אז קבלו סוג של תיקון. סרטינה משיקה בעצם שני שעונים חדשים תחת סדרת ה-DS Super PH1000M. שני השעונים מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 43.5 מ״מ ובעובי של 14.1 מ״מ.

סרטינה DS Super PH1000M
סרטינה DS Super PH1000M

גוף השעון, שמגיע בצורת חבית מעוקלת מעט, מגיע עם שסתום שחרור הליום בשעה 9 ועם בזל מוגבה מעט ומחורץ, עם אינסרט אלומיניום שחור, שאמור לשפר את נוחות האחיזה ותפעול הבזל ומשדרג את המראה של השעון.

סרטינה DS Super PH1000M
סרטינה DS Super PH1000M

ההבדל היחיד בין שני הדגמים הוא צבע הלוח. שעון אחד יגיע עם לוח בצבע כתום, בעוד השעון השני יגיע עם לוח בצבע שחור. שני השעונים מגיעים עם תאריכון בשעה 3 ועם מחוגים ואינדקסים זהים, כשמחוג הדקות צבוע במסגרת כתומה, כשגם אינדקסי השעה מגיעים עם סמן כתום בקצה שלהם בשני הדגמים.

שעון עמיד למים בעומק של עד ל-1000 מטרים
שעון עמיד למים בעומק של עד ל-1000 מטרים

סרטינה DS Super PH1000M – מנגנון

בתוך שני השעונים אנו מוצאים את מנגנון ה-Powermatic 80 – המנגנון המתקדם של קבוצת סווטש שנמצא בשעונים של מותגים רבים של החברה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות. בנוסף, המנגנון מספק עמידות מגנטית גבוהה, הודות לקפיץ ה-Nivachron שבתוכו.

גב השעון עם הצב המוכר של סרטינה
גב השעון עם הצב המוכר של סרטינה

אז מה חדש בעצם?

סרטינה מציגה כאמור שני שעוני צלילה חדשים, עם עמידות למים מרשימה, בעומד של עד ל-1000 מטרים, כששני השעונים מבוססים כאמור על שעון ה-DS PH1000M של סרטינה, שעון צלילה שסרטינה הציגה בשנת 1970 והפך ללהיט בקרב חובבי צלילה באותן שנים. השעון המקורי היה יוצא דופן בעמידות שלו למים באותן שנים, כשהוא הפך לחלק מהציוד של הצוללנים (או כפי שכינו אותם בזמנו – ה-Aquanauts – אקוונאוטים), בתוכנית ה-Tektite II.

שעון אייקוני של סרטינה בשחזור מודרני
שעון אייקוני של סרטינה בשחזור מודרני

ה-Tektite II היה ניסוי אנושי היסטורי בין השנים 1969-1970, במסגרתו צוות של מדענים ואנשי מקצוע אחרים חיו ועבדו מתחת למים בפרקי זמן שבין שבועיים לארבעה שבועות. התוכנית התקיימה באתר ניסוי Tektite, בסמוך לחופי האי סנט ג׳ון באיי הבתולה של ארצות הברית, כשהאתר כלל שני תאים תת-מימיים, כל אחד מהם בגודל של כ-20 מטרים רבועים. כל תא היה מצויד במיטות, שולחנות, כיסאות, מקרר, תנור ועוד.

השעון הכתום עם תאורת הלומינובה
השעון הכתום עם תאורת הלומינובה

כמה זה עולה לנו?

סרטינה משיקה כאמור שני שעונים חדשים. הדגם הראשון, רפרנס C024.907.17.281.10, יגיע עם לוח כתום ועם צמיד גומי. הדגם השני, רפרנס C024.907.18.051.00, יגיע עם לוח שחור ועם רצועת טקסטיל העשויה מחומרים ממוחזרים שנשלו מהאוקיינוס.

השעון השחור עם תאורת הלומינובה
השעון השחור עם תאורת הלומינובה

הדגם עם הלוח הכתום יגיע עם תג מחיר של 970 פרנקים שוויצריים, בעוד הדגם עם הלוח השחור יגיע עם תג מחיר של 910 פרנקים שוויצריים.

שעון צלילה עמיד למים בעומק של עד ל-1000 מטרים
שעון צלילה עמיד למים בעומק של עד ל-1000 מטרים

השורה התחתונה

שני שעוני צלילה נהדרים נוספים מבית סרטינה, הפעם במחווה לשעון צלילה אייקוני באמת של החברה, שהיה פורץ דרך בזמנו וכפי שסיפרנו לכם, מגיע עם לא מעט היסטוריה חשובה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סרטינה.