עליית מחירים לשעוני רולקס בדרך למשווקים המורשים של שעוני החברה באנגליה, מצביעה על עליית מחירים דומה ברחבי העולם? זה לא סוד שבריטניה נמצאת בשיאו של משבר מתמשך, בשל סאגת הברקזיט הבלתי נגמרת. מעבר לבלאגן הפוליטי ששורר במדינה, אחת ההשפעות העיקריות של הברקזיט היא על כלכלת המדינה, כשהפאונד הבריטי נחלש מאוד ונמצא בשפל חסר תקדים, כשהוא בשער החליפין הנמוך ביותר שלו מזה כחמש שנים. השער הנמוך של הפאונד משפיע על מחירם של מוצרים שונים שניתן לרכוש במדינה כשהם מגיעים עם מחיר במטבע המקומי, ביניהם כמובן שעוני יוקרה שמגיעים עם תג מחיר שנקבע על ידי היצרניות.

שער הפאונד הנמוך הפך את בריטניה בשנה וחצי האחרונות לאחד היעדים הפופולריים ביותר עבור רוכשי שעוני יוקרה. אף אחד לא יתנגד לאפשרות לבקר במדינה מערבית מתקדמת, ליהנות משופינג ומהאתרים ההיסטוריים המרהיבים שיש ללונדון להציע ועל הדרך לקנות שעון רולקס במחיר נמוך וללא מיסים.

בריטניה הפכה ליעד מועדף לרוכשי שעוני יוקרה שהגיעו אליה מכל רחבי העולם – החל ממדינות אירופאיות שהן לא חברות באיחוד האירופי, תיירים מהמזרח התיכון והמזרח הרחוק ואפילו מארצות הברית. כל מי שמגיע לבריטניה ממדינה שהיא לא חברה באיחוד האירופי זכאי להחזר על המע”מ על רכישת מוצרים, כשבמקרה של שעוני יוקרה מדובר על מע”מ בגובה 20 אחוזים. כך למשל ניתן היה לרכוש שעון רולקס סאבמרינר ללא תאריכון, שנמכר בארצות הברית (בהנחה שתצליחו למצוא אחד כזה, כן …) במחיר רשמי של 7,500 דולרים, תמורת סכום של כ-6,230 דולרים באנגליה, שוב פעם, בהנחה שתצליחו למצוא אחד …

שעון רולקס GMT MASTER II בגרסת באטמן. עליית מחירים לכל דגמי רולקס ברחבי העולם?
שעון רולקס GMT MASTER II בגרסת באטמן. עליית מחירים לכל דגמי רולקס ברחבי העולם?

כדי להילחם בתופעה, החליטה רולקס על העלאת מחירים לשעונים שלה בבריטניה, שתיכנס לתוקף החל מה-1 לינואר. רולקס הודיעה למשווקים המורשים שלה על העלאת מחירים ממוצעת של כ-7.4 אחוזים לדגמים השונים של שעוני החברה. רולקס מקווה לעצור את זרם הרוכשים הזרים של שעונים שלה בבריטניה באמצעות העלאת המחירים.

בתגובה לצעד של רולקס, משווקים מורשים של רולקס בבריטניה כבר מודיעים מזה מספר שבועות ללקוחות חשובים שלהם שכדאי להם למהר ולרכוש שעון לפני שעליית המחירים תכנס לתוקף, כשההודעה הזאת מגיעה בדיוק בזמן לתקופת הקניות לחגים הנוצריים.

העלאת המחירים של רולקס הופכת אמנם את הרכישה של שעון רולקס באנגליה לקצת פחות כדאית, אבל עדיין מדובר באפשרות קורצת עבור תיירים ממדינות שכרטיס הטיסה מהן לבריטניה זול יחסית, ביניהן כמובן גם ישראל, שכן עדיין אפשר לקבל החזר בגובה 20 אחוזים גם עם המחירים החדשים, אבל כמובן שצריך לקחת בחשבון את האפשרות שלא תוכלו למצוא את השעון המבוקש בבריטניה.

עם זאת, אנליסטים ברחבי העולם מעריכים כי העלאת המחירים בבריטניה היא רק הסנונית הראשונה לעליית מחירים מקיפה יותר שצפויה להגיע אלינו בקרוב מבית רולקס. למה עליית מחירים אתם שואלים את עצמכם? במיוחד אם אתם עוקבים אחרי החדשות שלנו ואתם זוכרים שדיווחנו כי תעשיית שעוני היוקרה ניצבת בפני שפל של 25 שנים בייצוא שעוני יוקרה בשנה החולפת. אז במקום להוריד מחירים ולנסות למכור יותר שעונים, רולקס בוחרת דווקא בצעד של העלאת מחירים? בעולם של רולקס מסתבר שכך עובד היגיון שוויצרי, או לפחות, ההיגיון של רולקס. ברולקס רואים כי הביקוש לשעונים של החברה רק הולך וגובר ורשימות ההמתנה לשעונים רק הולכות ומתארכות, לכן החליטו ברולקס ככל הנראה כי המחירים הנוכחיים לא משקפים את המחיר שאפשר לגבות בפועל מצרכנים עבור שעוני החברה ומכאן הדרך קצרה להחלטה על העלאת מחירים, שככל הנראה, צפויה להגיע לכל העולם בימים הקרובים.

לאתר רולקס העולמי